0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

24 wyniki dla tematu: sprzedaz-samochodu

Artykuły:

Sprzedaż samochodu firmowego bez VAT - kiedy jest możliwa?

Przedsiębiorca sprzedający pojazd firmowy jest zobowiązany do odprowadzenia podatków. Istnieje jednak sposób na sprzedaż samochodu firmowego bez VAT. Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby uniknąć odprowadzania podatku od towarów i usług!

22 sierpnia 2023

Sprzedaż samochodu cudzoziemcowi na terenie kraju – podatek PCC

Planujesz sprzedaż samochodu cudzoziemcowi? Zastanawiasz się, gdzie sprzedaż będzie podlegać opodatkowaniu? Kto jest zobligowany do rozliczenia podatku PCC oraz jak udokumentować sprzedaż? Dowiesz się tego z naszego artykułu. Zadbaj o swoje podatki!

11 maja 2023

Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek dochodowy

Wycofanie z działalności samochodu będącego środkiem trwałym w firmie i jego późniejsza sprzedaż powodują określone przepisami skutki podatkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy opodatkować sprzedaż samochodu wycofanego z działalności.

29 marca 2023

Co powinna zawierać umowa kupna i sprzedaży samochodu?

Na umowie kupna i sprzedaży samochodu muszą się znaleźć określone dane. Dowiedz się co dokładnie powinno się znaleźć na takiej umowie oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę!

24 lutego 2023

Sprzedaż samochodu osobowego używanego w działalności zwolnionej

Wielu przedsiębiorców prowadzących działalność korzysta ze zwolnienia z podatku VAT. Nie stoi to jednak na przeszkodzie do użytkowania pojazdów w działalności. Czy wówczas sprzedaż samochodu osobowego korzysta ze zwolnienia z VAT? Odpowiadamy!

28 lutego 2022

Sprzedaż współwłasności samochodu - jak rozliczyć?

Sprzedaż współwłasności samochodu będącego w środkach trwałych jest zjawiskiem powszechnym, choć może sprawiać trudności. Jakie konsekwencje podatkowe niesie ze sobą sprzedaż samochodu na współwłasność i jak prawidłowo rozliczyć tę transakcję? Sprawdź to!

2 czerwca 2021

Sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku PIT

Przedsiębiorco! Zastanawiasz się czy opłaca się wykupić auto na cele prywatne po zakończeniu umowy leasingu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

15 marca 2021

Umowa sprzedaży samochodu - wzór z omówieniem

Konstrukcja umowy sprzedaży samochodu podobna jest do innych umów sprzedaży ruchomości. W umowa powinna zawierać dane stron i przedmiotu sprzedaży. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czym jest umowa sprzedaży samochodu i pobierz jej wzór w formacie DOC lub PDF

13 lutego 2020

Sprzedaż samochodu a podatek od środków transportowych

Przedsiębiorca jest zobowiązany do płacenia podatków na rzecz Pastwa. Jednym z nich jest podatek od środków transportowych. Czym się charakteryzuje podatek od środków transportowych oraz jak należy opodatkować sprzedaż samochodu?

6 kwietnia 2018

Jak opodatkować sprzedaż samochodu osobowego od 1 kwietnia 2014?

Dzień 1 kwietnia 2014 r. jest niezwykle ważny dla wszystkich podatników VAT. Jak wiadomo, nie są to pierwsze modyfikacje na gruncie VAT w tym roku - sprawdź, co się zmieniło i co jeszcze ulegnie zmianie!

23 września 2016

Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu a podatek

Przedsiębiorców często nurtuje pytanie, czy sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu generuje obowiązek zapłaty podatku dochodowego lub też podatku VAT. Jak rozliczyć taką sprzedaż? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule!

15 września 2016

Sprzedaż samochodu bez podatku

Sprzedaż samochodu wykupionego z leasingu nie zawsze wiąże się z koniecznością zapłaty podatku. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jakich sytuacjach możesz uniknąć zapłaty podatku dochodowego i podatku VAT! Dowiedz się więcej na ten temat!

1 maja 2016

Sprzedaż samochodu osobowego a kilometrówka

Czy sprzedaż samochodu prywatnego samochodu wykorzystywanego w działalności będzie przychodem z działalności?

18 marca 2016

Sprzedaż samochodu z odliczoną kwotą podatku naliczonego

Czy podatnik sprzedając samochód przy zakupie którego odliczył 6000 zł VAT ma obowiązek opodatkować całą transakcję?

27 listopada 2015

Sprzedaż samochodu a aktualizacja VAT-26

Informację VAT-26 składają podatnicy, którzy chcą odliczać VAT w 100% na wydatki od pojazdów samochodowych. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czy sprzedaż samochodu wymaga aktualizacji informacji VAT-26!

13 kwietnia 2015

Sprzedaż samochodu osobowego a podatek VAT

Sprzedaż samochodu osobowego wywołuje wiele wątpliwości odnośnie możliwości odliczenia podatku VAT. W roku 2014 wprowadzono wiele zmian regulujących obrót samochodami. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2015

Sprzedaż firmowego samochodu osobowego

Czy sprzedaż firmowego samochodu osobowego przy zakupie którego nie odliczono podatku VAT podlega opodatkowaniu?

27 sierpnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów