0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: danina-solidarnosciowa

Artykuły:

Danina solidarnościowa – rozliczenie w 2022 roku

Danina solidarnościowa dotyczy części społeczeństwa, której dochód przekracza kwotę 1 000 000 zł. Wówczas podatnicy są zobowiązani do zapłaty 4% od kwoty nadwyżki. Jak rozliczyć daninę solidarnościową? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

29 czerwca 2023

Działalność bez składek ZUS oraz daniny solidarnościowej

Zakładając działalność przedsiębiorcy muszą się liczyć z wieloma zobowiązaniami publicznoprawnymi. Sprawdź, czy jest możliwa działalność bez składek ZUS oraz daniny solidarnościowej. Poznaj wady i zalety spółki komandytowo-akcyjnej. Dowiedz się więcej!

23 maja 2022

Danina solidarnościowa - czym jest i jak ją obliczać?

Przychody uzyskane od 2019 roku dla części podatników mogą powodować zobowiązania do płacenia składki na rzecz Funduszu Solidarnościowego. Sprawdź, której grupy przedsiębiorców dotyczy danina solidarnościowa oraz jak należy obliczyć wysokość tej składki!

28 kwietnia 2022

Danina solidarnościowa - dla kogo, od kiedy, jak udokumentować?

Danina solidarnościowa jako dodatkowe opodatkowanie dochodu. Kogo dotyczy, kto i w jakiej wysokości zobowiązany jest ją uiścić? Jak prawidłowo obliczyć wysokość daniny solidarnościowej? Przeczytaj artykuł i znajdź odpowiedzi na powyższe pytania!

27 stycznia 2022

Danina solidarnościowa a obowiązek wpłaty na mikrorachunek podatkowy

Od 15 kwietnia br. podatnicy mają obowiązek dokonywać wpłaty daniny solidarnościowej na mikrorachunek. Nie wszystkie banki dostosowały jednak funkcjonalność do obowiązujących przepisów. Czy danina solidarnościowa może zostać uregulowana w inny sposób?

30 kwietnia 2021

Danina solidarnościowa - kto musi ją zapłacić

Danina solidarnościowa jest nową instytucją opodatkowania dochodu. Kto jest zobligowany do jej płacenia? W jaki sposób oblicza się wysokość daniny solidarnościowej oraz jaki jest termin jej zapłaty? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 stycznia 2021

Danina solidarnościowa - najważniejsze informacje

Po raz pierwszy obciążenie daniną solidarnościową zostanie dokonane w 2020 roku – w rozliczeniu za 2019 rok. W związku z tym sprawdź, kiedy powinna zostać potrącona danina solidarnościowa, kogo ona dotyczy i na jakim druku należy dokonać jej rozliczenia!

11 stycznia 2021

Danina solidarnościowa - czym jest i kogo obowiązuje?

W styczniu 2019 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o PIT, która wprowadziła wiele nowych przepisów, w tym również nowy obowiązek podatkowy jakim jest danina solidarnościowa. Dowiedz się, czym jest, jak ją obliczyć i kogo dotyczy obowiązek jej zapłaty.

7 stycznia 2021

Danina solidarnościowa - zapłata po terminie bez odsetek!

MF przygotowało projekt rozporządzenia, w którym podatnicy, którzy nie dokonali zapłaty daniny solidarnościowej, nie zostaną obciążeni odsetkami za zwłokę! Do kiedy powinna być opłacona danina solidarnościowa, aby uniknąć zapłaty odsetek? Sprawdź!

20 maja 2020

Tarcza 3.0 zakłada wydłużenie terminu rozliczenia daniny solidarnościowej

W walce z epidemią rząd ogłosił Tarczę antykryzysową. W ramach jej uzupełnień, w wątpliwości podatników pozostał termin wszystkich sprawozdawczości. Tarcza antykryzysowa 3.0 wprowadza wydłużenie terminu rozliczenia daniny solidarnościowej!

30 kwietnia 2020

Danina solidarnościowa – nowy próg podatkowy

W tym roku daninę solidarnościową zapłacą najbogatsi Polacy. Tzw. III próg podatkowy obowiązuje od 2019 r. i obejmuje nadwyżkę od dochodu z określonych źródeł. Sprawdź, jak obliczyć, ile wyniesie Cię danina solidarnościowa i kiedy trzeba ją opłacać.

5 lutego 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów