0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

45 wyników dla tematu: praca-zdalna

Artykuły:

Ewidencja czasu pracy zdalnej

Praca zdalna to już codzienność. Bez wątpienia stała się ona bardziej powszechna ze względu na epidemię koronawirusa. Czy ewidencja czasu pracy zdalnej jest obowiązkowa? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na temat ewidencji czasu pracy!

16 kwietnia 2021

Praca zdalna wykonywana w RP a zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy

Praca zdalna staje się coraz powszechniejszą formą wykonywania pracy. Dotyczy to również pracowników, którzy w RP wykonują pracę zdalną dla zagranicznego pracodawcy. W takim przypadku istotną kwestią staje się odprowadzanie podatku do odpowiedniego kraju.

14 kwietnia 2021

Zwrot kosztów używania prywatnego samochodu do celów służbowych podczas pracy zdalnej

Pracodawcy coraz częściej decydują się na kierowanie pracowników do wykonywania pracy zdalnej. Wśród nich niektórzy używają prywatnego samochodu w celach służbowych. Przeczytaj artykuł i sprawdź czy w trakcie pracy zdalnej przysługuje im zwrot kosztów?

9 kwietnia 2021

Jak wygląda kontrola telepracownika? Czy jest zgodna z prawem?

Praca zdalna od roku stała się normą dla wielu pracowników. Praca zdalna czyli inaczej telepraca wiąże się z różnymi obowiązkami. Nie ma można jednak zapominać, że możliwa jest również kontrola telepracownika. Przeczytaj artykuł i poznaj szczegóły!

2 marca 2021

Czy prawo do bycia offline zostanie wprowadzone?

Unia Europejska nie zgadza się, aby ludzie nie mieli prawa do prywatnego życia, dlatego chce wprowadzić prawo do bycia offline. Czy jest ono konieczne i na czym polega? Jakie mogą być konsekwencje takiego zarządzenia? Przeczytaj w naszym artykule!

11 lutego 2021

Dłuższy urlop wypoczynkowy, praca zdalna w Kodeksie pracy oraz niższy klin podatkowy – planowane zmiany?

Dłuższy urlop wypoczynkowy, obniżenie klina podatkowego oraz praca zdalna w Kodeksie pracy – tematy te zostały wzięte pod obrady w ramach stworzenia umowy społecznej. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie potencjalne zmiany czekają nas w prawie!

18 stycznia 2021

Prezydent podpisał: praca podczas izolacji dozwolona!

Pandemia koronawirusa powoduje, że wielu pracowników skierowanych jest na kwarantanne lub izolację. Dzisiaj prezydent podpisał nowelizację ustawy i dzięki temu praca podczas izolacji jest zgodna z prawem. Przeczytaj o tym co się zmieni!

4 grudnia 2020

Praca zdalna za granicą ma wpływ na rozliczenia podatkowe!

Praca zdalna stała się bardzo popularna. O ile jest ona wykonywana w domu na terenie kraju, to nie rodzi to dodatkowych konsekwencji podatkowych. Co jednak w przypadku, kiedy praca zdalna jest wykonywana za granicą? Przeczytaj i dowiedz się!

19 listopada 2020

Praca zdalna na izolacji jednak niemożliwa!

Czy pracownik może pracować zdalnie podczas izolacji? W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej pytań dotyczących tego zagadnienia. Jednak praca zdalna na izolacji nie została uregulowana prawnie, dlatego budzi tak wiele wątpliwości. Przeczytaj!

18 listopada 2020

Praca zdalna a wypowiedzenie umowy – czy można zwolnić na odległość?

Epidemia koronawirusa spowodowała, że praca zdalna stała się bardziej popularna. Co dzieje się w sytuacji, kiedy pracownik pracuje zdalnie, a pracodawca chce go zwolnić? Czy pracownik powinien przyjąć wypowiedzenie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

13 listopada 2020

Praca zdalna zastąpi telepracę!

Praca zdalna to już norma w wielu przedsiębiorstwach. Dopiero niedawno wprowadzono przepisy jej dotyczące. Czy telepraca zniknie z Kodeksu pracy i zastąpi ją praca zdalna? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 września 2020

Na jakich zasadach będzie obowiązywała praca zdalna od 4 września?

Praca zdalna została uregulowana w specustawach jedynie do 4 września. Zwiększona liczba zachorowań na COVID-19 nie sprzyja powrotowi pracowników do biur. Czy przepisy te zostaną przedłużone na czas epidemii? Przeczytaj i dowiedz się!

31 sierpnia 2020

Praca zdalna? Tak - jeżeli ją kontrolujesz

Praca zdalna (telepraca) to nic innego jak wykonywanie swoich obowiązków zawodowych poza siedzibą firmy, m.in. dzięki takim narzędziom jak komputer, tablet lub telefon. Dowiedz się, jakie są zalety i wady tej formy pracy i czy jest to dobre dla każdego.

16 lipca 2020

Koronawirus i praca zdalna - jak przetrwać okres w dobie pandemii? Kompendium

Koronawirus przewrócił do góry nogami nie tylko gospodarkę. Praca zdalna, ma ograniczać rozprzestrzeniania się wirusa. Przedstawiony cykl artykułów zawiera najistotniejsze informacje, obowiązujące pracownika i pracodawcę w tej niecodziennej sytuacji.

25 czerwca 2020

Telepraca, home office i praca zdalna – podobieństwa i różnice

Praca zdalna polega na wykonywaniu zadań powierzonych przez pracodawcę poza siedzibą firmy. Nazywana jest również często telepracą lub e-pracą - czy jednak pojęcia te znaczą to samo? Na czym to polega? Przeczytaj artykuł i poznaj podobieństwa i różnice!

24 czerwca 2020

Zdalna obsługa księgowa? Tak, to możliwe!

W dobie takich wydarzeń jak epidemia koronawirusa, szybkie przeorganizowanie działania biura rachunkowego i zdalna obsługa księgowa są możliwe. Potrzeba jednak do tego odpowiedniego narzędzia jakim jest program dla biur rachunkowych online.

28 marca 2020

Domowe biuro, czyli na co zwrócić uwagę pracując w domu

Poznaj sprawdzone sposoby na funkcjonalne urządzenie biura w domowym zaciszu. Spraw, by praca w domu była dla Ciebie komfortowa i spokojna. Upewnij się, że Twoje domowe biuro jest w 100% prawidłowo zorganizowane i przygotowane. Dowiedz się więcej!

25 marca 2020

Koronawirus a praca. Jak skutecznie pracować z domu?

Koronawirus a praca, jak żyć w home office? Praca zdalna może okazać się wielkim wyzwaniem, zwłaszcza jeśli w naszym domowym biurze znajdują się również dzieci. O co należy zadbać żeby skutecznie pracować z domu? Czy praca w piżamie to dobry pomysł?

22 marca 2020

Koronawirus - dodatkowe urlopy i praca zdalna dla wszystkich pracowników!

1 marca 2020 pojawił się projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (koronawirus). Co zawiera ten dokument? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie rozwiązania proponuje rząd.

3 marca 2020

Praca z domu - jak urządzić domowe biuro?

Praca z domu nie jest już popularna wyłącznie wśród freelancerów, coraz częściej decydują się na nią pracownicy korporacji. Jeżeli zastanawiasz się nad taką formą pracy zacznij od podstawy - urządzenia swojego biura. Sprawdź, jak urządzić domowe biuro!

15 lutego 2018

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów