Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

18 wyników dla tematu: rozwiazanie-umowy

Artykuły:

Czy prawo do zasiłku dla bezrobotnych może zależeć od przyczyny rozwiązania stosunku pracy?

Prawo do zasiłku dla bezrobotnych może zależeć od przyczyny rozwiązania stosunku pracy, a konkretnie od tego, czy rozwiązanie nastąpiło z winy pracownika, za porozumieniem stron, czy z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. Przeczytaj i sprawdź to!

10 czerwca 2025

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - na czym polega różnica?

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - to pojęcia często używane zamiennie. Jednak czy słuszenie? Czym różni się zakończenie umowy w jeden z podanych sposobów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 czerwca 2025

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron a okres wypowiedzenia

Umowę o pracę może rozwiązać każda ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Dopuszczalne jest także rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jakich zasad należy przy tym przestrzegać? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

3 czerwca 2025

Bezprawne zwolnienie dyscyplinarne pracownika

Bywają sytuacje, że pracodawca jest zmuszony do zwolnienia pracownika w trybie natychmiastowym. Niestety niekiedy pracownik oskarża pracodawcę o bezprawne zwolnienie dyscyplinarne. Jakie wówczas ma prawa? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

23 maja 2025

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - wzór z omówieniem 2025

Na mocy porozumienia stron można zakończyć każdą umowę, gdy obie strony wyrażają na to zgodę. Jakie elementy powinno zawierać rozwiązanie umowy za porozumieniem stron - wzór oraz opis można znaleźć w tym artykule zarówno w wersji pdf jak i do edycji.

11 lutego 2025

Kiedy można cofnąć zgodę na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron?

Bywają sytuacje, że po rozwiązaniu umowy pracownik chce cofnąć złożone dokumenty. Pojawia się jednak pytanie kiedy można cofnąć zgodę na rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

5 lutego 2025

Czy pracodawca może uwzględnić wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę?

Bywają sytuacje, że pracownik po rozwiązaniu z nim umowy składka wniosek o zmianę trybu rozwiązania umowy. Czy pracodawca w ogóle powinien zaakceptować wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę i czy jest to czynność legalna? Sprawdź!

11 września 2024

Czy możliwe jest skracanie i wydłużanie okresu wypowiedzenia umowy o pracę?

Zarówno skracanie, jak i wydłużanie okresu wypowiedzenia umowy o pracę jest możliwe, jednakże w określonych sytuacjach. Dowiedz się więcej na temat okresów wypowiedzenia oraz dowiedz się kiedy możliwe jest skracanie i wydłużanie okresu wypowiedzenia.

12 sierpnia 2024

Czy wykonawca może zainicjować zerwanie umowy?

Podpisanie umowy oznacza co do zasady konieczność jej wykonania zgodnie z przyjętymi ustaleniami. Co jednak, gdy w kontrakcie nie wskazano możliwości jego wcześniejszego rozwiązania. Czy którakolwiek ze stron może zainicjować zerwanie umowy? Sprawdź!

19 marca 2024

Jak odbywa się rozwiązanie umowy za porozumieniem stron?

Rozstanie się z pracodawcą może przebiegać w różny sposób. Jednym ze sposobów jest rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Jak ono przebiega, jaki ma wpływ na otrzymanie odprawy, czy dni wolnych? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

17 lipca 2023

Czy milczenie pracodawcy oznacza zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron?

Czy milczenie pracodawcy oznacza zgodę na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron? Temat ten budzi wiele kontrowersji i wątpliwości. W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie oraz informacje o prawach pracownika i obowiązkach pracodawcy.

5 maja 2023

Rozwiązanie umowy z pracownikiem na stanowisku kierowniczym - praktyczne wskazówki

Wypowiedzenia umowy o pracę członków kadry kierowniczej również obarczone są uchybieniami, dlatego warto znać obowiązujące przepisy. Jak powinno wyglądać rozwiązanie umowy z pracownikiem na stanowisku kierowniczym? Sprawdź

19 lipca 2022

W jakich okolicznościach pracodawca może uznać porzucenie pracy?

Porzucenie pracy oznacza zawinione przez pracownika zaprzestanie wykonywania pracy. Czym skutkuje? Czy przestój jest również porzuceniem pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat porzucenia pracy o tym jak potraktować taką nieobecność.

21 marca 2022

Koronawirus a umowy. Czy klauzula rebus sic stantibus to rozwiązanie dla przedsiębiorców w czasie epidemii koronawirusa?

Koronawirus a umowy – czy w związku z epidemią przedsiębiorca może zwolnić się ze zobowiązań nałożonych umową? Kto jest uprawniony do rozwiązania umowy lub dokonania w niej zmian. Sprawdź, jakie są przesłanki skorzystania z klauzuli rebus sic stantibus!

4 maja 2020

Rozwiązanie umowy po długiej chorobie pracownika

Przedłużająca się absencja w pracy związana z chorobą pracownika nie zapewnia nieograniczonej ochrony trwałości stosunku pracy. Rozwiązanie umowy po długiej chorobie następuje z przyczyn od pracownika niezawinionych. Przeczytaj i dowiedź się więcej!

16 sierpnia 2017

Rozwiązanie umowy z powodu przedłużającej się choroby pracownika

Przedłużająca się choroba pracownika może być podstawą do wypowiedzenia umowy. Sprawdź jakie należy spełnić warunki i jakich terminów dotrzymać by rozwiązanie umowy odbyło się zgodnie z przepisami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

24 kwietnia 2017

Ustanie stosunku pracy 2014 r. - cz. 2

Druga część cyklu na temat ustania stosunku pracy - zapraszamy do lektury.

20 października 2014

Ustanie stosunku pracy 2014 r. - cz. 1

Ustanie stosunku pracy może powstać na skutek rozwiązania umowy o pracę lub jej wygaśnięcia. Rozwiązanie umowy o pracę jest związane z wolą obu lub jednej z jej stron. Zgodnie z art. 30 § 1 Kodeksu pracy jej rozwiązanie może nastąpić:

17 października 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów