0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Darowizna przedsiębiorstwa - w jaki sposób jej dokonać?

Darowizna przedsiębiorstwa niesie za sobą wiele wątpliwości, między innymi co do jej opodatkowania na gruncie PIT i VAT oraz o konieczności rejestracji nowej firmy. Sprawdź, z czym wiąże się przekazanie działalności gospodarczej w formie darowizny!

21 czerwca 2022

Podatek VAT

Prawo do odliczenia VAT z faktur - kiedy nie można dokonać odliczenia?

Z założenia podatek od towarów i usług powinien być neutralny dla przedsiębiorcy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których podatnikowi nie przysługuje prawo do odliczenia VAT. Sprawdź, z jakiego powodu niektóre faktury nie uprawniają do odliczenia podatku!

24 września 2021

Podatek VAT

Zwrot kosztów napraw gwarancyjnych na gruncie VAT - jak rozliczyć?

Przy zakupie towarów czy usług mogą wystąpić ewentualne usterki. W takiej sytuacji należy złożyć zgłoszenie reklamacyjne w celu zwrócenia kosztów napraw usterek. Czy zwrot kosztów napraw gwarancyjnych na gruncie VAT musi zostać opodatkowany? Sprawdź!

27 listopada 2020

Prawo gospodarcze

Kto powinien wystawiać faktury w formie elektronicznej?

Wystawianie faktur za przeprowadzone transakcje jest nieodłącznym elementem prowadzenia firmy. Sprawdź w artykule, kto powinien wystawiać faktury w formie elektronicznej oraz jakie są zasady elektronicznego przesyłania danych do organów podatkowych!

20 listopada 2020

Podatek VAT

Rejestrowanie i wykreślenie z VAT - jakie zaszły zmiany?

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, aby zostać czynnymi podatnikami VAT muszą dokonać rejestracji w urzędzie skarbowym na druku VAT-R. Jak wygląda rejestrowanie i wykreślenie z VAT oraz jakie obecnie zaszły zmiany w tym zakresie? Sprawdź!

17 października 2019

Księgowość firm

Księgowość internetowa dla samozatrudnionych - jakie są jej zalety?

W dobie rozwoju technologii, wielu przedsiębiorców zastanawia się czy prowadzić księgowość samodzielnie czy skorzystać z pomocy biura rachunkowego. Jakie zalety ma księgowość internetowa dla samozatrudnionych i kto może z niej korzystać? Odpowiadamy!

17 listopada 2021

Księgowość firm

Rozliczenie sprzedaży mieszkania a zmiany w podatku dochodowym

W 2019 roku zostały wprowadzone zmiany w ustawie o PIT, CIT dotyczące opodatkowania dochodów ze sprzedaży nieruchomości. Kogo obowiązują wprowadzone zmiany w 2019 roku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy następuje rozliczenie sprzedaży mieszkania!

16 marca 2021

Ordynacja podatkowa

Nierejestrowana działalność jako dodatkowe źródło przychodów

Nierejestrowana działalność jest dużą szansą na zwiększenie swoich przychodów, jednak przy spełnieniu odpowiednich warunków. Przeczytaj artykuł i sprawdź, w jaki sposób rozliczana jest działalność nierejestrowana oraz jak ją wykazać w zeznaniu rocznym!

4 stycznia 2023

Ordynacja podatkowa

Podatek od niezrealizowanych zysków (Exit Tax) – kogo dotyczy?

Podatek od niezrealizowanych zysków - Exit Tax wszedł w życie od stycznia 2019 roku. Zadaniem podatku wyjścia jest uszczelnienie polskiego systemu podatkowego. Jaka jest kwota wolna od Exit Tax i jakich formalności należy dopełnić rozliczając ten podatek?

25 czerwca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu niezamortyzowanego droższego niż 150 tys. złotych

Wartość środków trwałych w większości przypadków rozliczana jest w kosztach. Samochody osobowe obowiązuje dodatkowy limit, wynoszący w 2019 roku 150 tys. złotych. Jak powinna wyglądać sprzedaż samochodu niezamortyzowanego przekraczającego ten limit?

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów