0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Pomysły na content - gdzie szukać inspiracji?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Content marketing staje się ważnym elementem w strategii komunikacji dla wielu firm. Jest to pozytywna zmiana w sposobie myślenia i budowania strategii działania. Content marketing musi być dostosowany do potrzeb grupy docelowej. Musisz wiedzieć, kto jest odbiorcą twoich komunikatów i przekazów marketingowych. Jednak skąd czerpać pomysły na content, który zachęci do rejestracji czy nawet zakupu produktu? Poniżej przedstawiamy sposoby na ich znalezienie.

Dla kogo tworzysz swoje teksty, czyli kim są twoi odbiorcy?

Jest to jedno z podstawowych i jednocześnie najważniejszych pytań, jakie należy sobie zadać. Już na samym początku należy sprecyzować, co interesuje naszego odbiorcę. Najlepszym sposobem jest zapytanie obserwatorów na Facebooku lub innych kanałach social media wprost - co ich interesuje? Nie ma nic lepszego, jak taki bezpośredni feedback od obecnych bądź przyszłych odbiorców.

Narzędzia, które pomogą ci znaleźć pomysły na content

  • Quora

Jest to anglojęzyczny portal i jedno z największych miejsc, gdzie znajduje się wiele grup dyskusyjnych, w których użytkownicy zadają i edytują pytania oraz na nie odpowiadają. W społeczności tej nie ma tematów tabu, dlatego znajdziesz tu różnego rodzaju pytania, które możesz wykorzystać w formie ciekawego artykułu opisującego bądź odpowiadającego na dany wątek - ważny z poziomu twojej branży. Miejsce to może być kopalnią tematów, które możesz opisać na swojej stronie i tym samym zdobyć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google na te konkretne frazy kluczowe.

  • Branżowe fora internetowe

Aby móc znaleźć pytania związane z twoją branżą, które padają najczęściej, warto prześledzić tematyczne fora internetowe. W tych miejscach użytkownicy zadają pytania przeważnie związane konkretnie z rynkiem, na którym działasz, dlatego zbudowanie artykułów odpowiadających na ich potrzeby, może spowodować, że odpowiedź na nie znajdą właśnie w twoim artykule i na twoim serwisie. Nie zapominaj o forach, ponieważ jest to miejsce, gdzie mogą znaleźć się osoby potencjalnie zainteresowane twoją ofertą.

  • Impactana

Narzędzie to umożliwia ci wyszukiwanie po konkretnym słowie kluczowym lub adresie domeny i znalezienie najczęściej udostępnianego contentu związanego z tym słowem bądź wyrażeniem. Wyniki wyszukiwania uwzględniają dwa wskaźniki: jeden mówi o tym, jaką popularność zdobył dany temat w mediach społecznościowych, ile miał udostępnień czy lajków, drugi natomiast mówi o zaangażowaniu użytkowników, to znaczy ile komentarzy lub linków przychodzących osiągnął dany artykuł czy post.

  • Research słów kluczowych

Nie powinno się zapominać o tradycyjnym sprawdzeniu fraz kluczowych, jeśli dąży się do tego, aby pomysły na content były rzeczywiście wartościowe i znajdowały odzwierciedlenie w zainteresowaniach danej grupy docelowej. W tym przypadku warto wykorzystać na przykład tradycyjny Google Keyword Planner, a przy tym wspomóc się dodatkowo KeywordTool.io. Strony te podpowiadają większą liczbę fraz kluczowych, pod którymi wyszukiwany jest dany temat.

  • Monitoring internetu

Wykorzystaj specjalne narzędzia do monitoringu internetu, takie jak Brand24 czy Sentione. Jest to najszybszy sposób, aby znaleźć pomysły na content, który będzie związany z twoja branżą lub marką. Działanie systemów jest proste - definiujesz w systemie słowa kluczowe, które cię interesują, a następnie system wysyła do ciebie informacje, kto i gdzie zamieścił w sieci (media społecznościowe, fora internetowe itp.) wpis zawierający określone wcześniej słowo kluczowe. Jest to również dobre miejsce do znalezienia inspiracji na dopasowany content.

Podsumowując, bez względu na to, czy swoje działania content marketingowe wykorzystujesz w prowadzeniu bloga, czy na stronie sprzedażowej, ważne jest to, aby tworzyć treści dopasowane do odbiorców, ich zainteresowań, wyszukiwań i pytań. Zatem pomysły na content nie powinny być jedynie twoją wizualizacją pięknego bloga i tematów, które tylko ciebie interesują. Tworząc treści, musisz pamiętać, że przede wszystkim muszą one odpowiadać na rzeczywiste pytania i wymagania potencjalnych użytkowników lub czytelników.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów