0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: sprzedaz-srodka-trwalego

Artykuły:

Sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności

Przedsiębiorca ma prawo do zawieszenia działalności gospodarczej na okres nie krótszy niż 30 dni. Czy możliwa jest sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności? Jak ją udokumentować? Dowiedz się więcej na ten temat czytając nasz artykuł!

26 września 2023

Sprzedaż środka trwałego a wycofanie majątku na cele prywatne

Prowadząc działalność podatnicy wykorzystują środki trwałe które mogą sprzedać lub wycofać na cele prywatne. Jakie dokumenty należy posiadać aby sprzedaż środka trwałego przebiegła prawidłowo? Jak podatkowo rozliczyć taką transakcję sprzedaży? Sprawdź!

26 września 2023

Optymalizacja sprzedaży środka trwałego na ryczałcie a skutki podatkowe

Jednym z atutów ryczałtu jako formy opodatkowania działalności gospodarczej jest niższa stawka podatkowa. Czy optymalizacja sprzedaży środka trwałego na ryczałcie jest korzystna? Jak opodatkowane jest zbycie majątku na ryczałcie? Odpowiadamy w artykule!

21 sierpnia 2023

Sprzedaż samochodu firmowego - jak uniknąć podatku?

Czy sprzedaż samochodu firmowego, objęta jest podatkiem VAT? Czy podatnik sprzedający pojazd może dokonać korekty VAT i odzyskać nieodliczony podatek? Jakie są warunki zwolnienia z opodatkowania transakcji sprzedaży pojazdu firmowego na gruncie PIT i VAT?

14 sierpnia 2023

Sprzedaż środka trwałego a składka zdrowotna przedsiębiorcy

Sprzedaż środka trwałego a składka zdrowotna ta zależność budzi wiele wątpliwości wśród osób prowadzących działalność. W artykule przeanalizujemy, czy sprzedając pojazd przychód uwzględniany jest przy ustalaniu podstawy wyliczenia składki! Sprawdź!

13 czerwca 2023

Paragon fiskalny przy sprzedaży środka trwałego

Przedsiębiorcy prowadząc działalność gospodarczą dokonują transakcji różnego typu. Sprzedaży podlegają nie tylko towary handlowe, ale i środki trwałe wykorzystywane na rzecz działalności. Czy paragon fiskalny przy sprzedaży środka trwałego jest konieczny?

7 czerwca 2023

Wpływ sprzedaży środka trwałego na limit zwolnienia VAT

Podatnicy mają możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego od podatku VAT. Przy dokonywanej sprzedaży powinni jednak mieć na uwadze limit uprawniający do zwolnienia. Sprawdź, jak wygląda wpływ sprzedaży środka trwałego na limit zwolnienia VAT!

18 maja 2023

Sprzedaż działki w okresie zawieszenia a składka zdrowotna

Sprzedaż działki stanowiącej składnik majątku firmowego co do zasady stanowi podstawę do obliczenia składki zdrowotnej. Jeżeli jednak sprzedaż ma miejsce w okresie zawieszenia, to osiągnięty przychód nie będzie uwzględniany w podstawie składki zdrowotnej.

2 maja 2023

Zakup gruntu o wartości poniżej 15 000 zł a odliczenie podatku VAT

Zakup towarów oraz ich sprzedaż jest zazwyczaj opodatkowana podatkiem VAT. Wyjaśniamy, jakie szczególne rozwiązania rodzi zakup gruntu o wartości poniżej 15 000 zł w odniesieniu do podatku VAT oraz jego późniejsza sprzedaż. Czy konieczna jest korekta VAT?

23 czerwca 2022

Sprzedaż środka trwałego na raty – rozliczenie PIT

W przypadku sprzedaży ratalnej mamy do czynienia z przekazaniem rzeczy przed otrzymaniem zapłaty. Co ważne, taki system zbycia jest możliwy także w odniesieniu do środków trwałych. Jakie skutki podatkowe generuje sprzedaż środka trwałego na raty? Sprawdź!

19 kwietnia 2022

Sprzedaż środka trwałego wycofanego na potrzeby własne - opodatkowanie

Wycofałeś z majątku firmowego środek trwały i przekazałeś go na cele osobiste? Sprawdź, jak prawidłowo rozliczyć sprzedaż środka trwałego wycofanego na potrzeby własne przedsiębiorcy. Dowiedz się jak wykazać przychód oraz koszty związane z tą transakcją!

1 czerwca 2021

Sprzedaż środka trwałego w walucie obcej

Sprzedaż środka trwałego w walucie obcej wiąże się z udokumentowaniem przychodu z uwzględnieniem podatkowych różnić kursowych. Jak ustalić dochód ze sprzedaży? W artykule omawiamy zasady ustalania dochodu ze zbycia środka trwałego w walucie obcej!

2 kwietnia 2021

Sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku PIT

Przedsiębiorco! Zastanawiasz się czy opłaca się wykupić auto na cele prywatne po zakończeniu umowy leasingu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

15 marca 2021

Koszty kredytu po zbyciu środka trwałego - jak prawidłowo rozliczyć?

Przedsiębiorco! Wziąłeś kredyt na zakup środka trwałego dla swojej firmy, który następnie został odsprzedany? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy koszty kredytu po zbyciu środka trwałego nadal mogą być klasyfikowane jako koszty uzyskania przychodów!

19 lutego 2021

Sprzedaż środka trwałego przez komis - najważniejsze informacje

Sprzedaż środków trwałych, najczęściej odbywa się w sposób standardowy, zatem bezpośrednio między kupującym a sprzedającym. Co jednak w przypadku, gdy następuje sprzedaż środka trwałego przez komis? Jak rozliczyć wówczas VAT? Przeczytaj nasz artykuł!

19 marca 2020

Użytkowanie środków trwałych w pełni zamortyzowanych - warto wiedzieć!

Przedsiębiorcy w ramach prowadzonej działalności dokonują zakupu różnego rodzaju środków trwałych, które ulegają stopniowemu zużyciu się, a w końcu pełnemu umorzeniu. Czy możliwe jest użytkowanie środków trwałych w pełni zamortyzowanych? Dowiedz się!

11 lipca 2019

Sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej

Czy możliwa jest sprzedaż środka trwałego w trakcie zawieszenia wykonywania zawieszenia działalności?

15 maja 2018

Sprzedaż niezamortyzowanego środka trwałego

Czy możliwa jest sprzedaż niezamortyzowanego środka trwałego oraz co się dzieje z niezamortyzowanymi odpisami?

22 marca 2018

Sprzedaż nieruchomości niewprowadzonej do ewidencji środków trwałych

Nieruchomość może zostać ujęta przez podatnika w ewidencji środków trwałych, co pozwala na dokonywanie odpisów amortyzacyjnych. Co się stanie, gdy nastąpi sprzedaż nieruchomości nie będącej w ewidencji środków trwałych? Przeczytaj i sprawdź!

16 marca 2018

Sprzedaż środka trwałego przed upływem roku a korekta kosztów

W ramach prowadzonej działalności przedsiębiorcy używają środków trwałych, które są często przez nich zbywane. Co jeśli ma miejsce sprzedaż środka trwałego przed upływem roku? Czy należy go przekwalifikować na towar? Odpowiedź w artykule!

9 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów