0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W prawie

W prawie

Tarcza antyinflacyjna jako nowa forma wsparcia

Ministerstwo Finansów przedstawiło tarczę antyinflacyjną, której celem jest przeciwdziałanie skutkom stale rosnącej inflacji. Jaką formę wsparcia zawiera tarcza antyinflacyjna i czy jest ona skierowana do wszystkich obywateli? Przeczytaj i dowiedz się

2 lutego 2022

W prawie

Przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 - co się zmienia?

Już niedługo wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej, pakiet e-commerce, VAT OSS i system TAX FREE to tylko niektóre z nich. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są nowe przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021!

1 października 2021

W prawie

E-Doręczenia – przesunięty termin wejścia w życie nowych regulacji!

Od 1 lipca br. miały wejść w życie przepisy dotyczące doręczeń elektronicznych. Termin wdrożenia usługi e-Doręczenia został jednak odroczony nowelizacją ustawy o doręczeniach elektronicznych. Sprawdziliśmy, od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy!

17 stycznia 2022

W prawie

Wnioski do KRS tylko elektronicznie – od kiedy zmiany w przepisach?

Już wkrótce nastąpi elektronizacja Krajowego Rejestru Sądowego, która spowoduje obowiązek składania wniosków wyłącznie w formie online. Sprawdziliśmy, od kiedy przepisy wejdą w życie oraz czy wnioski do KRS będą przyjmowane również w formie papierowej!

17 stycznia 2022

W prawie

Kasy fiskalne online – ostateczny termin na odroczenie instalacji

Od 1 lipca br. na mocy rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych online kolejne podmioty będą zobligowane wdrożyć kasy fiskalne online. Przedsiębiorcy mają możliwość przesunąć termin instalacji w czasie, do kiedy zatem należy złożyć wniosek o odroczenie?

18 marca 2022

W prawie

Zmiany w prawie drogowym – na co kierowcy muszą zwracać uwagę?

Od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy w prawie drogowym. Zarówno kierowcy, jak i piesi będą zobowiązani zachować szczególną ostrożność. Czego dotyczą wprowadzone zmiany w prawie drogowym? Sprawdziliśmy, jak wpłyną one na uczestników ruchu drogowego!

19 maja 2022

W prawie

Paszport szczepionkowy dostępny już od lipca w aplikacji mObywatel!

Już od lipca planuje się wprowadzenie paszportów covidowych w aplikacji mObywatel! Kto otrzyma paszport szczepionkowy oraz gdzie będzie można dzięki niemu podróżować? W jaki sposób będzie działał? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

18 marca 2022

W prawie

Nowy Polski Ład - poznaj założenia przedstawionej reformy przez Rząd!

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło w sobotę 15 maja br. program „Polski Ład”. Reforma zakłada zmiany w systemie podatkowym, ale także w aspekcie społecznym. Czy planowane zmiany okażą się korzystne dla obywateli? Sprawdź, co przyniesie Nowy Polski Ład!

11 lipca 2022

W prawie

Polski Ład a rynek mieszkaniowy – rewolucyjne zapowiedzi PiS-u!

W minioną sobotę Rząd zapowiedział „Polski Ład”, czyli m.in. rewolucję dla ludzi starających się o mieszkanie! Planowane są dofinansowania wkładu własnego nawet do 100 tys. zł oraz budowy domów bez pozwolenia! Kogo dotkną zmiany i kto na nich skorzysta?

11 lipca 2022

W prawie

Czynny żal przy korekcie JPK – od kiedy nie będzie obowiązkowy?

Resort Finansów znowelizuje przepisy Kodeksu karnego skarbowego. Podatnik, który popełni błąd w Jednolitym Pliku Kontrolnym, nie będzie musiał przesyłać wraz z korektą czynnego żalu. Od kiedy czynny żal nie będzie obowiązkowy przy złożeniu korekt JPK?

12 maja 2021

W prawie

Opłata reprograficzna a wzrost cen urządzeń elektronicznych

Ministerstwo Finansów pracuje nad kolejną opłatą, tym razem od niektórych urządzeń elektronicznych. Jakich urządzeń będzie dotyczyć opłata reprograficzna? W artykule przedstawiamy o ile procent wzrosną ceny danych urządzeń elektronicznych objętych daniną!

25 czerwca 2022

W prawie

Bilety za przejazdy uznane za fakturę – MF wprowadzi zmiany!

MF pracuje nad zmianami w przepisach w zakresie uznania za fakturę biletu jednorazowego za przejazd płatną autostradą lub przejazd na odległość poniżej 50 km. Kiedy zatem bilety za przejazdy stanowić będą fakturę? Poznaj szczegółowy projekt zmian!

6 maja 2021

W prawie

Znoszenie obostrzeń w całym kraju – rząd przedstawił harmonogram!

Trwająca pandemia niejednokrotnie zamrażała działalność wielu branż, a także uniemożliwiła dzieciom naukę stacjonarną. Od kiedy rozpocznie się znoszenie obostrzeń? Znamy termin zmian! Przeczytaj artykuł i zapoznaj się z harmonogramem luzowania obostrzeń.

25 czerwca 2022

W prawie

Karta Dużej Rodziny – zmiany w funkcjonowaniu uchwalone przez Sejm!

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom wielodzietnym. Po nowelizacji przepisów zaoferuje ulepszenie w funkcjonowaniu. Jakie zmiany czekają beneficjentów Kart Dużej Rodziny? W artykule przedstawiamy szczegóły nowelizacji uchwalonej przez Sejm!

25 czerwca 2022

W prawie

Wniosek o dowód osobisty wkrótce złożysz tylko w urzędzie

Już niedługo wniosek o dowód osobisty złożysz tylko w urzędzie. Do zmian przyczyniło się wydane przez Parlament Europejski i Radę UE rozporządzenie. Jakie zmiany przewiduje ustawodawca? Przeczytaj artykuł i poznaj nowe wymogi dotyczące dowodów osobistych!

25 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów