0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: przedsiebiorstwo-w-spadku

Artykuły:

Przedsiębiorstwo w spadku - kto ponosi odpowiedzialność za podatki?

Spadkobiercy majątku mogą otrzymać po zmarłym przedsiębiorstwo w spadku. Czy wiesz, jaka odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe ciąży na spadkobiercach, który otrzymali w spadku przedsiębiorstwo? Sprawdź, jak wygląda rozliczenie podatku!

23 lipca 2024

Śmierć przedsiębiorcy a zobowiązania podatkowe

Opłacanie zaliczek na podatek dochodowy to jeden z podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Czy wiesz, kto ma obowiązek opłacić zaliczkę na podatek dochodowy, jeżeli miejsce ma śmierć przedsiębiorcy? Czy obowiązek spoczywa na spadkobiercy? Wyjaśniamy!

19 lipca 2024

Księgi rachunkowe przedsiębiorstwa w spadku – zasady prowadzenia

Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych może dotyczyć przedsiębiorstwa w spadku. Dowiedz się, jak prawidłowo prowadzić księgi rachunkowe przedsiębiorstwa w spadku, jakie są obowiązki spadkobierców oraz kiedy należy zamknąć i ponownie otworzyć te księgi!

25 czerwca 2024

Śmierć przedsiębiorcy – jak rozliczyć ZUS i podatek?

Śmierć przedsiębiorcy wpływa na stan prawy prowadzonej przez niego działalności. Do tego dochodzą osobne przepisy spadkowe. Jak prawidłowo rozliczyć składki ZUS i podatek po śmierci przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedź!

7 sierpnia 2023

Przedsiębiorstwo w spadku a zeznanie roczne zmarłego przedsiębiorcy

Przedsiębiorstwo w spadku umożliwia prowadzenia działalności gospodarczej po zmarłym podatniku. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych odrębnie reguluje kwestie dokonywania rozliczeń za zmarłego przedsiębiorcę oraz przedsiębiorstwo w spadku.

2 maja 2023

Przedsiębiorstwo w spadku a przekazanie towarów spadkobiercom

Podatnik, który kontynuuje prowadzenie działalności zmarłego podatnika jest traktowany jako osobny podatnik VAT w stosunku do spadkobierców. Jak wygląda przekazanie towarów przez przedsiębiorstwo w spadku na rzecz spadkobierców? Co z VAT? Sprawdź!

13 kwietnia 2023

Przedsiębiorstwo w spadku - zamknięcie w świetle przepisów VAT

Poprzez przedsiębiorstwo w spadku rozumie się przedsiębiorstwo w znaczeniu ustawy o zarządzie sukcesyjnym. Kto dziedziczy przedsiębiorstwo w spadku po śmierci właściciela? Jak prawidłowo zamknąć przedsiębiorstwo w spadku na gruncie podatku VAT? Sprawdź!

15 września 2021

Przychody przedsiębiorstwa w spadku na gruncie PIT

Prowadzenie przedsiębiorstwa w spadku może budzić wątpliwości, jak rozliczać koszty czy przychody. O czym należy wiedzieć prowadząc przedsiębiorstwo w spadku? Przychody przedsiębiorstwa w spadku, sprawdź, jak rozliczyć na gruncie PIT!

12 kwietnia 2021

Przedsiębiorstwo w spadku na gruncie podatku VAT

Co się dzieje z przedsiębiorstwem po śmierci właściciela, to pytanie, które może nasunąć się każdemu z nas. Kto dziedziczy przedsiębiorstwo w spadku oraz jakich formalności należy dokonać, po otrzymaniu przedsiębiorstwa w spadku? Przeczytaj artykuł!

21 listopada 2019

Zarządca sukcesyjny w świetle ustawy o VAT

W przypadku śmierci przedsiębiorcy, na jego miejsce może zostać powołany zarządca sukcesyjny, który będzie reprezentować przedsiębiorstwo. Sprawdź, jak ustawa o zarządzie sukcesyjnym reguluje kontynuację działalności w zakresie rozliczeń VAT!

12 lipca 2019

Dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej

Przedsiębiorca, który prowadzi firmę, może przekazać ją swoim spadkobiercom. W jaki sposób dokonuje się dziedziczenie jednoosobowej działalności gospodarczej? Co dzieje się z firmą po śmierci właściciela? Co powinien uczyni spadkobierca?

6 czerwca 2019

Zarząd sukcesyjny, czyli działalność po śmierci przedsiębiorcy

Zarząd sukcesyjny może zostać ustanowiony za życia lub po śmierci właściciela firmy, w celu zapewnienia ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zarząd sukcesyjny przejmuje wiele zobowiązań do prowadzenia przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

17 stycznia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów