0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

9 wyników dla tematu: prawo-do-zasilku-chorobowego

Artykuły:

Utrata prawa do zasiłku chorobowego - wystawianie faktur przez przedsiebiorcę

Kiedy może nastąpić utrata prawa do zasiłku chorobowego? Czy podczas zwolnienia lekarskiego można wystawać faktury? Kiedy konieczny będzie zwrot zasiłku chorobowego? Czy ZUS kontroluje zwolnienie lekarskie przedsiębiorców? Przeczytaj nasz artykuł!

9 grudnia 2022

Zasiłek chorobowy a wykonywanie pracy przez przedsiębiorcę

Kiedy przedsiębiorcy przysługuje prawo do zasiłku chorobowego? Czy przedsiębiorca pobierający zasiłek chorobowy może wykonywać działalność gospodarczą? W jakiej sytuacji przedsiębiorca traci prawo do świadczenia chorobowego? Przeczytaj w artykule!

12 lipca 2022

Okres wyczekiwania na prawo do zasiłku chorobowego

Prawo do zasiłku chorobowego mają wszyscy, którzy podlegają ubezpieczeniu chorobowemu. To czy tytuł do ubezpieczenia chorobowego jest dla nich obowiązkowy, czy dobrowolny, ma wpływ na tak zwany okres wyczekiwania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

14 kwietnia 2022

Jak rozliczyć zwolnienie lekarskie w okresie wyczekiwania?

Świadczenia wypłacane za czas choroby przysługują osobom zgłoszonym do ubezpieczenia chorobowego. Jednak jak rozliczyć zwolnienie lekarskie w okresie wyczekiwania? Ile wynosi okres wyczekiwania u pracownika, zleceniobiorcy czy przedsiębiorcy? Sprawdź!

13 kwietnia 2022

Świadczenie chorobowe od pierwszego dnia niezdolności do pracy

Świadczenie chorobowe przysługuje pracownikowi od 31. dnia nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego. Przewidziane są jednak od niej wyjątki. Sprawdź jaki jest okres wyczekiwania na świadczenie chorobowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

29 grudnia 2017

Wykonywanie działalności gospodarczej w okresie choroby - konsekwencje

Przedsiębiorca prowadzący działalność powinien pamiętać, że wykonywanie działalności gospodarczej w okresie choroby jest bezwzględnie zakazane przez przepisy. Sprawdź, czy nie stosując się do przepisów, można utracić prawo do zasiłku chorobowego!

20 września 2017

Ubezpieczenie chorobowe - kto podlega i jak ustalić wysokość zasiłku?

Zasady ustalania i wypłaty zasiłków reguluje ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Dowiedz się, kto podlega pod ubezpieczenie chorobowe, kiedy pracownik nabywa prawo do świadczeń chorobowych i jak ustalana jest wysokość zasiłku! Odpowiedź w artykule!

24 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów