0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: podstawa-wymiaru-zasilku

Artykuły:

Kiedy podstawa wymiaru zasiłku ubezpieczonego powinna być podniesiona?

Wskutek corocznego podwyższenia minimalnego wynagrodzenia zmienia się również minimalna podstawa wymiaru zasiłku. Sprawdź kiedy istnieje obowiązek podwyższenia podstawy wymiaru zasiłku ubezpieczonego do podstawy minimalnej obowiązującej w 2023 roku!

20 października 2022

Wynagrodzenie godzinowe a podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

Wynagrodzenie godzinowe pozwala precyzyjniej niż w przypadku pensji według stawki miesięcznej uzależnić płacę od czasu wykonywania pracy. Jednak wpływa ono również na wyliczenie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Sprawdź jak!

9 września 2022

Wynagrodzenie akordowe a podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

Wynagrodzenie akordowe pozwala ściśle uzależnić płacę pracownika od wyników jego pracy. Jak wpływa to na ustalanie podstawy wymiaru zasiłków z ubezpieczenia chorobowego? Czy ma tu miejsce uzupełnianie wynagrodzenia? Sprawdź w artykule!

26 sierpnia 2022

Kiedy powinien zostać wypłacony zasiłek chorobowy?

Czym jest okres wyczekiwania i ile on trwa? Komu przysługuje zasiłek chorobowy po ustaniu ubezpieczenia? jakie jest okres wypłaty zasiłku chorobowego? Jaka jest wysokość zasiłku chorobowego? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w artykule!

13 maja 2022

Pobyt w szpitalu - świadczenia chorobowe

Osoba, która podlega ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do otrzymania świadczeń chorobowych za pobyt w szpitalu. Ile wynosi zasiłek chorobowy za czas przebyty w szpitalu? Kto ma prawo do otrzymania wspomnianych świadczeń? Przeczytaj o tym w artykule!

30 września 2021

Zasiłek opiekuńczy ile wynosi i komu przysługuje

Zasiłek opiekuńczy przysługuje pracownikom za czas opieki nad chorym członkiem rodziny. Co ważne przysługuje on bez okresu wyczekiwania. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać ten zasiłek? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

27 października 2016

Wymiar zasiłku chorobowego w przypadku pracownika własnego zatrudnionego dodatkowo na umowę zlecenie

Jaki jest wymiar zasiłku chorobowego dla pracownika własnego, który dodatkowo jest w firmie zatrudniany na umowę zlecenie? Czy wynagrodzenie z umowy zlecenie wlicza się do podstawy zasiłku chorobowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów