0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Zajęcie wynagrodzenia za pracę - odpowiedzialność pracodawcy za niedopełnienie obowiązków względem komornika

Kto prowadzi egzekucję z wynagrodzenia pracownika? Kiedy ma miejsce zajęcie wynagrodzenia za pracę pracownika? Jakie wiążą się z tym obowiązki dla pracodawcy? Jaka jest grzywna za niedopełnienie obowiązku przez pracodawcę w związku z egzekucją? Sprawdź!

30 czerwca 2022

Urlopy i inne

Czy można udzielić urlopu wypoczynkowego na przestój?

Celem urlopu wypoczynkowego jest odpoczynek i regeneracja sił pracownika. Czy w sytuacji niewykonywania pracy z uwagi na przestój, pracodawca nie może wysłać pracowników na urlop wypoczynkowy.? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się wiącej!

18 marca 2022

Prawo pracy

Czy pracodawca może się wycofać po tym jak została podpisana umowa przedwstępna?

Umowa przedwstępna jest umową, przez którą jedna ze stron lub obie zobowiązują się do zawarcia oznaczonej umowy (tzw. umowy przyrzeczonej). W umowie przedwstępnej należy określić wszystkie istotne postanowienia. Czy można się z niej wycofać? Sprawdź!

1 czerwca 2022

Prawa konsumenta

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej - czym jest i jak złożyć wniosek?

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej następuje zazwyczaj, gdy spłata zaciągniętych zobowiązań nie jest możliwa do wykonania, po przekroczeniu trzech miesięcy. Sprawdź, wobec jakich dłużników może być ona ogłoszona oraz jak gdzie złożyć wniosek!

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Zatrudnienie prezesa w spółce - sposoby zatrudnienia i rozliczenia

Zatrudnienie prezesa w spółce na podstawie umowy o pracę czy umowy zlecenia? Na czym polega różnica? Jak zatrudnić prezesa zarządu jednoosobowej spółki z o.o.? Czym jest uchwała wspólników? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania.

14 stycznia 2022

Ubezpieczenie ZUS

Świadczenie kompensacyjne – kompendium wiedzy

Nauczyciele, wychowawcy lub pracownicy pedagogiczni, którzy legitymują się odpowiednim stażem pracy i wiekiem mogą przejść na świadczenie kompensacyjne. Ile wynosi wysokość tego świadczenia? Jak można je uzyskać? Przeczytaj w naszym artykule!

8 marca 2022

Ubezpieczenie ZUS

Jak legalnie płacić składki ubezpieczeniowe za granicą?

Kiedy opłacanie składki ubezpieczeniowe za granicą jest legalne? Jakie przepisy regulują kwestię zbiegu tytułów ubezpieczenia społecznego w różnych państwach? Przeczytaj i dowiedz się czym jest zasada terytorialności i normy kolizyjne!

15 listopada 2020

Prawo pracy

Czy umowa o świadczenia zdrowotne może być zawarta z kilkoma podmiotami?

Pracodawca ma obowiązek skierować pracowników na badania lekarskie. W tym celu powinien wystawić skierowanie na badania. Jest także obowiązek podpisania umowy z placówką. Czy umowa o świadczenia zdrowotne może być zawarta z kilkoma podmiotami? Sprawdź!

22 grudnia 2021

Prawo pracy

Czy dodatek wyrównawczy zalicza się do podstawy wynagrodzenia przestojowego i odpraw pieniężnych

Przepisy Kodeksu pracy gwarantują pracownikom wynagrodzenie w formie różnych świadczeń. Pracodawca powinien znać zasady wyliczania różnych świadczeń. Sprawdź czy dodatek wyrównawczy należy uwzględnić przy wynagrodzeniu przestojowym lub innych odprawach.

19 października 2021

Prawo pracy

Obliczanie wysokości świadczeń z ubezpieczeń społecznych dla zleceniobiorcy

Przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Przepisy o zleceniu stosuje się odpowiednio do umów o świadczenie usług. Jak wygląda obliczanie wysokości świadczeń z ubezpieczeń dla zleceniobiorcy?

19 października 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów