0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo gospodarcze

Czym jest użytkowanie wieczyste?

Użytkowanie wieczyste jest pozostałością po systemie komunistycznym. Nowelizacja prawa w znaczący sposób ograniczyła liczbę praw tego rodzaju. Czym dokładnie się charakteryzuje i jaki jest zakres praw oraz obowiązków przy użytkowaniu wieczystym?

25 czerwca 2022

Windykacja

Zastaw na prawach jako forma zabezpieczenia wierzytelności

Istnieje wiele form zabezpieczenia wierzytelności. Jedną z nich jest zastaw ustanawiany na rzeczach ruchomych oraz zastaw na prawach. Zastosowanie zastawu na prawach wymaga spełnienia określonych przesłanek. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Czym jest zapis windykacyjny?

Zapisywanie określonych przedmiotów w testamencie jest możliwe dopiero od kilku lat. Wcześniej takie rozrządzenia były traktowane jako powołanie do całości spadku. Czym jest zatem zapis windykacyjny i na czym polega? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

25 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Różnice pomiędzy aukcją a przetargiem - ważne informacje!

Sprzedaż określonej rzeczy lub prawa może nastąpić w różnej formie. Najpopularniejszą jest oczywiście umowa sprzedaży. Może to być także aukcja i przetarg. Jakie są różnice pomiędzy aukcją a przetargiem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Śmierć wynajmującego a umowa najmu

Przedsiębiorco, czy wiesz na czym polega umowa najmu? Jakie prawa i obowiązki posiadają strony umowy najmu? Co w sytuacji, gdy wynajmujący umrze? Czy taka umowa automatycznie wygasa, a może jednak trwa? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Wady umów - na czym polegają?

Sporządzenie prawidłowej umowy jest gwarantem bezpieczeństwa obu stron zobowiązania. Natomiast pewna część umów może być dotknięta wadami. Na czym polegają wady umów? Jakie są wówczas skutki dla stron istniejącego zobowiązania? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Umowa zawierana przez dziecko - czy jest skuteczna?

Skuteczność umowy zależy od wielu różnych czynników, spośród których najistotniejszym jest posiadanie zdolności do czynności prawnych. Czy umowa zawierana przez dziecko jest skuteczna? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Podatek od spadków i darowizn - rozszerzenie zwolnienia

Chcesz wiedzieć, czy podatek od spadków i darowizn Cię dotyczy? Przeczytaj artykuł i sprawdź kiedy występuje obowiązek zapłaty, jak wyglądało dotychczasowe zwolnienie i jakie zmiany są planowane oraz jaki jest czas na zgłoszenie spadku i darowizny.

25 czerwca 2022

Prawo gospodarcze

Testament notarialny - jak wygląda jego sporządzanie?

Dziedziczenie w Polsce odbywa się na zasadzie ustawowej lub testamentowej. W zasadzie testamentowej wymaga się by ostatnia wola była sporządzana w określonej formie. Jakie dokumenty są potrzebne? Sprawdź w jaki sposób sporządzić testament notarialny.

30 czerwca 2022

Księgowość firm

Obowiązki obdarowanego - podstawowe i podatkowe

Z darowizną związane są pewne obowiązki podatkowe. Czy darowizna od rodziców jest wolna od podatku? Przeczytaj i dowiedz się jakie są podatkowe obowiązki obdarowanego i w jakiej sytuacji darowizna jest zwolniona z podatku od spadków i darowizn.

30 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów