0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: zwrot-ulgi-na-zakup-kasy-fiskalnej

Artykuły:

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej przy zawieszeniu działalności

Przedsiębiorców, którzy zaprzestali ewidencjonowania przychodów na kasie fiskalnej w ciągu 3 lat od jej nabycia, obowiązuje zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej. Dowiedz się, czy zwrot obowiązuje również w przypadku zawieszenia działalności gospodarczej!

12 kwietnia 2023

Rozliczenie zakupu kasy fiskalnej - jak wygląda?

Podatniku, kupiłeś kasę fiskalną? Czy wiesz, jak przebiega rozliczenie zakupu kasy fiskalnej, komu przysługuje skorzystanie z ulgi na zakup kasy fiskalnej oraz kiedy konieczny jest zwrot z ulgi? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

8 października 2021

Zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej - jak wykazać ją w JPK_V7?

Niektórzy przedsiębiorcy po spełnieniu konkretnych warunków mogą skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej. W określonych sytuacjach muszą oni ją jednak zwrócić. Przeczytaj, w jaki sposób wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej w JPK_V7!

20 maja 2021

Kasa fiskalna dla dentysty - czy jest obowiązkowa?

Czy kasa fiskalna dla dentysty jest obowiązkowa? Istnieje szereg zwolnień z posiadania kasy fiskalnej, ale niektóre rodzaje działalności muszą bezwzględnie korzystać z rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Czy dotyczy to także dentystów?

9 lutego 2021

Zwrot ulgi na zakup kasy po śmierci przedsiębiorcy - kogo obowiązuje?

W jaki sposób spadkobiercy mają obowiązek rozliczyć zwrot ulgi na zakup kasy po śmierci przedsiębiorcy w urzędzie skarbowym?

8 stycznia 2021

Kasa fiskalna dla radcy prawnego - wszystko co warto wiedzieć

Zgodnie z przepisami przedsiębiorcy świadczący usługi prawnicze na rzecz osób prywatnych oraz rolników ryczałtowych są zobowiązani do ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. Sprawdź, czy kasa fiskalna dla radcy prawnego jest obowiązkowa!

4 stycznia 2021

Utrata ulgi na zakup kasy fiskalnej - kiedy może wystąpić?

Czy wiesz, w jakich sytuacjach przedsiębiorca musi liczyć się z utratą ulgi na zakup kasy fiskalnej? Jak utrata ulgi na zakup kasy fiskalnej wykazywana jest w pliku JPK_V7 i kiedy dokonywany jest zwrot? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

9 grudnia 2020

Zwrot ulgi na zakup kasy a zawieszenie działalności

Kiedy następuje utrata prawa do uzyskanej ulgi na zakup kasy fiskalnej? Czy zwrot ulgi na zakup kasy jest konieczny przy zawieszeniu działalności? Czy po wznowieniu działalności przedsiębiorca może nadal korzystać z tej samej kasy!? Odpowiedzi w artykule!

3 grudnia 2020

Likwidacja działalności a zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej

Jak powinnam wykazać zwrot ulgi na zakup kasy fiskalnej w strukturze pliku JPK_V7 w związku z likwidacją mojej firmy?

30 listopada 2020

Ulga na zakup kasy rejestrującej a podmiot zwolniony z VAT

Czy ulga na zakup kasy rejestrującej obejmuje również podatników zwolnionych z VAT? Gdzie i w jakim terminie należy złożyć wniosek o ulgę i co powinien zawierać? Czy wiesz, jak należy rozliczyć otrzymaną ulgę? Dowiedz się więcej, czytając nasz artykuł!

3 listopada 2020

Ulga za zakup kasy fiskalnej w deklaracji VAT

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się skorzystać z ulgi za zakup kasy fiskalnej są niekiedy zobowiązani do jej zwrotu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jakich sytuacjach i w jakim terminie ulga za zakup kasy fiskalnej musi zostać zwrócona!

28 kwietnia 2017

Likwidacja działalności gospodarczej a zwrot ulgi na zakup kasy

Czy należy zwrócić ulgę na zakup kasy fiskalnej w sytuacji likwidacji działalności gospodarczej?

14 listopada 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów