Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Przewłaszczenie na zabezpieczenie wierzytelności

Zabezpieczenie wierzytelności może odbyć się przez przeniesienie własności rzeczy z dłużnika na wierzyciela z zaznaczeniem, że rzecz ta wróci do dłużnika w momencie spłaty wierzytelności. Dowiedz się czym dokładnie jest przewłaszczenie na zabezpieczenie!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Otwarcie postępowania upadłościowego a ochrona dłużnika przed egzekucją

Zabezpieczeniem majątku niewypłacalnego dłużnika może odbyć się poprzez otwarcie postępowania upadłościowego. W jaki sposób otwarcie postępowania chroni dłużnika przed egzekucją z majątku? Sprawdź czym różni się postępowanie restrukturyzacyjne od sanacji.

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Zmiany w KPC - jakie zostały wprowadzone w 2019 roku?

Nowelizacja przepisów Kodeksu postępowania cywilnego wprowadziła kilka istotnych zmian. W jakim zakresie zmieniły się przepisy? Czy zmiany w kpc dotyczą także właściwości sądu? Sprawdź co nowego pojawi się w Kodeksie postępowania cywilnego!

1 listopada 2020

Prawo gospodarcze

Kara umowna - czy może zostać zmniejszona z powodu rażącego wygórowania?

Strona umowy może w niej zastrzec, że w przypadku niewykonania zobowiązania niepieniężnego, naprawienie szkody nastąpi poprzez zapłatę określonej kwoty . Jak wysoka może być kara umowna? Czym jest miarkowanie kary umownej i kiedy można je stosować?

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Zwolnienie lekarskie dostarczone po zakończeniu pracy a korekta świadectwa pracy

Jakie mogą występować przesłanki do wydania sprostowania świadectwa pracy? Czy zwolnienie lekarskie dostarczone po zakończeniu pracy przez pracownika jest podstawą do powstania obowiązku wystawienia korekty świadectwa pracy? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

1 września 2021

Prawo gospodarcze

Postępowanie sanacyjne - czy chroni majątek dłużnika przed upadłością?

Postępowanie sanacyjne to jeden z rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych. Wszczyna się je w celu poprawy sytuacji ekonomicznej dłużnika. Jakie są skutki otwarcia postępowania sanacyjnego? W jaki sposób można je rozpocząć? Odpowiedzi szukaj w artykule!

17 stycznia 2022

Prawo pracy

Kiedy potrzebna jest korekta świadectwa pracy?

Pracodawca po zakończeniu trwania stosunku pracy, powinien ostatniego dnia zatrudnienia wręczyć pracownikowi świadectwo pracy. Co jednak w sytuacji, kiedy dokument ten zawiera błędy? Przeczytaj i sprawdź, jak powinna wyglądać korekta świadectwa pracy!

10 czerwca 2022

Prawo pracy

Samochód w abonamencie jako benefit pracowniczy

Najczęściej firmy osiągają sukces dzięki wykwalifikowanym pracownikom. Jednak jak ich pozyskać? Coraz częściej firmy stawiają na szeroką gamę benefitów. Czy samochód w abonamencie jako benefit może być kartą przetargową pracodawcy? Dowiedź się więcej!

15 listopada 2019

Prawo pracy

Jak rozliczyć nadgodziny przedstawiciela handlowego?

Stanowisko przedstawiciela handlowego wiąże się często z pracą w godzinach nadliczbowych. Czy pracodawca musi wydać zgodę na pracę w godzinach nadliczbowych? Jak prawidłowo rozliczać nadgodziny przedstawiciela handlowego? Przeczytaj w artykule!

25 czerwca 2022

Prawo pracy

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy - co najczęściej podlega weryfikacji?

W jakim celu przeprowadzane są kontrole Państwowej Inspekcji Pracy? Na co zwracają największa uwagę Inspektorzy Pracy w trakcie kontroli? Co będzie kontrolowane w 2019 roku? Przeczytaj artykuł, dowiedz się więcej i poznaj odpowiedzi na te pytania!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów