0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzenie sklepu internetowego – jak wygląda praca przedsiębiorcy?

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Na pewno słyszałeś o powodzeniach, jakie odnoszą rozmaite firmy. Patrzysz z zazdrością na sukcesy kolejnych biznesmenów i myślisz: „Ja też tak chcę!” Pokazywani w telewizji ludzie biznesu zwykle są zadowoleni, uśmiechnięci, eleganccy i bije od nich pewność siebie. Ech, takim to wszystko przychodzi łatwo.

I tu się mylisz!

Nie wiesz, jak ciężko pracują

Właściciel firmy w TV to sytuacja ustawiona i poprzedzona odpowiednim przygotowaniem, ubraniem, a nawet makijażem. Nie widzisz go podczas codziennej pracy. Nie wiesz, ile i jak długo pracuje.

Prawdziwy sukces ani nie jest łatwy ani szybki tak, jak postrzega to otoczenie, które obserwuje tylko efekty, a nie codzienne zmagania.

Ile pracują przedsiębiorcy?

Jak donoszą wyniki badań GUS, co trzeci przedsiębiorca w Polsce pracuje ponad 10 godzin dziennie! Przeliczając dodatkowe godziny na dni robocze, daje to dodatkowe 3 miesiące pracy. Czyli 1/3 polskich właścicieli firm pracuje 15 miesięcy w roku!

Każdy przedsiębiorca średnio pracuje dziennie o 0,7 godziny więcej niż osoby zatrudnione na etat. Po przeliczeniu daje to dodatkowy miesiąc pracy w roku.

Twarde dane jasno świadczą o tym, że nic nie przychodzi za darmo. Każdy sukces poparty jest ciężką pracą i wyrzeczeniami.

Kiedy nowa firma zacznie zarabiać?

Na to pytanie nie ma gotowej odpowiedzi. To zależy od branży, twojego zaangażowania, sytuacji na rynku i wielu innych czynników. Jedno jest pewne – nie licz na szybkie zyski. Załóż w swoim planie rozwoju, że przez pierwszy rok dokładasz do interesu. Jeśli po roku zaczniesz zarabiać, to będzie twój pierwszy wielki sukces.

Pierwsze lata to ciężka harówa

Początkowe lata prowadzenia firmy to ciężka praca, pierwsze zyski, ale także inwestycje i rozwój. Poza pracą w biurze twoja firma zawsze jest z tobą – w twojej głowie. Właścicielem jesteś 24 godziny na dobę. Zasypiasz i budzisz się z myślą o tym, co i jak możesz jeszcze zrobić, żeby poprawić swój biznes. Jak pozyskać klientów, jak ich zatrzymać, kiedy zamówić i wysłać towar, zrealizować reklamacje, opłacić faktury, dodać produkty na stronę sklepu, napisać kolejne teksty na bloga itp.

Możesz i potrafisz osiągnąć sukces. Wiedz tylko jedno – czeka cię ciężka praca, nie licz na wolne wieczory i weekendy. Jednak na końcu tej drogi osiągniesz satysfakcję i niezależność finansową. Potrzeba tylko dużych pokładów wytrwałości i samozaparcia.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów