0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

10 wyników dla tematu: vat-marza

Artykuły:

Sprzedaż samochodu przez VAT marża - obowiązujące zasady

Sprzedaż używanego składnika majątku może odbyć się poprzez procedurę VAT marża. Jednak w jakim przypadku przedsiębiorca może zastosować tę procedurę? Dowiedz się więcej z artykułu, jakie warunki obowiązują zakup oraz sprzedaż samochodu przez VAT marża!

3 sierpnia 2023

Faktura VAT marża - wszystko co warto wiedzieć

Faktura VAT marża jest szczególnym rodzajem faktury, która związana jest z odrębną procedurą rozliczania podatku VAT. Podstawą opodatkowania jest marża, od której odprowadza się podatek VAT. Przeczytaj i dowiedz się, jak wystawić fakturę VAT marża!

22 września 2020

Jak rozliczać usługi turystyczne w VAT marża?

W przypadku świadczenia usług turystycznych ma miejsce tzw. procedura marży dla biur podróży. Polega ona na tym, że podstawą opodatkowania jest wyliczona marża. Samo jej wyliczenie może okazać się trudne. Sprawdź, jak rozliczać usługi turystyczne!

28 listopada 2018

Sprzedaż samochodu firmowego VAT-marża - kiedy jest możliwa?

Prawidłowe udokumentowanie sprzedaży pojazdu, który jest środkiem trwałym w firmie, stanowi często nie lada problem dla przedsiębiorców. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy możliwa jest sprzedaż samochodu firmowego VAT-marża!

15 czerwca 2017

Komis - sposób rozliczania

Komis jest specyficznym rodzajem działalności gospodarczej, szczególnie pod względem ewidencjonowania sprzedaży. Czy wiesz, w jaki sposób należy dokonywać rozliczeń komisu? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

31 grudnia 2016

Sprzedaż samochodu firmowego a procedura VAT marża

W obrocie gospodarczym często można spotkać się z sytuacją, w której ma miejsce sprzedaż samochodu firmowego. Czy w takiej sytuacji należy zastosować procedurę VAT marża? Na to i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule - przeczytaj i dowiedz się!

17 sierpnia 2016

Nie jest potrzebne potwierdzenie odbioru korekty faktury VAT marża

Dowiedz się więcej o fakturze korygującej dla faktury VAT marża.

7 listopada 2014

Podatek VAT 2014 (cz. 7) - Dostawa towarów używanych 2013 - 2014

Nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług niesie wiele zmian. Dotąd w obrocie gospodarczym obowiązywały dwie definicje dostawy towarów używanych - przepisy wprowadzające jedną z nich zostały usunięte. Jakim zmianom ulega dostawa towarów używanych?

18 marca 2014

Podatek VAT (cz. 13) - Szczególne procedury opodatkowania cz. I

Ogólne zasady rozliczania podatku VAT powinny być dobrze znane przedsiębiorcom - jest to wiedza niezbędna, aby poprawnie i intratnie kierować własną działalnością.

18 czerwca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów