0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: sprostowanie-swiadectwa-pracy

Artykuły:

Sprostowanie świadectwa pracy - kiedy można wnioskować?

Szczegółową treść, sposoby i tryby wydawania, prostowania i uzupełniania świadectwa pracy ustalono w Rozporządzeniu Ministra Rodziny w sprawie świadectwa pracy. Przeczytaj i dowiedz się kiedy pracownik może wnioskować o sprostowanie świadectwa pracy!

29 sierpnia 2023

Świadectwo pracy - Prostowanie i wydawanie odpisu świadectwa pracy (cz. 3)

Żadnego pracodawcy nie ominie obowiązek wydawania świadectwa pracy. Jeżeli pracownik nie zgadza się z danymi zawartymi w tym dokumencie może wystąpić z prośbą o jego sprostowanie. Jak postępować kiedy świadectwo pracy zawiera błędy? Przeczytaj artykuł!

9 maja 2023

Świadectwo pracy – zmiany w 2019 roku

Świadectwo pracy to ważny dokument, który służy do ustalenia uprawnień ze stosunku pracy. Wydawany jest pracownikowi w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy. Przeczytaj, jak nowelizacje Kodeksu pracy w 2019 r. wpływają na świadectwo!

16 października 2019

Zwolnienie lekarskie dostarczone po zakończeniu pracy a korekta świadectwa pracy

Jakie mogą występować przesłanki do wydania sprostowania świadectwa pracy? Czy zwolnienie lekarskie dostarczone po zakończeniu pracy przez pracownika jest podstawą do powstania obowiązku wystawienia korekty świadectwa pracy? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

8 października 2019

Kiedy potrzebna jest korekta świadectwa pracy?

Pracodawca po zakończeniu trwania stosunku pracy, powinien ostatniego dnia zatrudnienia wręczyć pracownikowi świadectwo pracy. Co jednak w sytuacji, kiedy dokument ten zawiera błędy? Przeczytaj i sprawdź, jak powinna wyglądać korekta świadectwa pracy!

4 października 2019

Odszkodowanie za nieterminowe bądź niewłaściwie sporządzone świadectwo pracy

Jednym z obowiązków pracodawcy jest wystawienie świadectwa pracy po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy. Czy pracownik, który otrzymał niewłaściwie sporządzone świadectwo pracy lub otrzymał je po terminie ma prawo do odszkodowania? Sprawdź!

2 października 2019

Co robi pracodawca, jeśli sąd nakaże mu sprostować świadectwo pracy?

Świadectwo pracy pracownika, jest ważnym dokumentem wystawianym przez pracodawcę. Co zrobić w sytuacji gdy zawiera błędy? Pracodawca ma obowiązek dokonać korekty dokumentu. Jeśli tego nie uczyni, pracownik ma prawo skierować się do sądu. Przeczytaj o tym!

23 września 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów