0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

15 wyników dla tematu: sprzedaz-samochodu-firmowego

Artykuły:

Sprzedaż samochodu wycofanego z działalności a podatek dochodowy

Wycofanie z działalności samochodu będącego środkiem trwałym w firmie i jego późniejsza sprzedaż powodują określone przepisami skutki podatkowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy opodatkować sprzedaż samochodu wycofanego z działalności.

19 lipca 2022

Sprzedaż samochodu osobowego wprowadzonego do środków trwałych firmy

Jak udokumentować sprzedaż samochodu osobowego firmy, który stanowi współwłasność z małżonkiem na rzecz osoby prywatnej?

24 czerwca 2022

Sprzedaż samochodu firmowego a podatek VAT oraz PIT

Prowadząc działalność gospodarczą zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż samochodu firmowego. Jak zgodnie z przepisami należy ją przeprowadzić i rozliczyć na gruncie VAT oraz PIT i czy należy stosować GTU? Sprawdź!

22 czerwca 2022

Sprzedaż samochodu firmowego - jak uniknąć podatku?

Czy sprzedaż samochodu firmowego, objęta jest podatkiem VAT? Czy podatnik sprzedający pojazd firmowy zobligowany jest do dokonania korekty VAT i stosowania GTU? Jakie są warunki zwolnienia z opodatkowania podatkiem transakcji sprzedaży pojazdu firmowego?

22 kwietnia 2022

Wycofanie samochodu firmowego z działalności gospodarczej

Wielu przedsiębiorców posiada w firmie samochody osobowe stanowiące środek trwały w firmie. Jednak zdarza się, że w późniejszym czasie decydują się na wycofanie samochodu firmowego z działalności. Sprawdź, jak rozliczyć takie zdarzenie w PIT i VAT!

14 stycznia 2022

Sprzedaż samochodu firmowego - jak rozliczyć?

Podczas prowadzenia działalności gospodarczej zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż samochodu firmowego. Dowiedz się, jak zgodnie z aktualnymi przepisami należy rozliczyć przychód z tej sprzedaży na gruncie VAT i PIT!

4 czerwca 2021

Leasing lub zakup samochodu osobowego do końca 2018 r. - korzyści

Wraz z nadejściem nowego roku ulegną zmianie dotychczasowe zasady rozliczania kosztów związanych z samochodami. Dowiedź się czy leasing lub zakup samochodu osobowego do 31 grudnia 2018 r. jest korzystny i jakie zmiany w tym zakresie zostały wprowadzone!

23 listopada 2018

Opodatkowanie sprzedaży samochodu osobowego używanego w firmie

Przedsiębiorco, wykorzystujesz samochód osobowy w firmie? Czy wiesz, jak wygląda opodatkowanie sprzedaży samochodu osobowego, który był wykorzystywany w prowadzonej działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedź się więcej na ten temat!

7 września 2017

Zamortyzowany samochód - co z nim zrobić?

Zamierzasz sprzedać całkowicie zamortyzowany samochód? Sprawdź, z jakimi podatkowymi skutkami będzie się to wiązać. Dowiedz się czytając nasz artykuł, jakie formy rozliczenia mogą być korzystne dla przedsiębiorcy przy sprzedaży zamortyzowanego pojazdu!

27 marca 2017

Ryczałt a sprzedaż firmowego samochodu

Czy sprzedając firmowy samochód ryczałtowiec musi wykazać przychód? Dowiedz się więcej!

17 października 2016

Sprzedaż samochodu firmowego a procedura VAT marża

W obrocie gospodarczym często można spotkać się z sytuacją, w której ma miejsce sprzedaż samochodu firmowego. Czy w takiej sytuacji należy zastosować procedurę VAT marża? Na to i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule - przeczytaj i dowiedz się!

17 sierpnia 2016

Nowe zasady przy sprzedaży samochodu osobowego od 1 kwietnia 2014

Bieżący rok odznacza się wyjątkową liczbą modyfikacji w kwestii podatku VAT. Począwszy od stycznia 2014 r. regulacje dotyczące fakturowania nie znajdują się już w rozporządzeniu Ministra Finansów,

17 marca 2014

Sprzedaż samochodu ciężarowego a podatek VAT

Osoby prowadzące działalność gospodarczą często dokonują sprzedaży posiadanych przez siebie składników majątku, począwszy od maszyn, a skończywszy na samochodach.

3 października 2013

Jak rozliczać wykorzystywanie samochodów na potrzeby działalności gospodarczej?

Wykorzystywanie samochodów w działalności gospodarczej podatników powoduje wiele komplikacji. Dla poprawności rozliczeń podstawowe znaczenie ma podział na samochody osobowe oraz pojazdy inne.

28 września 2013

Sprzedaż samochodu wykorzystywanego w działalności gospodarczej

W sytuacji wydatków dotyczących eksploatacji prywatnego samochodu używanego w działalności gospodarczej podatnik ma prawo obniżać podatek należny o naliczony. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda sprzedaż samochodu firmowego.

12 sierpnia 2013

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów