0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Czy jest możliwe odwołanie oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy?

Niekiedy występują przypadki, w których pracodawca lub pracownik po złożeniu jednostronnego oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem zmienia decyzję. Jak przebiega odwołanie oświadczenia woli o rozwiązaniu umowy? Sprawdź!

10 października 2024

Prawo pracy

Ponowne zatrudnienie pracownika – kiedy jest możliwe?

Ponowne zatrudnienie pracownika to sytuacja, w której pracownik, który wcześniej był zatrudniony u danego pracodawcy, zostaje ponownie zatrudniony na tym samym stanowisku lub na innym stanowisku o tym samym charakterze. Sprawdź, kogo to dotyczy!

10 października 2024

Urlopy i inne

Ewidencja czasu pracy - czy pracodawca musi ją prowadzić?

Ewidencja czasu pracy wpływa na prawidłowe rozliczenie czasu pracy i jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy wynikającym z Kodeksu pracy. Kto powinien ją prowadzić i jak to robić? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 października 2024

Prawo pracy

Czym ma się zajmować Rzecznik Praw Pracowniczych?

W Polsce jest kilka organów chroniących prawa wybranej grupy osób. Przykładami są Rzecznicy praw obywatelskich, praw dziecka, czy małych i średnich przedsiębiorstw. W sejmie pojawiła się propozycja, aby pojawił się również Rzecznik Praw Pracowniczych.

8 października 2024

Prawo pracy

Urlop bezpłatny pracownika młodocianego

Urlop bezpłatny pracownika młodocianego może zostać udzielony na podstawie wniosku. Czy pracodawca ma obowiązek udzielić urlopu bezpłatnego? Ile wynosi maksymalny czas jego trwania i jakie warunki należy spełnić, aby go dostać? Przeczytaj!

8 października 2024

Prawo pracy

Wynagrodzenie godzinowe a podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

Wynagrodzenie godzinowe pozwala precyzyjniej niż w przypadku pensji według stawki miesięcznej uzależnić płacę od czasu wykonywania pracy. Jednak wpływa ono również na wyliczenie podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Sprawdź jak!

2 października 2024

Prawo pracy

Praca zmianowa a zmiana rozkładu czasu pracy

Przepisy Kodeksu pracy szczegółowo określają zasady czasu pracy. Pracodawca w określonym terminie musi powiadomić pracowników o obowiązującym rozkładzie czasu pracy. Jak zmienić rozkład czasu pracy kiedy w firmie obowiązuje praca zmianowa? Sprawdź!

2 października 2024

Dla Pracownika

Na czym polega wynagrodzenie akordowe?

Czy system wynagrodzenia akordowego stosuje się tam, gdzie głównym kryterium oceny wyników pracy jest ilość? Czym dokładnie jest wynagrodzenie akordowe proste, progresywne i degresywne? Przeczytaj i dowiedz się czy taka forma wynagradzania jest korzystna!

30 września 2024

Prawo pracy

Umowa o pracę na okres próbny a limit czasowy

W Kodeksie pracy ustalono maksymalne limity czasu trwania umowy o pracę na okres próbny. Ich przekroczenie może rodzić dla pracodawcy i pracownika pewne konsekwencje. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile może trwać umowa o pracę na okres próbny!

30 września 2024

Prawo pracy

Umowy zlecenia, o dzieło i o pracę - jakie koszty uzyskania przychodów można odliczyć?

Ustawa o PIT kwalifikuje przychody z tytułu wykonywania usług na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło jako przychody z działalności wykonywanej osobiście. Sprawdź, jakie koszty uzyskania przychodów stosuję się w umowach zlecenia oraz o dzieło.

27 września 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów