0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Spółka cicha a PCC - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Podatek od czynności cywilnoprawnych jest jednym z kosztów, które ponoszą przedsiębiorcy decydując się na założenie działalności w formie spółki. Czy zakładając spółkę cichą nadal trzeba się liczyć z zapłatą podatku PCC? Spółka cicha a PCC - przeczytaj!

23 czerwca 2022

Samochód w firmie

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Nieodpłatne poręczenie kredytu a powstanie przychodu w spółce

Wzięcie kredytu firmowego wymaga w szczególnych sytuacjach wskazania poręczyciela. Kim jest poręczyciel kredytu? Czy nieodpłatne poręczenie kredytu przez kilku poręczycieli będzie zatem przychodem dla spółki? Na pytania odpowiadamy w artykule!

22 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Czy zakup towarów handlowych w czasie zawieszenia działalności stanowi koszt?

Zawieszenie bądź zamknięcie działalności to dla wielu przedsiębiorców najczarniejszy scenariusz. Jakie konsekwencje powoduje decyzja o zawieszeniu działalności gospodarczej? Czy zakup towarów handlowych w czasie zawieszenia działalności może być kosztem?

21 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Spotkania na targach w kosztach uzyskania przychodu

Po czasie pandemii przedsiębiorcy wracają do reprezentowania firm na targach, w celu spotkania się z potencjalnymi klientami. Takie działanie pozwala uzyskanie większego przychodu. Zatem, czy spotkania na targach w kosztach można zaliczyć do KUP?

20 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Opodatkowanie VAT najmu na rzecz unijnego kontrahenta spoza Polski

Najem lokalu to coraz częściej powtarzająca się usługa, którą świadczą przedsiębiorcy. W jaki sposób powinno się opodatkować usługi najmu? Jak wygląda opodatkowanie VAT najmu na rzecz unijnego kontrahenta spoza Polski? Odpowiadamy na pytania w artykule.

17 czerwca 2022

Prawo spółek

Podatkowa Grupa Kapitałowa - czy spółka komandytowa może być jej częścią?

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie podatkowej grupy kapitałowej jest atrakcyjnym modelem biznesowym. Dowiedz się czym jest PGK oraz czy Podatkowa Grupa Kapitałowa może składać się m.in ze spółki komandytowej? Sprawdź!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Trzynastka po rozwiązaniu umowy o pracę a ulga dla klasy średniej

Polski Ład spowodował wiele zmian w opodatkowaniu przedsiębiorców i pracowników. Ulga dla klasy średniej polega na odliczeniu od dochodu kwoty, która jest ustalana indywidualnie. Jak odliczyć ją, gdy otrzymujemy trzynastą pensję? Sprawdź w artykule!

9 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Porozumienie inwestycyjne – co to jest i kto może skorzystać?

Zmiany w Polskim Ładzie dotknęły również Ordynację podatkową. Nowy dział w Ordynacji podatkowej został poświęcony porozumieniu inwestycyjnym. Porozumienie inwestycyjne jest to nowy instrument prawa podatkowego. Wyjaśniamy, co to jest i kto skorzysta!

9 czerwca 2022

Księgowość firm

Praktyka lekarska we własnym mieszkaniu - wymogi formalne

Planujesz rozpocząć własną praktykę lekarską w miejscu zamieszkania? W tym zakresie, należy mieć na uwadze, że praktyka lekarska we własnym mieszkaniu wymaga spełniania pewnych wymogów formalnych. Jakie wymogi należy zatem spełnić? Przeczytaj i sprawdź!

8 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów