0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ubezpieczenie ZUS

Z czym wiąże się przekroczenie rocznej podstawy wymiaru składek emerytalno-rentowych w 2024 roku?

Czy wiesz, jakie konsekwencje generuje przekroczenie rocznej podstawy wymiaru składek emerytalno - rentowych oraz jak ustalić moment przekroczenia rocznego ograniczenia? Sprawdź, jak rozliczyć nienależnie opłacone składki! Przeczytaj!

21 lutego 2024

Podatek VAT

Termin odliczenia VAT z faktur zakupu - warto wiedzieć!

Odliczenie podatku naliczonego VAT następuje po otrzymaniu faktury przez czynnego podatnika VAT, bądź może to nastąpić w jednym z trzech kolejnych okresów rozliczeniowych. Przeczytaj i dowiedz się, jaki dokładnie obowiązuje termin odliczenia VAT?

29 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Zeznanie roczne - własna działalność i etat

Wielu przedsiębiorców decyduje się prowadzić działalność gospodarczą, pracując jednocześnie na etacie. Jak powinni rozliczyć osiągnięte przychody? Jakie zeznanie roczne powinni wybrać? Szczegóły wyjaśniamy w artykule! Zapraszamy do lektury!

18 stycznia 2024

Prawo pracy

PIT-11 - wysyłka deklaracji i obowiązujące terminy

Formularz PIT-11 informuje o wysokości uzyskanych dochodów przez pracownika oraz pobranych zaliczkach w danym roku podatkowym. Sprawdź, do kiedy należy wysłać PIT-11 do urzędu skarbowego i do kiedy należy dostarczyć go pracownikowi!

15 stycznia 2024

Ubezpieczenie ZUS

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego 2024 r.- jak jest ustalana? (część I)

Aby pracownikowi przysługiwało prawo do zasiłku chorobowego, musi być on objęty ubezpieczeniem chorobowym. W jaki sposób ustalana jest podstawa wymiaru zasiłku chorobowego? Jakie składniki są uwzględnianie przy jej wyliczaniu? Przeczytaj artykuł!

8 stycznia 2024

Zdaniem eksperta

Remanent końcowy roku przy braku towarów handlowych w magazynie

Czy w przypadku, gdy nie posiadam na stanie żadnych towarów handlowych muszę sporządzić remanent końcowy?

28 grudnia 2023

Ordynacja podatkowa

Darowizna w najbliższej rodzinie w 2024 roku - czy należy ją opodatkować?

Nieodpłatne przekazanie składnika majątku na rzecz spokrewnionej osoby to darowizna w najbliższej rodzinie. Darowizna podlega podatkowi od spadków i darowizn. Sprawdź czy darowizna w rodzinie jest zwolniona z podatku i ile wynoszą kwoty wolne w 2024 roku?

13 grudnia 2023

Księgowość firm

Remanent, czyli spis z natury na koniec roku

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury - jest to tzw. remanent lub inwentaryzacja. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić spis z natury na koniec roku!

6 grudnia 2023

Podatek VAT

Wystawienie faktury zaliczkowej przed otrzymaniem zapłaty

Co do zasady, faktury nie mogą być wystawione wcześniej niż 60 dni przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi. Dowiedz się, kiedy powstaje obowiązek podatkowy VAT i czy jest możliwe wystawienie faktury zaliczkowej przed otrzymaniem zapłaty!

1 grudnia 2023

Samochód w firmie

Leasing operacyjny a leasing finansowy - podstawowe różnice

Zastanawiasz się nad wzięciem samochodu lub maszyny w leasing? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie rodzaje leasingu oferowane są obecnie na rynku. Wybór będzie zależeć od potrzeb podatnika. Leasing operacyjny a leasing finansowy – podstawowe różnice!

28 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów