0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

13 wyników dla tematu: metoda-kasowa-vat

Artykuły:

Metoda kasowa korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców

Metoda kasowa przy rozliczeniu VAT może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla firm, które nie otrzymują swoich należności w wyznaczonym w umowie/fakturze terminie. W jaki sposób rozliczać VAT przy metodzie kasowej? Kiedy można na nią przejść? Sprawdź!

16 sierpnia 2021

Faktury otrzymane od małych podatników - sposób rozliczania

Mali podatnicy mają możliwość wyboru metody rozliczania podatku VAT w dacie faktycznego otrzymania płatności do faktury. Taki sposób rozliczania VAT nazywany jest metodą kasową. Dowiedz się, jak powinny być ujęte faktury otrzymane od małych podatników!

11 czerwca 2021

Zawieszenie działalności gospodarczej a metoda kasowa w VAT

Jakie konsekwencje powoduje metoda kasowa VAT jeżeli zdecyduję się na zawieszenie działalności gospodarczej?

26 maja 2021

Metoda kasowa – rozliczenie faktury małego podatnika

Metoda kasowa przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy zaliczają się do grupy małych podatników. Kim jest mały podatnik? Jak rozliczać VAT i kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy metodzie kasowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

15 marca 2021

Brak adnotacji na fakturze “metoda kasowa” - co wtedy?

Metoda kasowa w VAT powoduje szczególny sposób rozliczania podatku od towarów i usług, który uzależniony jest od momentu otrzymania należności od kontrahenta. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie elementy powinna zawierać faktura przy metodzie kasowej!

10 listopada 2020

Metoda kasowa VAT a eksport towarów poza UE

Metoda kasowa VAT to szczególna forma rozliczania podatku od towarów i usług. W jakich przypadkach można ją zastosować? Czy podatnicy dokonujący transakcji zagranicznych mogą wybrać tę formę do ustalania obowiązku podatkowego? Odpowiadamy w artykule!

4 marca 2020

Metoda kasowa VAT a przychody z Allegro, czy można zastosować

Uzyskujesz przychody na Allegro i jesteś czynnym podatnikiem VAT? Sprawdź w jaki sposób rozliczać otrzymane wpłaty. Czy metoda kasowa VAT jest możliwa do zastosowania? W jaki sposób oraz w jakim terminie dokonać jej zgłoszenia? Odpowiedzi w artykule!

21 lutego 2020

Metoda kasowa VAT - jak rozliczyć podatek?

Zdarza się, że przedsiębiorcy wystawiają faktury z długim terminem płatności. Co mogą zrobić, by rozliczyć się z fiskusem dopiero po uregulowaniu należności? Rozwiązaniem jest metoda kasowa VAT. Dowiedz się, kto i na jakich zasadach może z niej korzystać!

24 maja 2019

Metoda kasowa VAT a rozliczenie miesięczne

Metoda kasowa stosowana jest wyłącznie przez tzw. "małych podatników". Dowiedz się w artykule, kim jest mały podatnik i czy Ty także możesz korzystać z metody kasowej. Zobacz również, jak należy rozliczać podatek VAT, wykorzystując metodę kasową VAT!

4 maja 2017

Metoda kasowa VAT i PIT - czym się różnią?

Metoda kasowa jest jednym ze sposobów rozliczania VAT przez małych podatników. Natomiast w podatku dochodowym polega na ujęciu kosztów w KPiR w dacie ich poniesienia. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat metody kasowej w VAT i PIT!

2 stycznia 2017

Rozliczanie VAT przez małych podatników - metoda kasowa

Aby mały podatnik mógł korzystać z kasowej metody rozliczania VAT musi wypełnić odpowiednio zadeklarować taki wybór. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest metoda kasowa i kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy rozliczaniu podatku tym sposobem.

19 lutego 2016

Utrata prawa do metody kasowej VAT w 2015 r.

Metoda kasowa VAT wiąże się ze szczególnym momentem powstawania obowiązku podatkowego i przeznaczona jest wyłącznie dla małych podatników. Sprawdź, ile wynosi limit obrotów w 2015 roku i jakie konsekwencje rodzi utrata prawa do metody kasowej!

17 marca 2015

Utrata prawa do metody kasowej VAT w 2015 r.

Metoda kasowa w VAT wiąże się ze szczególnym momentem powstawania obowiązku podatkowego. Z tego typu rozliczeń nie może skorzystać każdy podatnik VAT. Sprawdź, kiedy może nastąpić utrata prawa do metody kasowej VAT!

3 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów