0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: paragon

Artykuły:

Księgowanie na podstawie paragonu – w jakiej sytuacji paragon staje się dowodem księgowym?

Czy księgowanie na podstawie paragonu jest możliwe? Jakie informacje muszą znaleźć się na paragonie, żeby można było uznać go za dokument uprawniający do księgowania wydatku? Przeczytaj artykuł i sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

27 września 2023

Paragon z NIP jako podstawa ujęcia wydatku w kosztach

Nie tylko faktury czy rachunki stanowią dowody księgowe - w niektórych przypadkach taką rolę spełnia także paragon z kasy fiskalnej. Kiedy paragon z NIP może być podstawą ujęcia wydatku w kosztach? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

5 września 2023

Paragon z NIP jako faktura - gdzie znaleźć numer paragonu?

Największy problem dla przedsiębiorców stanowi ustalenie w którym miejscu znajduje się data wystawienia i numer paragonu. Sprawdź, gdzie paragon z NIP posiada takie dane aby w prawidłowy sposób wykazać je w pliku JPK_V7 oraz w KPiR. Przeczytaj!

6 lipca 2022

Jak skorygować błędne paragony fiskalne?

Dokumentem potwierdzającym sprzedaż zarejestrowaną na kasie fiskalnej jest paragon. Podczas transakcji może jednak dojść do błędu. Jak skorygować błędne paragony? Co mówią na ten temat obowiązujące przepisy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 kwietnia 2022

Zbiorcze ujęcie paragonów z NIP w rejestrach VAT i PKPiR

Paragony na kwotę nieprzekraczającą 450 zł i zawierające odpowiednie dane, w tym NIP nabywcy, stanowią faktury uproszczone. Pojawiają się jednak wątpliwości co do ich ewidencjonowania. Czy możliwe jest zbiorcze ujęcie paragonów z NIP w PKPiR? Przeczytaj!

1 kwietnia 2022

Paragon jako dowód księgowy - ujęcie w KPIR i VAT

Przeczytaj artykuł i dowiedz się kiedy można zaksięgować wydatek w KPIR na podstawie paragonu fiskalnego, jakie wymogi formalne powinien spełnić taki dokument ? Kiedy paragon można uznać za fakturę uproszczoną i kiedy konieczny jest numer NIP nabywcy?

24 listopada 2021

Paragon - czy może być podstawą do ujęcia wydatku w księdze?

Przedsiębiorca prowadzący księgę przychodów i rozchodów, co do zasady, może ujmować w niej koszty w oparciu o faktury i rachunki. Istnieją jednak ściśle określone sytuacje, w których może to być również paragon. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

22 listopada 2021

Jeden paragon, a dwie faktury – kiedy jest to możliwe?

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej, zobowiązani są do rejestrowania tej sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Jeden paragon, a dwie faktury – kiedy jest to możliwe? Odpowiadamy w artykule!

13 lipca 2021

Jak ewidencjonować zwrot zaliczki na kasie fiskalnej? Warto wiedzieć!

Przedsiębiorca ma obowiązek ewidencjonować sprzedaż na rzecz osób fizycznych i rolników na kasie fiskalnej. Co zrobić w przypadku gdy pomimo zapłaconej zaliczki nie dojdzie do transakcji? Jak zewidencjonować zwrot zaliczki na kasie fiskalnej? Sprawdź!

3 grudnia 2020

Faktury uproszczone po 1 stycznia 2021 roku – nowa decyzja MF

Faktury uproszczone po 1 stycznia 2021 roku - MF podało informacje proponowanych zmian dotyczących faktur uproszczonych. Paragon fiskalny do kwoty 450 zł brutto lub 100 euro z numerem NIP nabywcy nadal będzie stanowił fakturę uproszczoną. Przeczytaj!

26 listopada 2020

Dokumentowanie sprzedaży internetowej - faktura czy paragon?

Czas pandemii przyniósł ze sobą możliwość rozwoju e-handlu. Wiele przedsiębiorców zmienia stacjonarny sposób sprzedaży na model wysyłkowy. Jak w takim przypadku ma wyglądać dokumentowanie sprzedaży internetowej? Wystawiać faktury czy paragony?

26 października 2020

Paragon jako faktura uproszczona - szczegółowe omówienie

W niektórych przypadkach paragony mogą zastąpić faktury sprzedaży i stać się podstawą do potwierdzenia wydatków podatkowych. Dowiedz się czytając nasz artykuł czy paragon jako faktura uproszczona może być podstawą księgowania w ewidencjach podatkowych!

21 października 2020

Sprzedaż na rzecz osób fizycznych - jak prawidłowo ją udokumentować?

Przedsiębiorco, dokonujesz sprzedaży na rzecz osób fizycznych? Czy wiesz, w jaki sposób powinna być wykazywana sprzedaż na rzecz osób fizycznych? Sprawdź, kto może skorzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

8 grudnia 2017

Księgowanie na podstawie paragonu fiskalnego

Czy księgowanie na podstawie paragonu fiskalnego jest możliwe? Czy nastąpi również ujęcie w rejestrze zakupu VAT?

12 września 2016

Paragon fiskalny jako dokument księgowy w KPiR

Czy zakupy udokumentowane paragonem mogą stanowić podstawę do ewidencji kosztu w KPiR?

12 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów