0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Zmiana właściwości urzędu dla VAT - warto wiedzieć

Od stycznia 2016 roku, została wprowadzona zmiana właściwości urzędu dla celów rozliczania podatku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, do którego urzędu należy składać deklarację VAT i odprowadzać podatek od towarów i usług oraz podatek dochodowy!

5 sierpnia 2019

Prawo spółek

Rejestracja spółki akcyjnej w KRS - wszystko, co musisz wiedzieć

Spółka akcyjna jest spółką prawa handlowego, mającą charakter kapitałowy. Zanim spółka rozpocznie działalność musi zostać wpisana do Krajowym Rejestrze Sądowym - dowiedz się, jak przebiega rejestracja spółki akcyjnej!

27 grudnia 2021

Windykacja

Jak odzyskać dług - samodzielna windykacja online!

Nieważne, czy jest się osobą prywatną, czy też prowadzącą dużą działalność gospodarczą - problem z odzyskaniem długu może mieć każdy. Jak odzyskać dług oraz jakie kroki należy podjąć, aby skutecznie przeprowadzić samodzielną windykację? Sprawdź!

23 listopada 2021

Windykacja

Ujawnienie danych dłużnika zgodne z prawem

Czy ujawnienie danych dłużnika przez wierzyciela jest zgodne z prawem? Czym jest cesja wierzytelności? Jak przebiega udostępnianie danych dłużnika firmie windykacyjnej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiesz się więcej!

26 lutego 2021

Samochód w firmie

Samochód w firmie rozliczenie w świetle ustawy o VAT

Zmiany w rozliczaniu samochodów firmowych, które weszły w życie w kwietniu 2014 r., to jedne z bardziej istotnych modyfikacji przepisów. Ustawodawca podzielił pojazdy na 3 grupy. Sprawdź, jak prawidłowo rozliczać samochód w firmie na gruncie podatku VAT!

17 marca 2021

Windykacja

Przedawnienie roszczeń w zobowiązaniach dłużnika

Przedawnienie roszczeń oznacza, że dłużnicy mogą uchylić się od spłaty długu. Jednak należy pamiętać, że samo roszczenie nie zniknie, tylko będzie niemożliwe do wyegzekwowania przed sądem. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się na ten temat więcej!

7 stycznia 2021

Księgowość firm

Zaliczka czy zapłata - jak rozliczać kwoty otrzymane na poczet przyszłych transakcji?

W praktyce gospodarczej zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca otrzymuje zapłatę jeszcze przed wykonaniem usługi czy dostawą towarów. Dowiedz się czytając nasz artykuł, jak rozliczać kwoty otrzymane na poczet przyszłych transakcji. Podpowiadamy!

22 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Opłaty sądowe w sprawach cywilnoprawnych

Zasady pobierania opłat sądowych w sprawach cywilnych, ich wysokość, a także zasady ich zwrotu określa ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Jak wysokie są opłaty sądowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

14 maja 2022

Podatek VAT

Oznaczenia na fakturach - co należy na nich zawrzeć?

Przepisy ustawy o VAT zmieniały się niejednokrotnie. Kiedyś wymagane oznaczenia na fakturach dziś nie są już obowiązkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie elementy oraz dodatkowe oznaczenia powinna zawierać faktura VAT.

27 października 2020

Podatek VAT

W odwrotnym obciążeniu ryzykuje też nabywca - rozliczenie podatkowe

Odwrotne obciążenie polega na tym, że obowiązek rozliczenia podatku VAT przerzucony zostaje ze sprzedawcy na nabywcę. Przy czym to sprzedawca ma obowiązek wystawienia faktury. W związku z tym, czy w odwrotnym obciążeniu ryzykuje też nabywca? Sprawdź!

9 marca 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów