0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: stawki-podatku-vat

Artykuły:

Co to jest podatek VAT - zasady jego działania

Podatek VAT jest podatkiem, który obciąża ostatecznego odbiorcę towaru lub usługi. Oznacza to, że powinien być on neutralny dla przedsiębiorcy, który nie jest ostatecznym konsumentem. Sprawdź, w jaki sposób należy rozliczyć się z US z tytułu podatku VAT!

20 stycznia 2023

Stawki podatku VAT 2022 - jakie obecnie obowiązują?

Podatek od wartości dodanej jest podatkiem pośrednim, który płacony jest zawsze przez konsumenta. Wprowadzony został wraz z ustawą o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym. Dowiedz się, jakie obowiązują stawki podatku VAT w Polsce!

3 września 2022

Rozliczenia z urzędem skarbowym - krok po kroku

Jednym z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy jest płacenie podatków. Sposób w jaki to robimy regulowany jest licznymi przepisami omawiającymi rozliczenia z urzędem skarbowym. Sprawdź, jakie masz obowiązki względem US. Przeczytaj artykuł.

8 października 2021

Odroczenie obniżenia stawek VAT - projekt ustawy Rządu!

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID-19! Projekt ten zakłada odroczenie obniżenia stawek VAT w 2021 roku! Kiedy nastąpi obniżenie stawek podatku VAT? Sprawdź!

28 sierpnia 2020

Stawka VAT - jak ją ustalić na fakturze?

Przedsiębiorcy, którzy są płatnikami VAT, muszą pamiętać o odpowiednim naliczaniu stawki VAT przy sprzedaży. Niekiedy jej ustalenie sprawia niemałe problemy. Aby się dowiedzieć, jaka powinna być właściwa stawka VAT, przeczytaj nasz artykuł!

7 czerwca 2017

Transakcja sporadyczna - czym jest i czego dotyczy?

Podatnik dokonując rozliczenia podatku VAT nie musi uwzględniać w obrocie przychodów uzyskanych z tytułu transakcji dotyczących nieruchomości oraz usług finansowych

30 września 2016

Ewidencja przychodów ze sprzedaży przy zwolnieniu z VAT

Podmioty zwolnione z VAT nie prowadzą rejestrów zakupu ani sprzedaży VAT. Przez podmioty takie prowadzona jest ewidencja przychodów ze sprzedaży. Jak należy prowadzić taką ewidencję? Dowiedz się, czytając nasz artykuł.

28 lutego 2015

E-book: Podatek VAT w 2014 r.

Podatek od towarów i usług - znany wszystkim jako podatek VAT - to opłata, która obejmuje większość dokonywanych transakcji. Rok 2014 r. wprowadził w nim dość rewolucyjne zmiany.

26 marca 2014

Stawki podatku VAT

18 lipca 2013

Rozliczenie transakcji importu usług dla podatnika nie-vatowca

Prowadzę działalność gospodarczą, ale nie jestem czynnym podatnikiem VAT. W jaki sposób można rozliczyć transakcję importu usług dla podatnika nie-vatowca ?

14 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów