0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

64 wyniki dla tematu: tarcza-antykryzysowa

Artykuły:

Dofinansowanie wynagrodzeń przy korzystaniu z PFRON - tarcza 3.0

Kwestie możliwości łączenia poszczególnych form pomocy oferowanych w ramach tarczy antykryzysowej wciąż budzą wiele wątpliwości. Przedsiębiorcy zastanawiają się m.in. czy możliwe jest dofinansowanie wynagrodzeń przy korzystaniu z PFRON. Znamy odpowiedź!

20 lipca 2022

Nowa Tarcza antykryzysowa – zwolnienie ze składki ZUS, postojowe za grudzień 2021!

Nowa Tarcza antykryzysowa reguluje zasady przyznawania pomocy dla przedsiębiorców objętych obostrzeniami związanymi z COVID-19. Wśród form pomocy jest zwolnienie ze składek ZUS, dotacja oraz świadczenie postojowe. Sprawdź, czy otrzymasz pomoc!

12 stycznia 2022

Nowa Tarcza Antykryzysowa – od 23 lipca złóż wniosek!

Tarcza antykryzysowa stanowi spore wsparcie dla przedsiębiorców. Od 23 lipca rusza kolejna pula dofinansowań, ale dla określonych grup. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nowych dofinansowań z ZUS-u dla przedsiębiorców!

19 lipca 2021

Wnioski do wypłaty świadczeń z tarczy antykryzysowej tylko do 10 czerwca!

Nie wszyscy zdaja sobie sprawę, że 10 czerwca mija termin na złożenie wniosków, aby móc skorzystać z wypłaty świadczeń z tarczy antykryzysowej. Sprawdź czy możesz skorzystać z pomocy rządu i jaki formalności należy dopełnić!

10 czerwca 2021

Wydatki finansowane pomocą od państwa a rozliczenie podatkowe

Czy wydatki finansowane pomocą od państwa w ramach tarczy antykryzysowej mogą stawić koszty uzyskania przychodów?

9 czerwca 2021

Dofinansowanie części kosztów samozatrudnionych!

W związku z ogłoszonym stanem epidemii wielu przedsiębiorców poniosło ogromne straty finansowe. Ratunkiem dla form w tym trudnym okresie ma być tarcza antykryzysowa, która obejmuje m. in. dofinansowanie części kosztów dla samozatrudnionych. Sprawdź!

10 maja 2021

Tarcza antykryzysowa 9.0 – kto otrzyma świadczenia z ZUS?

Już od 4 maja przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o liczne świadczenia, w tym zwolnienie z ZUS i postojowe. Nie każdy przedsiębiorca otrzyma wsparcie, będzie to zależne od branży. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co oferuje nowa Tarcza antykryzysowa!

20 kwietnia 2021

Przedłużenie Tarczy antykryzysowej - zapowiedź premiera!

Przedłużająca się pandemia koronawirusa, w znaczący sposób odbiła się na polskiej gospodarce i wielu branżach dochodzi do masowych likwidacji firm. Wczoraj premier zapowiedział przedłużenie Tarczy antykryzysowej dla poszkodowanych branż. Sprawdź to!

31 marca 2021

Opublikowane zmiany w ustawie PIT i ustawie ryczałtowej

Dnia 28 listopada 2020 roku opublikowane zostały zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawie ryczałtowej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie korzyści dla podatników niosą ze sobą zmiany w znowelizowanych ustawach.

8 grudnia 2020

Pamiętaj złożyć wniosek o zwolnienie ze składek ZUS – termin upływa 30 listopada

Przedsiębiorcy spełniający warunki opisane w Tarczy antykryzysowej 5.0 mają prawo skorzystać z ulgi – zwolnienie ze składek ZUS za okres od lipca do września br. włącznie. Kiedy mija termin złożenia wniosku o zwolnienie z ZUS? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2020

Odroczenie płatności zaliczek na podatek od wynagrodzeń nie dla hoteli, kin i klubów filmowych!

Utrzymujący się stan epidemii przyczynia się do pogłębiania kryzysu wśród coraz większej liczby przedsiębiorstw. Rząd proponuje odroczenie płatności zaliczek na podatek od wynagrodzeń, ale wiele firm na tym nie skorzysta! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 listopada 2020

Tarcza 6.0 to postojowe dla samozatrudnionych!

Koronawirus powoduje coraz większe spustoszenie, szczególnie w gospodarce. Przedsiębiorcy domagają się pomocy, nowa ustawa antykryzysowa oferuje ją jednak w ograniczonym zakresie. Czy postojowe dla samozatrudnionych przysługuje wszystkim? Sprawdź!

5 listopada 2020

Ustawa COVID-19 doczeka się swojej nowelizacji!

Coraz cięższa sytuacja związana z rozwojem epidemii w kraju przyczyniła się do aktualizacji obecnie obowiązujących przepisów. Senat przegłosował poprawki do ustawy antycovidowej. Czy ustawa COVID-19 wesprze Polaków w tym trudnym okresie? Sprawdzamy!

27 października 2020

Obniżenie podatków w czasie pandemii - analiza Polskiego Instytutu Ekonomicznego

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował 22 października 2020 analizę podatków w państwach członkowskich OECD. Co wynika z dokonanej analizy? Czy nastąpiło obniżenie podatków w czasie pandemii? Jaki jest cel obniżenia podatków? Sprawdź!

26 października 2020

Preferencje podatkowe z tarczy antykryzysowej - cz. I

Rząd próbuje rozwiązać okoliczności negatywnych skutków pandemii koronawirusa m.in poprzez pomoc dla firm w postaci obniżenia czynszu w niektórych lokalach. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie preferencje podatkowe z tarczy antykryzysowej wprowadził rząd!

23 października 2020

Tarcza 5.0 wchodzi w życie – można już wnioskować o postojowe oraz zwolnienie ze składek

Kogo dotyczy Tarcza 5.0? Jakie ulgi i formy wsparcia oferowane są w ramach Tarczy turystycznej? Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca ubiegający się o pomoc? Czy można już składać wnioski o świadczenia postojowe oraz zwolnienie z ZUS? Sprawdź!

20 października 2020

Czy samozatrudnieni przedsiębiorcy będą musieli zwracać wsparcie z Tarczy Antykryzysowej?

Chcesz wiedzieć jakie warunki należy spełnić aby otrzymać dofinansowanie części kosztów? Czy trzeba je zwrócić? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy samozatrudnieni przedsiębiorcy będą musieli zwracać wsparcie z Tarczy Antykryzysowej!

30 września 2020

Zawieszenie poboru zaliczek na podatki – alternatywne sposoby

Opublikowana ustawa nie zawiera przepisu pozwalającego na zawieszenie poboru zaliczek na podatki. W związku z tym przychodzimy z propozycjami, jak alternatywnie można zaniechać płacenia podatku dochodowego po stronie podatnika oraz pracownika!

29 września 2020

Koniec pomniejszania zasiłków macierzyńskich, które wynikało z przepisów Tarczy antykryzysowej!

obra wiadomość dla kobiet pobierających zasiłek macierzyński obniżony z powodu Tarczy antykryzysowej. Rząd zapowiada dużą zmianę w tym zakresie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy to koniec pomniejszania zasiłków macierzyńskich?

18 sierpnia 2020

Postępowanie egzekucyjne – tarcza antykryzysowa

Rada Ministrów sporządza nowe rozporządzenie obejmujące postępowanie egzekucyjne podczas epidemii wirusa SARS-CoV-2. Dowiedz się, czy wszystkie postępowania egzekucyjne będą wstrzymane oraz na czym będzie polegało ich zawieszenie!

17 sierpnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów