0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: tajemnica-przedsiebiorstwa

Artykuły:

Naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa a dochodzenie roszczeń

Przepisy polskiego prawa chronią poufność informacji, jeżeli informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Jak dochodzić roszczeń związanych z naruszeniem poufności? Dowiedz się, jakie konsekwencje powoduje naruszenie tajemnicy przedsiębiorstwa!

29 marca 2024

Tajemnica przedsiębiorstwa a kontrola w firmie

Czy tajemnica przedsiębiorstwa i regulujące je przepisy mogą stanowić skuteczną obronę przed ujawnieniem informacji poufnych na skutek takiego dostępu? Czy protokół kontroli może podlegać zasadom dostępu do informacji publicznej? Sprawdź!

5 stycznia 2024

Tajemnica przedsiębiorstwa a naruszenie zasad zachowania poufności

Tajemnica przedsiębiorstwa jest terminem uregulowanym w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W przypadku jej naruszenia skutkującego ujawnieniem, wykorzystaniem lub pozyskaniem informacji, poszkodowanemu przysługują określone żądania.

17 maja 2023

Kopiowanie poufnych danych przez pracownika a tajemnica przedsiębiorstwa

Pracownik oprócz określonego zakresu wykonywanej pracy, ma także inne obowiązki, również te dotyczące tajemnicy przedsiębiorstwa i zachowania poufności. Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa? Jakie czyny można uznać za jej naruszenie? Więcej w artykule!

13 stycznia 2023

Czy umowa o prace projektowe stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa?

Umowa o prace projektowe to umowa regulująca wykonanie na zlecenie projektu architektonicznego. Czy ten rodzaj umowy stanowi tajemnicę przedsiębiorstwa? Czy jej naruszenie narusza tajemnicę przedsiębiorstwa? Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule!

4 kwietnia 2022

Tajemnica przedsiębiorstwa w zamówieniach publicznych

Podstawową cechą zamówień publicznych jest jawność ich postępowania, czy jednak wszystkie informacje w zakresie podmiotów realizujących zamówienia muszą być ujawnione? Sprawdź, czy tajemnica przedsiębiorstwa jest chroniona w zamówieniach publicznych!

24 września 2021

Baza klientów przejęta przez byłego pracownika - co zrobić?

Każda firma posiada swoją bazę klientów wraz z ich danymi osobowymi. Co zrobić gdy baza klientów jest bezprawnie przejęta przez byłego pracownika? Czy można taka sytuacje gdzieś zgłosić? Jaka jest kara? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

30 czerwca 2021

Dane jako tajemnica przedsiębiorstwa - jak je chronić?

Prowadzenie działalności wiąże się odpowiedzialnością związaną z posiadaniem różnych danych i obowiązkiem ich ochrony. Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa oraz jak ją chronić? Odpowiadamy! Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 czerwca 2021

Umowa o prowadzeniu negocjacji i zachowaniu poufności - warto wiedzieć

Jakie korzyści daje umowa o prowadzeniu negocjacji i zachowaniu poufności? Kiedy warto z niej skorzystać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co powinna zawierać taka umowa oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jej sporządzaniu!

30 czerwca 2020

Tajemnica przedsiębiorstwa - co grozi za jej naruszenie?

Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa i jak ją chronić? Jakie są konsekwencja karne za ujawnienie tajemnicy innego przedsiębiorcy? Przeczytaj i dowiedz się, co możesz zrobić w przypadku, gdy nieuczciwa konkurencja ujawni tajemnicę Twojego przedsiębiorstwa!

19 czerwca 2020

Tajemnica przedsiębiorstwa – w jaki sposób wprowadzić ją we własnej firmie?

W Twojej firmie wykorzystywane są innowacyjne technologie, a może wytwarzacie produkt o unikatowych cechach? Warto zastanowić się, jak zabezpieczyć firmę przed wyciekiem danych. Czym jest tajemnica przedsiębiorstwa i jak ją wprowadzić w firmie? Sprawdź!

18 marca 2020

Klauzula poufności - czego może dotyczyć?

Klauzula poufności ma celu ochronę tajemnicy przedsiębiorstwa. Jeśli przedsiębiorca nie chce, aby jego dane “wyciekły” do świata, to powinien przygotować oświadczenie o zachowaniu poufności i dać je do podpisania drugiej stronie. Przeczytaj o tym!

6 czerwca 2019

Tajemnica przedsiębiorstwa – kiedy można wnieść o ograniczenie prawa wglądu?

Tajemnica przedsiębiorstwa ma ogromną wartość. Musi być ona zabezpieczona przed wglądem osób trzecich. W jakich sytuacjach przedsiębiorca może żądać ograniczenia prawa wglądu? Co powinien zawierać wniosek o ograniczenie prawa wglądu? Sprawdź w artykule!

13 maja 2019

Dochodzenie roszczeń z tytułu know-how

Termin know-how zyskał w ostatnich latach ogromną popularność. Czym jest know-how? Czy przedsiębiorstwo może się w jakiś sposób zabezpieczyć przed kradzieżą poufnych informacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w artykule!

22 kwietnia 2019

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji – regulacje prawne

Zwalczanie nieuczciwej konkurencji jest ściśle związane z pojęciem tajemnicy przedsiębiorstwa. Jakie zmiany w tym zakresie wprowadzają nowe regulacje? Dowiedz się z artykułu czym jest czyn nieuczciwej konkurencji i jak chronić tajemnicę przedsiębiorstwa!

18 kwietnia 2019

Czym jest czyn nieuczciwej konkurencji w świetle tajemnicy handlowej?

Każde przedsiębiorstwo posiada pilnie strzeżone informacje dotyczące aspektów technologicznych, organizacyjnych czy technicznych. W jaki sposób powinieneś chronić te dane? czy czyn nieuczciwej konkurencji jest przestępstwem? Sprawdź!

2 kwietnia 2019

Ujawniona tajemnica przedsiębiorstwa jako czyn nieuczciwej konkurencji

Ujawnienie tajemnicy przedsiębiorstwa jest jednym z czynów nieuczciwej konkurencji. Przedsiębiorcy, których tajemnica przedsiębiorstwa została naruszona mogą żądać m.in. odszkodowania od sprawcy. Jakie prawa ma firma, której dane poufne zostały naruszone?

16 stycznia 2019

Czy tajemnica przedsiębiorstwa może byc ujawniona podczas audytu RODO?

Tajemnica przedsiębiorstwa jest jednym z ważniejszych elementów firmy. Musi posiadać między innymi wartość handlową oraz być informacją poufną. Jakie informacje są narażone na ujawnienie podczas audytu RODO? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

20 września 2018

Tajemnica przedsiębiorstwa a zakaz konkurencji

Tajemnica przedsiębiorstwa to wszelkie informacje, których ujawnienie mogłoby przyczynić się do pogorszenia sytuacji materialnej przedsiębiorcy i utraty jego pozycji na rynku. Przepisy prawa umożliwiają zastosowanie kilku sposobów ochrony.

18 kwietnia 2018

Czy po rozwiązaniu umowy o pracę można zawrzeć umowę o zakazie konkurencji?

Jak skutecznie obronić się przed ujawnieniem tajemnicy przedsiębiorstwa przez pracownika, z którym kończymy współpracę? Czy po rozwiązaniu umowy o pracę można zawrzeć umowę o zakazie konkurencji? Przeczytaj w artykule i dowiedz się o swoich prawach!

12 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów