Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Sprzedaż gruntu z rozpoczętą budową na gruncie podatku VAT

Sprzedaż gruntu z rozpoczętą budową to sytuacja nietypowa, dlatego zawsze trzeba ją dobrze przeanalizować. Jaka stawka podatku VAT powinna być zastosowana oraz od jakich czynników zależy jej wysokość? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule! Sprawdź!

17 lipca 2022

Podatek VAT

Umorzenie wzajemnych zobowiązań pomiędzy przedsiębiorcami a prawo do odliczenia VAT

Przedsiębiorcy , którzy mają wobec siebie zobowiązania, które w wyniku różnych sytuacji mogą być nieuregulowane mogą zadecydować o ich wzajemnym umorzeniu. Sprawdźmy zatem, czy umorzenie wzajemnych zobowiązań nie ogranicza prawa do odliczenia podatku VAT!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Wyjazd prywatny połączony z delegacją – rozliczenie wydatków w kosztach

Delegacja służbowa niewątpliwie jest kosztem pracodawcy. Może on ująć koszty z nią związane. Odbywana podróż służbowa jest bowiem związana z osiągnięciem przychodu. Bywają sytuacje w których pracownik jedzie na wyjazd prywatny połączony z delegacją.

25 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Czy opóźnienie w odbiorze mieszkania przekreśla prawo do ulgi mieszkaniowej?

Prawo do ulgi mieszkaniowej a opóźnienie w odbiorze mieszkania to kwestia sporna. Jakie są wyroki NSA i zdanie Fiskusa w tej kwestii? Czy samo zawarcie umowy deweloperskiej uprawnia do skorzystania z ulgi? A może jedyne odbiór? Sprawdź w naszym artykule!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

VAT zapłacony w innym państwie UE - czy może być kosztem?

VAT zapłacony w innym państwie jest kwestią sporną. Według fiskusa zapłacony VAT w innym państwie jest kosztem uzyskania przychodów. Odmienne zdanie ma Sąd Administracyjny. Obecnie zdanie fiskusa według tego stanowiska zmienia się. Sprawdź!

2 listopada 2021

Księgowość firm

Porozumienie podatkowe - na jakie korzyści może liczyć podatnik

Porozumienie podatkowe to element umowy o współdziałanie. Jest ona zawierana pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej a podatnikiem. Czy porozumienie jest formą dobrowolną? Na jakie korzyści może liczyć podatnik? Tego dowiesz się z artykułu!

2 listopada 2021

Księgowość firm

Sprzedaż licencji za granicę na rzecz konsumenta – rozliczenie VAT

Wartości niematerialne i prawne mogą również być przedmiotem sprzedaży. Sprzedaż licencji może być problematyczna dla wielu przedsiębiorców. Warto zwrócić uwagę na status nabywcy. Konieczne jest również ustalenie miejsca świadczenia udzielania licencji.

2 listopada 2021

Podatki dochodowe

Przeznaczenie przychodów z działalności gospodarczej na działalność rolniczą a zwolnienie podatkowe

Co do zasady zasady osoby prawne poza prowadzeniem spółki, mogą także prowadzić działalność rolniczą. W artykule przeanalizujemy czy przeznaczenie przychodów z działalności gospodarczej na działalność rolniczą zwalnia podatnika z podatku dochodowego?

1 czerwca 2022

Ewidencje księgowe

Obowiązek informowania US o umowach zawartych z nierezydentami

Obowiązek informowania US o umowach zawartych z nierezydentami to jeden z tych obowiązków przedsiębiorcy, o którym często się zapomina. Jak zgłosić umowę z nierezydentem, kiedy i na jakim formularzu - tego dowiesz się czytając artykuł!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Zmiana przeznaczenia nieruchomości a korekta podatku VAT

Przedsiębiorca, który nabywa nieruchomość co do zasady ma prawo do odliczenia VAT, jeśli jest podatnikiem czynnym. Przeanalizujemy jednak, czy jeśli nastąpi zmiana przeznaczenia nieruchomości podatnik ma obowiązek dokonać korekty podatku naliczonego?

30 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów