13 wyników dla tematu: progi-podatkowe

Artykuły:

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego - jak dokonać obliczeń?

Przekroczenie pierwszego progu podatkowego skutkuje objęcie wynagrodzenia wyższym podatkiem. Sprawdź, z czym wiąże się przekroczenie pierwszego progu podatkowego. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się kiedy zapłaci się wyższy podatek!

17 czerwca 2022

Progi podatkowe a działalność gospodarcza

Forma rozliczenia z fiskusem, którą obligatoryjnie musi wybrać przedsiębiorca na początku prowadzenia działalności ma wpływ na wysokość opłacanych podatków. Od czego zależy wybór formy opodatkowania? Jakie progi podatkowe obowiązują przedsiębiorców?

15 lutego 2022

Drugi próg podatkowy - od jakich kwot go liczyć?

Dochody podatników na zasadach ogólnych opodatkowane są według dwóch tzw. progów podatkowych. Dowiedz się, jak we właściwy sposób rozliczyć podatek dochodowy skalą podatkową oraz ile wynosi kwota, po przekroczeniu której obowiązuje drugi próg podatkowy!

26 stycznia 2022

Drugi próg podatkowy nie zostanie podwyższony!

Stawka podatku uzależniona jest od wysokości uzyskiwanych dochodów. W związku z podwyższeniem przeciętnego wynagrodzenia pojawiły się pytania do MF w sprawie podwyższenia drugiego progu podatkowego. Sprawdź, czy drugi próg podatkowy zostanie podwyższony!

3 marca 2020

Skala podatkowa - rozliczenie na zasadach ogólnych

Skala podatkowa jest jedną z podstawowych formą opodatkowania dochodów z działalności. Zgodnie z jej zasadami, występują dwie stawki podatku 18 i 32%. Dowiedz się, od czego zależna jest wysokość podatku oraz ile wynosi kwota wolna od podatku!

5 kwietnia 2019

Progi podatkowe - czym są i jaka jest ich wysokość?

Wysokość progów podatkowych powinien znać każdy podatnik rozliczający się z fiskusem na zasadach ogólnych. To one decydują o tym w jakiej wysokości zostanie odprowadzony podatek do urzędu skarbowego. W Polsce obowiązują dwa progi podatkowe PIT. Sprawdź!

1 listopada 2016

Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

Opłacanie podatków jest jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Może się jednak zdarzyć sytuacja, w której podatnik nie będzie dysponował odpowiednimi środkami, umożliwiającymi mu uregulowanie niedopłaty. Jak przesunąć terminy płacenia podatków?

18 września 2016

Zerowa zaliczka na PIT - czy trzeba wysyłać deklarację?

Czy gdy w danym miesiącu wyszła mi strata, muszę wysyłać jakąś deklarację do urzędu skarbowego?

30 sierpnia 2013

Czy można zaksięgować fakturę, kiedy brakuje numeru NIP nabywcy?

Na fakturze, którą otrzymałam za zakup materiałów do firmy brakuje mojego numeru NIP. Czy w takim przypadku mam prawo zaksięgować taką fakturę?

5 lipca 2013

Jak zaoszczędzić na freelancingu?

Bycie freelancerem to wolność, za którą czasem trzeba słono zapłacić. Decyzja o przejściu “na swoje” musi być dobrze przemyślana.

17 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów