Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2024-07-16

Artykuły:

Regulacja pracy w wysokich temperaturach

Regulacja pracy w wysokich temperaturach będzie podstawą do zapewnienia bezpiecznych warunków podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jakie zmiany w Kodeksie pracy chce wdrożyć MRPi PS? Przeczytaj!

16 lipca 2024

Faktura do paragonu w KPIR - czy należy ją ujmować ?

Czy faktura do paragonu w KPIR podlega ujęciu jeśli sprzedaż jest księgowana na podstawie łącznego raportu okresowego?

16 lipca 2024

Pożyczka z zakładu pracy jako niestanowiąca przychodu pracownika

Pożyczka z zakładu pracy może być korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika. Czy stanowi ona przychód pracownika? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat pożyczek udzielanych pracownikom przez zakład pracy.

16 lipca 2024

Jak zaksięgować zakup towarów handlowych w KPiR?

Księgowanie zakupu towarów handlowych nie zawsze jest tak intuicyjne jak mogłoby się wydawać. W niektórych sytuacjach ścieżka księgowania jest zupełnie inna niż w przypadku pozostałych kosztów. Dowiedz się, jak księgować zakup towarów handlowych w KPiR!

16 lipca 2024

Ewidencjonowanie przychodów bezrachunkowych w KPiR

Ewidencjonowanie przychodów bezrachunkowych za pomocą specjalnej ewidencji sprzedaży bezrachunkowej jest obowiązkiem przedsiębiorców, którzy korzystają ze zwolnienia z kasy fiskalnej i dokonują sprzedaży na rzecz osób prywatnych. Dowiedz się więcej!

16 lipca 2024

Wniosek o urlop ojcowski - darmowy wzór z szerokim omówieniem

Urodziło Ci się dziecko? Sprawdź, czym jest urlop ojcowski! Przeczytaj i dowiedz się kiedy i komu przysługuje takie prawo oraz co powinien zawierać wniosek o urlop ojcowski! Wzór do pobrania za darmo w formacie docx oraz pdf.

16 lipca 2024

Ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny a działalność gospodarcza

Czy przedsiębiorca może zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego członków swojej rodziny? Czy w takiej sytuacji należy opłacać osobne ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Przeczytaj!

16 lipca 2024

Wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim

Pracodawca może zwolnić pracownika bez względu na to, z jakiego urlopu wraca on do pracy. Czy wypowiedzenie umowy bezpośrednio po urlopie rodzicielskim jest możliwe? Jakie warunki należy spełnić? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 lipca 2024

Grupa VAT - jak wygląda odliczenie podatku VAT naliczonego?

Grupa VAT to odrębny podmiot na gruncie podatku od towarów i usług. Czy wiesz, jak wygląda odliczenie podatku VAT naliczonego w grupie VAT? Jak prawidłowo ustalić współczynnik odliczenia w grupie VAT? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej informacji!

16 lipca 2024

Zamknięcie rachunku VAT - czy jest możliwa wypłata środków?

Część podatników zobowiązana jest do posiadania rachunku technicznego VAT w celu przyjmowania płatności w mechanizmie split payment. Czy podatnik może swobodnie wypłacić środki, gdy miejsce ma zamknięcie rachunku VAT? Wyjaśniamy w artykule!

16 lipca 2024

Zgłoszenie pracownika do ZUS-u a niepodpisana umowa o pracę – co wtedy?

Bywają sytuacje, kiedy pracodawca dokona zgłoszenia do ZUS-u nowego pracownika, ale ten nie podpisze umowy. Czy niepodpisana umowa o pracę i zgłoszony pracownik do ZUS-u wiążą się z problemami? Przeczytaj i dowiedz się, jak poradzić sobie w tej sytuacji!

16 lipca 2024

Obowiązek zapłaty zaliczki na podatek od pensji pracownika

Niezależnie od tego, na podstawie jakiej umowy zatrudniony jest pracownik, pracodawca jest zobowiązany do naliczania oraz odprowadzania zaliczki na podatek od pensji pracownika. Co czeka pracodawcę, który nie płaci PITu za pracownika? Sprawdź!

16 lipca 2024

Ogrodzenie wokół budynku – część budynku czy odrębny środek trwały?

W artykule omówimy, jak zgodnie z Klasyfikacją Środków Trwałych (KŚT) klasyfikować ogrodzenie wokół budynku. Analizujemy, czy ogrodzenie powinno zwiększać wartość początkową budynku, czy też kwalifikowane jest jako odrębny środek trwały. Sprawdź!

16 lipca 2024

Niewypłacalność spółki jawnej – jak odzyskać wierzytelność od wspólników?

Jakie kroki powinien podjąć wierzyciel, aby uzyskać swoje roszczenie od spółki i co w sytuacji, gdy wystąpi niewypłacalność spółki jawnej? Jaka jest odpowiedzialność za zobowiązania w takiej spółce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

16 lipca 2024

Zarząd sukcesyjny a dalsza obsługa przez biuro rachunkowe

Zarząd sukcesyjny pozwala kontynuować działalność jednoosobową po śmierci jej właściciela. Jak wpływa to na współpracę z biurem rachunkowym? Jak wygląda rozliczanie podatkowe w czasie zarządu sukcesyjnego? Sprawdź w naszym artykule!

16 lipca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów