0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

16 wyników dla tematu: leasing-samochodu-osobowego

Artykuły:

Samochód osobowy w leasingu - rozliczenie VAT

Użytkujesz samochód na podstawie umowy leasingu operacyjnego? Dowiedz się, w jaki sposób rozliczyć samochód osobowy w leasingu operacyjnym. Kiedy przysługuje pełne odliczenie podatku VAT, a kiedy tylko częściowe? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

5 czerwca 2024

Leasing samochodu osobowego 2024 - kompendium wiedzy

Leasing samochodu osobowego to bardzo popularny i zarazem opłacalny sposób finansowania pojazdu w firmie. Jak wygląda rozliczanie pojazdu osobowego w leasingu? Czy nadal jest to tak korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców? Przeczytaj i sprawdź!

8 stycznia 2024

Leasing a najem długoterminowy – korzyści podatkowe w 2022 roku

W ramach Polskiego Ładu ustawodawca wprowadził zmiany w zakresie sprzedaży poleasingowanych pojazdów. Podatnicy zatem coraz częściej zastanawiają się nad najmem długoterminowym. Leasing a najem długoterminowy - czym różnią się te sposoby finansowania?

4 marca 2022

Leasing samochodu osobowego - wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Czy wiesz, czym różni się leasing operacyjny i finansowy? Czy samochód w leasingu jest własnością przedsiębiorcy? Kto może ujmować w kosztach wydatki związane z takim pojazdem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć leasing samochodu!

3 grudnia 2021

Czy wykupiony po leasingu samochód osobowy można uznać za używany?

Wykorzystywałeś w firmie samochód leasingowy? Czy wykupiony po leasingu samochód osobowy można uznać za używany i poddać amortyzacji indywidualnej? Czy wiesz, w jaki sposób rozliczyć taką transakcję? Sprawdź! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

17 maja 2021

Leasing operacyjny samochodu osobowego w kosztach firmowych

Decydując się na zakup samochodu do celów związanych z prowadzoną działalnością, warto zastanowić się nad możliwością wzięcia pojazdu w leasing. Dowiedz się, czym jest leasing operacyjny i jak należy rozliczać koszty związane z leasingowanym pojazdem.

19 listopada 2020

Leasing samochodu osobowego – czy traci na atrakcyjności w nowym roku?

Jedną z korzystniejszych form finansowania nowych pojazdów w działalności gospodarczej jest leasing operacyjny. Jak rozliczać wydatki związane z leasingiem? Jakie zmiany zostały wprowadzone? Przeczytaj i sprawdź, jak rozliczyć leasing samochodu osobowego!

22 lutego 2019

Co może stanowić przedmiot leasingu?

Leasing jest efektywną pod względem ekonomicznym metodą finansowania inwestycji. Czy wiesz, co można wziąć w leasing?

8 marca 2018

Leasing czy zwykły zakup - czyli jak nabyć samochód osobowy na firmę

Wielu przedsiębiorców w swojej firmie używa samochodu osobowego, aby usprawnić jej działanie i obsługę klienta. Często jednak pojawia się wśród nich dylemat - czy lepiej dokonać zakupu pojazdu na fakturę czy wziąć w leasing. Sprawdź, co wybrać.

25 września 2017

Leasing samochodu ciężarowego - co warto wiedzieć

Poszukujesz sposobu na pozyskanie pojazdu ciężarowego do firmy? Sprawdź, czy optymalnym rozwiązaniem nie byłby leasing samochodu ciężarowego oraz jakie wiążą się z tym konsekwencje na gruncie podatkowym. Odpowiedź znajdziesz w artykule!

22 września 2017

Leasing - alternatywa dla zakupu gotówkowego oraz kredytu

Co jest bardziej korzystne leasing czy kredyt? A może leasing alternatywą dla zakupu gotówkowego oraz kredytu?

8 marca 2017

Czy w umowie leasingu samochodu osobowego obowiązuje limit kosztów?

Wprowadzając do ewidencji środków trwałych firmy samochód osobowy o wartości przewyższającej 20 tys. euro, przedsiębiorca może zaliczyć jedynie część odpisów amortyzacyjnych do kosztów podatkowych.

22 września 2016

Umowa leasingowa - o czym należy pamiętać?

Powszechną praktyką stosowaną przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest korzystanie z leasingu. Jest to forma o wiele tańsza od zaciągnięcia kredytu. Sprawdź, jakie pułapki może kryć umowa leasingowa! Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

4 lutego 2015

Jaki jest najpopularniejszy przedmiot leasingu w Polsce?

Sprawdź, co najczęściej jest przedmiotem leasingu w Polsce!

31 grudnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów