0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Własna działalność - biznes jest dla długodystansowców, nie sprinterów

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Założyć własną działalność gospodarczą jest obecnie łatwo i zajmuje to dosłownie kilkanaście minut. Jednak co dalej? Chęć pokazania sobie i innym, że mogę i potrafię na niej zarabiać, szybko znika wśród codziennych trudności związanych z prowadzeniem firmy.

Musisz być omnibusem

Zaczynając od jednoosobowej działalności gospodarczej, musisz znać się na wszystkim i pracować jednocześnie na wielu stanowiskach. Od teraz jesteś dyrektorem zarządzającym, handlowcem, prawnikiem, copywriterem, windykatorem i kurierem. Pracujesz w marketingu, obsłudze klienta, księgowości i magazynie jednocześnie.

Pierwszy zapał szybko mija

Czy to łatwe? Oczywiście, że nie. Dlatego pierwszy zapał i entuzjazm mijają bardzo szybko.

Prowadzenie własnego biznesu nie jest dla sprinterów - słomiany zapał wypalają codzienne trudności. Na obecnym bardzo konkurencyjnym rynku trudno jest zarobić od razu.

Potrzeba czasu

Żeby osiągnąć sukces w postaci stałych miesięcznych dochodów i stabilnej sytuacji firmy, potrzeba czasu. Musi minąć kilka lat. Mówi się, że jeśli firma utrzyma się przez pierwsze 5 lat istnienia na rynku to bardzo dobry wynik i dalej może być tylko lepiej. Jasne, że tak! Jednak wiele lat w biznesie nie stanowi wcale gwarancji sukcesu.

W innym wypadku nie bankrutowałyby takie potęgi jak Lehman Brothers Holding Inc. (bankructwo w 2008 r. po 160 latach istnienia firmy), General Motors (upadłość w 2009 r.), Chrysler czy Texaco.

Bądź jak Tommy Lee Jones

Konsekwencja w działaniu i wytrwałość – tylko to pomoże ci osiągnąć powodzenie. Cytując znany film: bądź jak Tommy Lee Jones w Ściganym. Przyj jak lodołamacz do przodu, bądź czujny i szybko reaguj na zmieniającą się sytuację.

Nie przestawaj biec

Weź głęboki oddech, potem drugi, ale podczas biegu nie przestawaj stale i miarowo oddychać, bo maraton to bieg na bardzo długi dystans.

Nie będzie łatwo

Czy to będzie łatwy bieg? Skąd! Nigdy w życiu! W tym tkwi tajemnica osiągnięcia sukcesu. Nie zrażać się trudnościami. Podczas twojego maratonu na pewno pojawi się zadyszka, zmęczenie, zniechęcenie, problemy, które wydają się nie do rozwiązania.

Dlaczego twoi konkurenci odpadają i zostają w tyle tego wyścigu? Bo nie mają tyle samozaparcia, wytrwałości i determinacji, co ty.

Założyłeś własną firmę? Teraz weź sprawy we własne ręce. Wytrwaj. Bądź panem własnego losu.

Przeczytaj koniecznie - Jednolity plik kontrolny

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów