0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

8 wyników dla tematu: ewidencja-sprzedazy-na-kasie-fiskalnej

Artykuły:

Sprzedaż sezonowa a ewidencja na kasie fiskalnej

Podatnicy, którzy prowadzą swoją działalność w okresie wakacyjnym, czyli prowadzą tzw. sprzedaż sezonową, mają taki sam obowiązek ewidencji sprzedaży na kasie fiskalnej, co pozostali. Sprawdź, kiedy sprzedaż sezonowa może być zwolniona z kasy fiskalnej!

17 maja 2022

Błędne zaprogramowanie kasy fiskalnej - skutki w VAT

Przedsiębiorcy w Polsce posiadają obowiązek w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. Jednak zdążają się błędy podczas ich zaprogramowania. Sprawdź, jakie skutki niesie błędne zaprogramowanie kasy fiskalnej na gruncie VAT!

20 stycznia 2022

Ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej a korekta transakcji

Czy zastanawiasz się jak prawidłowo powinna wyglądać ewidencja sprzedaży na kasie fiskalnej w sytuacji wprowadzenia błędnej stawki? Czy należy tego dokonać na kasie rejestrującej, czy na innym urządzeniu księgowym? Odpowiadamy w artykule

30 sierpnia 2021

Kasa fiskalna dla hydraulika - czy jest obowiązkowa?

Sprzedaż towarów i usług osobom prywatnym i rolnikom ryczałtowym podlega ewidencji na kasie fiskalnej. Występują jednak odstępstwa od tej reguły. Czy kasa fiskalna dla hydraulika jest obowiązkowa w prowadzonej działalności gospodarczej? Sprawdź!

25 sierpnia 2021

Zwolnienie z kasy fiskalnej w 2021 roku - kiedy i komu będzie przysługiwać?

Przedsiębiorca po spełnieniu odpowiednich wymogów może korzystać ze zwolnienia z ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej. W jakim przypadku obowiązuje zwolnienie z kasy fiskalnej? Czy są jakieś zmiany odnośnie do zwolnienia z kasy od 2021r.?

30 listopada 2020

Zwrot towaru na podstawie faktury do paragonu - jak ewidencjonować?

Dokonując ewidencji na kasie fiskalnej, przedsiębiorca jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji zwrotów, w której ujmuje każdy zwrot towarów dokonany przez klienta. Sprawdź, jak postępować kiedy nastąpił zwrot towaru na podstawie faktury do paragonu.

27 października 2020

Zwolnienie podmiotowe - prowadzenie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej

Coraz większa liczba przedsiębiorców ma obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe? Na czym polega prowadzenie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej? Dowiedz się więcej z naszego artykułu!

7 października 2020

Kasa fiskalna a PayPal - warto wiedzieć!

Za sprzedaż towarów otrzymuję pieniądze w ramach PayPal, czy w takiej sytuacji kasa fiskalna jest niezbędna?

22 września 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów