Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

14 wyników dla tematu: podatek-nalezny

Artykuły:

Fundacja rodzinna a podatek minimalny w świetle ustawy o CIT!

Fundacja rodzinna a podatek minimalny – czy fundacja musi go płacić? Przepisy obejmują spółki i grupy kapitałowe, ale fundacja rodzinna nie spełnia tych kryteriów. Sprawdź, jakie są wyłączenia i czy prowadzenie działalności gospodarczej może to zmienić!

3 grudnia 2024

Raport zbiorczy a oznaczenie TP w ewidencji VAT – co mówią przepisy?

Raport zbiorczy a oznaczenie TP to temat, który budzi wątpliwości wielu podatników. Czy każda transakcja z podmiotem powiązanym wymaga oznaczenia TP? Sprawdź, jakie wyjątki przewidują przepisy i dowiedz się, jak uniknąć błędów w ewidencji VAT!

27 listopada 2024

Korekta JPK V7 po wykreśleniu z rejestru VAT – czy to możliwe?

Czy korekta JPK V7 po wykreśleniu z rejestru VAT jest możliwa? Fiskus twierdzi, że nie, natomiast sądy administracyjne przyznają podatnikom takie prawo. W artykule omówiono różnice w podejściu organów podatkowych i sądów oraz ich skutki dla podatników.

25 października 2024

Stripe Payments a obowiązki podatkowe przedsiębiorców

Stripe Payments to popularna usługa pośrednictwa w płatnościach. Dla polskich firm korzystających z tej platformy kluczowe jest zrozumienie zasad rozliczania VAT przy imporcie usług oraz sytuacji, w których usługi te mogą być zwolnione z podatku.

11 września 2024

Opodatkowanie prezentów dla prenumeratorów

Opodatkowanie prezentów to kwestia istotna dla przedsiębiorców oferujących swoim klientom dodatkowe korzyści w ramach strategii marketingowych. W polskim prawie podatkowym nieodpłatne przekazywanie towarów może podlegać opodatkowaniu VAT. Sprawdź!

10 września 2024

Zakup usługi wykorzystanej w firmie i prywatnie – jak odliczyć VAT?

W artykule omawiamy problematykę odliczenia podatku VAT naliczonego w przypadku gdy u przedsiębiorców wystąpi zakup usługi wykorzystanej w firmie i prywatnie. Wyjaśniamy, kiedy przedsiębiorca będzie mógł odliczyć VAT od takich wydatków!

3 czerwca 2024

Podatek należny a naliczony - poznaj różnicę

Czynni podatnicy podatku VAT zobowiązani są do składania plików JPK_V7 i wpłacania podatku VAT do urzędu skarbowego. Podatek ten oblicza się, pomniejszając kwotę podatku należnego o naliczony. Podatek należny a naliczony - dowiedz się, czym się różnią!

22 lutego 2023

Zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE

Jakie skutki podatkowe na gruncie podatku VAT wywołuje zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE? Na czym polega montaż towaru? Kto jest podmiotem zobowiązanym do rozliczenia podatku należnego? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

29 października 2020

Zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE - rozliczenie

Zakup towaru od klienta z UE dla nabywcy zazwyczaj stanowi WNT. Jednak wyjątek stanowi zakup środka trwałego z montażem od klienta z UE! Sprawdź, jak rozliczyć taki zakup i kto w takim przypadku zobowiązany jest do rozliczenia podatku VAT!

21 października 2020

Należyta staranność w VAT a orzecznictwo podatkowe

Może się zdarzyć sytuacja, w której dostawca nie wykaże VAT i tym samym dopuści się przestępstwa podatkowego, za które może zostać pociągnięty również nabywca w stosunku do transakcji z jego udziałem. Jak wygląda należyta staranność w VAT, w artykule!

26 lutego 2020

Nowa skala podatkowa – jakie korzyści przyniesie w zeznaniu rocznym?

Nowa skala podatkowa wprowadza nową stawkę podatku dochodowego dla pierwszego progu podatkowego wraz z niższą kwotą wolną od podatku. W artykule opisujemy, dlaczego zmiana wysokości skali podatkowej będzie korzystna dla podatników. Dowiedz się więcej!

28 stycznia 2020

Zwrot podatku VAT - wszystko co warto wiedzieć

Przedsiębiorco czy wiesz, w jakim terminie możliwy jest zwrot podatku VAT? Sprawdź, jakie warunki należy spełnić aby możliwy był zwrot podatku VAT w terminie 25, 60 lub 180 dni. Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

1 czerwca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów