Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-02-06

Artykuły:

Wyliczanie wynagrodzeń po zakończeniu umowy 2024

Ebook "Wyliczanie wynagrodzeń po zakończeniu umowy - jakie zasady obowiązują w 2024 r." przedstawia najważniejsze kwestie, o których musi pamiętać pracodawca po zakończeniu umowy. Pobierz darmowy ebook i sprawdź!

6 lutego 2024

Płaca minimalna - od czego zależy jej podstawa?

Pracownik zatrudniony w pełnym, miesięcznym wymiarze godzin ma zapewnione minimalne wynagrodzenie. Płaca minimalna składa się z kilku składników. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat podstawy płacy minimalnej pracownika!

6 lutego 2024

Organy spółdzielni - przewodnik po strukturze i kompetencjach

Spółdzielnia, jako dobrowolne zrzeszenie nieograniczonej liczby osób, posiada pewną strukturę. Jej działalność, jest bowiem prowadzona poprzez organy spółdzielni, a to jakie kompetencje one posiadają oraz jak zostają powołane, omawiamy w artykule.

6 lutego 2024

Catering dietetyczny a prowadzenie biznesu – czy to rozwiązanie zdaje egzamin u zapracowanych przedsiębiorców?

Przedsiębiorcy często są bardzo zapracowani, co przekłada się na brak czasu na wykonywanie różnych czynności, np. gotowanie. Z pomocą wówczas może przyjść catering dietetyczny. Czy można go wrzucić w koszty? Przeczytaj i sprawdź!

6 lutego 2024

ALMA - inicjatywa Komisji Europejskiej na rzecz zatrudnienia osób młodych

ALMA jest nową inicjatywą Komisji Europejskiej, która działa na rzecz zatrudnienia osób młodych. Kto może z niej skorzystać i co można sfinansować w ramach inicjatywy ALMA? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wszystkich szczegółów o tym zagadnieniu!

6 lutego 2024

Terminy szkoleń BHP - co ile lat trzeba powtarzać?

Pracodawcy mają obowiązek zapewnienia pracownikom bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Jednym ze sposobów na to jest organizowanie regularnych szkoleń BHP. Od lipca 2023 roku zmieniły się terminy szkoleń BHP. Dowiedz się więcej!

6 lutego 2024

Sprzedaż środka trwałego w budowie - jak rozliczyć na gruncie PIT?

Czy wiesz, jak na gruncie podatku dochodowego rozliczyć sprzedaż środka trwałego w budowie? Dowiedz się, na czym polega tzw. zaniechanie inwestycji i jakie konsekwencje podatkowe wywołuje sprzedaż takiej inwestycji w odniesieniu do poniesionych wydatków!

6 lutego 2024

Etyka i ochrona praw człowieka w kontekście AI - wytyczne unijnych ekspertów

Unijna grupa ekspertów ds. sztucznej inteligencji przewiduje szereg wskazówek i reguł, które powinny być spełnione w obszarze AI. Omawiamy wymienione reguły i sprawdzamy, czy etyka i ochrona praw człowieka w kontekście AI ma już dzisiaj określone zasady.

6 lutego 2024

Odszkodowanie za uszkodzony samochód ciężarowy - sposób rozliczania

Opodatkowanie przychodu z odszkodowania powypadkowego i prawo zaliczenia go do kosztów uzyskania przychodów wydatków na powypadkową naprawę zależy od typu samochodu. Odpowiadamy co w sytuacji, gdy odszkodowanie dotyczy uszkodzonego samochodu ciężarowego.

6 lutego 2024

Tryb awaryjny i niedostępność KSeF - jak wystawiać faktury?

Dowiedz się, jak wystawiać faktury i w jaki sposób przekazywać je klientom w przypadku gdy zostanie ogłoszony przez ustawodawcę tryb awaryjny KSeF lub będzie miała miejsce niedostępność KSeF! Sprawdź, jak uniknąć kar za niepoprawne wystawienie e-faktury!

6 lutego 2024

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

6 lutego 2024

Zaliczka na podatek dochodowy - zasady opłacania

Zaliczka na podatek dochodowy może wywoływać niepokój wśród początkujących przedsiębiorców. Jaki jest termin opłacania zaliczki na podatek dochodowy? Czy trzeba składać deklarację? Poznaj szczegółowe zasady opłacania zaliczki na podatek dochodowy!

6 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów