Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń - jak je rozliczać?

Różnorodność klientów wymaga unikatowego podejścia do rozwiązywania ich problemów w celu zaspokojenia ich potrzeb. Częstym problemem klientów są faktury sprzedaży na poczet przyszłych świadczeń. Na co należy uważać i jakie warunki należy spełnić? Sprawdź!

4 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Rozliczenie umowy leasingu po zamknięciu działalności - jak wygląda?

Przedsiębiorcy często korzystają z formy finansowania jaką jest leasing. Może zdarzyć się jednak sytuacja, gdy firma posiadająca aktywne umowy leasingowe kończy swoją działalność. Sprawdź, jak wygląda rozliczenie umowy leasingu po zamknięciu działalności!

3 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Przedawnienie zobowiązań w podatku dochodowym a przychód powstały w wyniku korekty rozliczeń z ZUS

Osoby prowadzące działalność napotykają się na konieczność dokonania korekt kosztów składek ZUS, które poniesione zostały kilka lat temu. Jak powinna wyglądać korekta rozliczeń ZUS, kiedy miejsce ma przedawnienie zobowiązań w podatku dochodowym? Sprawdź!

2 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Prawo do odliczenia darowizn w zeznaniu rocznym

Podatnicy w zeznaniu rocznym mają prawo do odliczenia darowizn przekazanych na cele pożytku publicznego. Jakie przepisy obowiązują w takiej sytuacji? Na jakich zasadach można odliczyć podatek PIT? Przeczytaj artykuł i dowiedz się wszystkiego na ten temat.

22 grudnia 2023

Podatek VAT

Pierwsze zasiedlenie na podstawie wyroków – studium przypadków

Ustalenie kwestii, jaką jest pierwsze zasiedlenie, ma znaczenie w celach określenia, czy dana transakcja sprzedaży nieruchomości będzie opodatkowana VAT, czy nie. Jednakże określenie pierwszego zasiedlenia jest problematyczne dla wielu przedsiębiorców.

19 grudnia 2023

Prawo gospodarcze

Przekształcenie stowarzyszenia rejestrowego w zwykłe - czy możliwe?

Prowadzenie stowarzyszenia może odbywać się w formie rejestrowej, czyli z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego bądź w formie zwykłej. Czy wiesz, kiedy możliwe jest przekształcenie stowarzyszenia rejestrowego w zwykłe? Wyjaśniamy w artykule!

18 grudnia 2023

Podatek VAT

Zaliczka otrzymana przez czynnego podatnika VAT a powrót do zwolnienia z VAT

Przedsiębiorcy będący dotychczas czynnymi podatnikami VAT po wyliczeniu opłacalności, często powracają do zwolnienia z VAT. Powstaje zatem pytanie co, kiedy miejsce ma zaliczka otrzymana przez czynnego podatnika VAT a a powrót do zwolnienia z VAT? Sprawdź

15 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Przedawnienie zobowiązania a ulga na złe długi na ryczałcie

Przedsiębiorcy może się zdarzyć nie uregulować niektórych zobowiązań wynikających z otrzymanych faktur dotyczących zakupów firmowych. Czy dla przedsiębiorcy, który wybrał ryczałt jako formę opodatkowania ma zastosowanie ulga na złe długi na ryczałcie?

13 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Wypłata dywidendy z kapitału zapasowego w spółce z.o.o.

Jednym z obowiązków przy zakończeniu roku obrotowego jest podział zysku pomiędzy udziałowców zwykle proporcjonalnie do ich udziałów. Wypłata dywidendy może nastąpić nie tylko z zysku. Kiedy może mieć miejsce wypłata dywidendy z kapitału zapasowego?

12 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Ulga na złe długi w CIT estońskim - co należy wiedzieć?

Ulga na złe długi to mechanizm umożliwiający wierzycielowi (sprzedawcy, który wystawił fakturę sprzedaży) obniżyć koszty o faktury, za które nie otrzymał zapłaty. Pojawia się jednak pytanie, czy ulga na złe długi w CIT estońskim ma zastosowanie? Sprawdź!

11 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów