0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Procedura magazynu call-off stock a brexit – wyjaśnienia MF

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Wielka Brytania od 1 stycznia br. nie podlega unijnym regulacjom w zakresie podatku VAT. Procedura magazynu call-off stock w związku z brexitem uległa zmianie. Czy podatnik ma obowiązek wykazać WNT w informacji podsumowującej, jeśli transakcja została dokonana do 31 grudnia 2020 roku? Wyjaśnienia w tej sprawie przedstawiło Ministerstwo Finansów!

Procedura magazynu call-off stock – zmiany w związku z brexitem

Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą procedury call-off stock w związku z brexitem. Wyjaśniło w niej, że gdy towary, które zostały przemieszczone z zastosowaniem procedury call-off stock z terytorium Wielkiej Brytanii w okresie do 31 grudnia 2020 roku, a następnie prawo do rozporządzania nimi zostało przeniesione z właściciela na nabywcę, któremu towary miały zostać dostarczone po 31 grudnia 2020 roku, podmiot wysyłający lub transportujący towary nie podlega obowiązkowi wykazania dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w informacji podsumowującej VAT-UE.

Obowiązek wykazania WNT dotyczy jednak towarów, które zostały przemieszczone w procedurze call-off stock na terytorium Irlandii Północnej.

Resort finansów podkreślił także, że podatnik ma prawo opodatkować dostawę towarów stawką 0%, nawet jeśli nie wykazał wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w informacji podsumowującej. Konieczne jest jednak spełnienie pozostałych warunków, które zostały określone w ustawie o VAT.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów