0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: preferencyjny-zus

Artykuły:

Składki ZUS 2024 dla jednoosobowej działalności gospodarczej — sprawdź koszty prowadzenia JDG

Zastanawiasz się, ile wynoszą Twoje składki ZUS 2024 roku? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Czy przedsiębiorca może skorzystać z jakiś ulg? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

20 czerwca 2024

Preferencyjny ZUS - jak długo można korzystać w 2024 roku?

Sporą zachętą dla osób zamierzających prowadzić swoje własne przedsiębiorstwo jest preferencyjny ZUS, czyli możliwość opłacania mniejszych składek przez pierwsze dwa lata działalności. Jednak co później? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

11 czerwca 2024

Składki ZUS w przypadku początkujących przedsiębiorców

Przedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą mają prawo do skorzystania z ulgi dotyczącej wysokości składki ZUS. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się ile obecnie wynoszą składki ZUS. Dowiedz się więcej na temat składek ZUS nowego przedsiębiorcy!

29 marca 2024

Preferencyjne składki ZUS w 2024 r. - kwoty, terminy i podstawy

Kto może korzystać z 24 miesięcznej ulgi w opłacaniu składek społecznych? Ile wynoszą preferencyjne składki ZUS? Dowiedz się na podstawie przykładów, kiedy kończy się okres preferencyjnego oskładkowania. Przeczytaj nasz artykuł i nie daj się zaskoczyć!

28 grudnia 2023

Składki ZUS dla nowych firm - ile wynoszą?

Zakładając działalność gospodarczą przedsiębiorcy mogą skorzystać z preferencyjnych stawek składek ZUS. Czy konieczne jest spełnienie jakichś warunków, by opłacać preferencyjne składki ZUS dla nowych firm? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

7 grudnia 2023

Mały ZUS Plus zostaje wydłużony

Mały ZUS Plus jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, których przychody nie przekraczają 120 tys. zł. Niższe składki na ubezpieczenia społeczne można płacić maksymalnie przez 36 miesięcy. Jednak niektórzy mogą skorzystać z przedłużenia. Dowiedz się więcej!

31 sierpnia 2023

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 12) - Zasady rozliczania składek ubezpieczeniowych w ZUS - cz. I

Przedsiębiorcy zobowiązani są do opłacania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne do ZUSu. Czy wiesz, jakie są zasady rozliczania składek ubezpieczeniowych oraz ich poszczególne stawki w ZUS? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

30 grudnia 2022

Ulgi na start - korzyści dla początkujących przedsiębiorców

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z ulgi na start? Czym jest i czy warto założyć działalność nierejestrowaną? Przeczytaj i dowiedz się, jakie ulgi przysługują początkującym przedsiębiorcom oraz co zrobić aby móc z nich skorzystać!

25 października 2022

Składki preferencyjne 2022 – znamy ich wysokość!

Wysokość składek preferencyjnych zależy od kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w danym roku. Podano propozycje płacy minimalnej na 2022 rok. Już wiadomo, że będzie podwyżka. Sprawdź ile wniosą składki preferencyjne 2022 r.!

16 czerwca 2021

Preferencyjne składki ZUS - 2020

Składki należy odprowadzić na rachunek ZUS w terminie do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni, jeśli przedsiębiorca zatrudnia pracowników termin ten przesuwa się do 15 dnia miesiąca. Sprawdź, ile wynoszą preferencyjne składki ZUS za rok 2020!

17 listopada 2020

Ulga IP Box – kto może z niej skorzystać?

W zeznaniu za rok 2019 niektórzy podatnicy mogą skorzystać z IP Box – preferencyjnej stawki podatku. Przysługuje ona twórcom czerpiącym przychody z praw posiadania w ramach działalności badawczo-rozwojowej. Czym dokładnie jest ulga IP Box? Sprawdź!

7 lutego 2020

Preferencyjny ZUS - jakich formalności dopełnić kiedy się kończy?

Koniec preferencyjnych składek oznacza zwiększenie kosztów dla przedsiębiorcy z tytułu prowadzonej działalności. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy kończy się preferencyjny ZUS a także jakich formalności w związku z tym musi dopełnić przedsiębiorca!

14 stycznia 2018

Koniec małego ZUS a obowiązki po stronie przedsiębiorcy

Przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą może skorzystać z przywileju opłacania preferencyjnych składek ZUS. Kiedy następuje koniec małego ZUS-u i jakich formalności należy dopełnić? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

28 sierpnia 2017

Preferencyjne składki ZUS w 2014 roku

Preferencyjne składki ZUS - sprawdź, ile musisz zapłacić jako nowy przedsiębiorca!

9 października 2013

Składki ZUS Przedsiębiorcy - preferencyjne a zwykłe w 2013 roku

Osoby zakładające własną działalność mają prawdo do korzystania z preferencyjnych składek ZUS. Jest to jedna z głównych ulg dla nowych przedsiębiorców, z której korzystanie w 2013 roku pozwala zaoszczędzić nawet 600 zł.

17 lipca 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów