Tło strzałki Strzałka
0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Eksmisja w czasie pandemii COVID-19 - kiedy jest dozwolona?

Eksmisja w czasie pandemii jest niemal niemożliwa w przypadku umów o najem okazjonalny i instytucjonalny. Występują jednak wyjątki na jakiej podstawie eksmisja została wydana. Wynajmujesz mieszkanie? Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu!

4 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Odpowiedzialność pracodawcy za przewinienia pracownicze

Odpowiedzialność pracodawcy za przewinienia pracownicze jest szeroka. Najczęściej wykroczenia dotyczą dokumentacji pracowniczej czy wynagrodzenia za świadczenie pracy. Z artykułu dowiedz się za co może grozić Ci kara grzywny. Wyjaśniamy w artykule!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Przedsiębiorca z kredytem we frankach – czy ma szansę w sądzie?

Od wielu lat toczy się sprawa podmiotów, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich. Coraz część sądy wydają pozytywne wyroki dla frankowiczów. Jakie szanse na wygranie sprawy sądowej przeciwko bankowi ma przedsiębiorca z kredytem we frankach?

18 maja 2021

Prawo gospodarcze

Wielokrotne kontrole przedsiębiorców – czy istnieją limity?

Wielokrotne kontrole przedsiębiorców- prawo przedsiębiorców reguluje zasady, zgodnie z którymi organy administracyjne nie mogą prowadzić kilku kontroli jednocześnie w jednym przedsiębiorstwie, jednak reguluje je również szereg wyjątków. Sprawdź w artykule

25 czerwca 2022

Prawa konsumenta

Przedsiębiorca a prawa konsumenta - nowe zmiany

Dzięki nowym zmianom niektóre prawa konsumenta teraz obejmują również przedsiębiorców prowadzących działalność. Oznacza to, że traktowani oni będą jak konsumenci i zostaną objęci ochroną konsumencką mimo, że są przedsiębiorcami. Dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Ulga na złe długi w przypadku restrukturyzacji, upadłości oraz likwidacji

Nierozliczone faktury VAT mogą negatywnie wpłynąć na obowiązek podatkowy wierzyciela jak i dłużnika. Wówczas wyjściem z takiej sytuacji może być ulga podatkowa na złe długi. Sprawdź kiedy przysługuje prawo skorzystania z "ulgi za złe długi".

14 kwietnia 2021

Prawo gospodarcze

Podział zamówień publicznych na części w nowej ustawie PZP

Podział zamówień publicznych na części, w formie uregulowanych w nowym prawie zamówień publicznych – powstanie możliwości brania udziału również w dużych i zaawansowanych projektach jako współwykonawcy. Dowiedz się, jakie są zasady podziału zamówienia?

10 marca 2022

Prawo gospodarcze

Sprzedaż nieruchomości – jakie dokumenty należy zgromadzić przed wizytą u notariusza?

Do sprzedaży mieszkania, domu i działki konieczna jest wizyta u notariusza. Jak się do niej przygotować i jakie dokumenty należy zgromadzić, aby sprzedaż nieruchomości poszła szybko i sprawnie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 września 2022

Prawo gospodarcze

Prawo do ponaglenia a obowiązek organów do załatwiania spraw bez zbędnej zwłoki

Obowiązkiem organów administracji publicznej jest załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki. Co zrobić kiedy organ w trakcie postępowania popadnie w bezczynność lub przewlekłość ? W artykule przedstawiamy prawo do ponaglenia organów administracji publicznej.

10 marca 2022

Prawo gospodarcze

Nowelizacja Prawa budowlanego – co nowego?

Nowelizacja prawa budowlanego została doprecyzowana przez rząd. Gruntowe zmiany, które zaszły w prawie mają na celu ułatwić formalności w branży budowlanej. Przeczytaj i sprawdź, jakie zmiany weszły w życie ze zmianami w przepisach prawa budowlanego!

10 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów