42 wyniki dla tematu: praca-zdalna

Artykuły:

Czy dyżury przy pracy zdalnej są ryzykowne?

Praca zdalna staje się coraz popularniejsza wśród pracodawców i pracowników. Jednocześnie pojawiły się pewne problemy związane z takim sposobem świadczenia pracy. Czy dyżury przy pracy zdalnej są ryzykowne? Przeczytaj i dowiedz się jakie jest orzecznictwo

7 września 2022

Praca zdalna w Kodeksie pracy – 10 rzeczy, o których należy pamiętać

Wykonywanie obowiązków w kadrowych w domu jest uregulowane jedynie w ustawach covidowych. Do tej pory praca zdalna nie znalazła swojego miejsca w kodeksie pracy. Niebawem ma się to jednak zmienić. Poznaj zasady

8 sierpnia 2022

Obowiązki związane z zatrudnieniem pracownika na 1/8 etatu

Zatrudnienie pracownika niesie za sobą konsekwencje. Jakie obowiązki są przy zatrudnianiu pracownika na 1/8 etatu?

1 sierpnia 2022

Okazjonalna praca zdalna – zasady jej udzielania

Czym jest „okazjonalna praca zdalna” i jak ją stosować po wejściu w życie nowelizacji Kodeksu pracy? Ekspert odpowiada!

29 lipca 2022

Praca zdalna - regulacje prawne i zmiany

Po wybuchu pandemii wielu pracodawców zdecydowało się na pracę w trybie zdalnym. Wykonywanie pracy w takiej formie zostało uregulowane w jednej z tarcz antykryzysowych. Czy w 2022 roku praca zdalna zostanie uregulowana również w kodeksie pracy? Sprawdź!

28 lipca 2022

Praca zdalna - jakie są za i przeciw stosowaniu takiego rozwiązania?

Praca zdalna to rodzaj zatrudnienia, polegający na wykonywaniu przez pracownika zadań powierzonych przez pracodawcę poza siedzibą firmy. Co należy wiedzieć, jeżeli wybiera się właśnie taką ścieżkę kariery? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

25 lipca 2022

Praca zdalna w kodeksie pracy!

Długo czekaliśmy na przepisy dotyczące pracy zdalnej i wdrożenie ich zapowiadane jest na najbliższe miesiące Jak zmieni się kodeks pracy? Czy praca zdalna będzie mogła być wykonywana w pełnym wymiarze czasu lub hybrydowo? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

20 lipca 2022

Zmiany w prawie pracy – o czym powinien pamiętać przedsiębiorca?

W sierpniu 2022 r. mają zostać wprowadzone zmiany w zakresie prawa pracy w związku z wdrożenia do polskiego porządku prawnego dwóch dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady UE. Zmiany w prawie pracy mają dotyczyć m.in umów na okres próbny i urlopów.

13 lipca 2022

Odwołanie z pracy zdalnej przez pracodawcę

Pracodawca, który zdecydował się skierować swojego pracownika do pracy zdalnej ma prawo cofnąć to polecenie. Czy zawsze? Kiedy możliwe jest odwołanie z pracy zdalnej? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat odwołania z pracy zdalnej!

9 czerwca 2022

Rozliczanie czasu pracy zdalnej

Praca zdalna stała się codziennością dla wielu pracowników. Natomiast ewidencja czasu pracy zdalnej niekiedy bywa żmudnym i pracochłonnym zadaniem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak powinno wyglądać rozliczanie czasu pracy zdalnej!

31 marca 2022

Praca zdalna a podwyższone koszty uzyskania przychodu

Coraz częściej pracę wykonuje się zdalnie. Kiedy stosowane są podwyższone korzy uzyskania przychodów dla pracowników? Dowiedz się czy gdy wykonywana jest praca zdalna przez pracownika, czy pobierane są zwykłe koszty uzyskania przychodu!

24 marca 2022

Praca zdalna w końcu w Kodeksie pracy!

Praca zdalna, choć coraz bardziej powszechna, nadal nie ma ugruntowania w przepisach, a konkretnie w Kodeksie pracy. Ma się to jednak zmienić, bowiem powstał projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy. Co zawiera? Wyjaśniamy!

21 lutego 2022

Zwrot kosztów za prąd i internet podczas pracy zdalnej

Praca zdalna stała się normą dla wielu osób. Początkowo niewiele osób o tym myślało, ale z czasem okazało się, że praca w domu generuje całkiem duże koszty. Czy możliwy jest zwrot kosztów za prąd i internet podczas pracy zdalnej? Sprawdź!

18 lutego 2022

Rynek pracy w 2022 - Jakie zmiany czekają pracowników?

Podwyżki wynagrodzeń i nowe miejsca pracy to niejedyne zmiany, jakie czekają na pracowników w przyszłym roku. Zobacz, które branże będą intensywnie rekrutować w 2022r., jakie zachodzą zmiany w podatkach, w prawie pracy oraz co znaczy work-life balance

28 grudnia 2021

Home office - jak poprawić wydajność pracy?

Praca z domu lub mieszkania staje się powoli normą. Nie ma wątpliwości co do tego, że współcześnie home office na stałe wpasował się do codziennego życia, dlatego tak ważne jest aby szukać rozwiązań poprawiających skuteczność home office.

4 października 2021

Praca zdalna – poznaj propozycje zmian w Kodeksie pracy!

Praca zdalna jest już z nami od dłuższego czasu, jednak ciągle brakuje przepisów, które regulowałyby jej szczegóły. Pracodawcy czekają na wprowadzenie nowych przepisów w tym zakresie. Sprawdź, jakie zmiany proponuje nowy projekt ustawy!

3 sierpnia 2021

Ewidencja czasu pracy zdalnej

Praca zdalna to już codzienność. Bez wątpienia stała się ona bardziej powszechna ze względu na epidemię koronawirusa. Czy ewidencja czasu pracy zdalnej jest obowiązkowa? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat ewidencji czasu pracy!

16 kwietnia 2021

Praca zdalna wykonywana w RP a zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy

Praca zdalna staje się coraz powszechniejszą formą wykonywania pracy. Dotyczy to również pracowników, którzy w RP wykonują pracę zdalną dla zagranicznego pracodawcy. W takim przypadku istotną kwestią staje się odprowadzanie podatku do odpowiedniego kraju.

14 kwietnia 2021

Zwrot kosztów używania prywatnego samochodu do celów służbowych podczas pracy zdalnej

Pracodawcy coraz częściej decydują się na kierowanie pracowników do wykonywania pracy zdalnej. Wśród nich niektórzy używają prywatnego samochodu w celach służbowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź czy w trakcie pracy zdalnej przysługuje im zwrot kosztów?

9 kwietnia 2021

Jak wygląda kontrola telepracownika? Czy jest zgodna z prawem?

Praca zdalna od roku stała się normą dla wielu pracowników. Praca zdalna czyli inaczej telepraca wiąże się z różnymi obowiązkami. Nie ma można jednak zapominać, że możliwa jest również kontrola telepracownika. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły!

2 marca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów