0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

23 wyniki dla tematu: ubezpieczenie-chorobowe

Artykuły:

Podwyższenie podstawy ubezpieczenia chorobowego

Czy możliwe jest podwyższenie podstawy ubezpieczenia chorobowego? Czy w takim wypadku przedsiębiorca będzie płacił wyższe składki na ubezpieczenie społeczne dzięki czemu zasiłek chorobowy będzie wyższy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

11 września 2023

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe – jakie są różnice?

Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe to częste zagadnienie poruszane przez przedsiębiorców i nie tylko. Istnieją dwie z pozoru podobne składki ZUS – w naszym artykule wyjaśniamy, jakie są różnice między nimi. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

6 września 2023

Długie zwolnienie lekarskie

Co robić kiedy pracownik przebywa na długim zwolnieniu lekarskim? Jak w takim wypadku wypłacany jest zasiłek? Pobierz darmowy ebook!

15 sierpnia 2023

Zasiłek chorobowy - Kompendium

Zasiłek chorobowy jest wypłacany w przypadku choroby. Jak wyliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia? Pobierz darmowy ebook i sprawdź!

14 sierpnia 2023

Przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi

Wielu przedsiębiorców mylnie odbiera fakt, że przerwa pomiędzy zwolnieniami lekarskimi powoduje rozpoczęcie okresu zasiłkowego na nowo. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 czerwca 2023

Dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy

Każda osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu ma prawo do świadczeń pieniężnych w razie choroby. Przedsiębiorca sam musi zdecydować czy chce pod nie podlegać. Czy warto opłacać składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe? Przeczytaj i dowiedz się!

15 maja 2023

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy - co warto wiedzieć!

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zobowiązany jest do odprowadzania składek ZUS - społecznych i zdrowotnych. Związku z czym czy musi opłacać składki na ubezpieczenie chorobowe? W tej kwestii ma pewną dowolność. Dowiedź się więcej!

26 kwietnia 2023

Etat i działalność gospodarcza a dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Prowadząc działalność gospodarczą, można podjąć zatrudnienie w ramach umowy o pracę. Jakie składki należy wówczas opłacać? Czy etat i działalność gospodarcza umożliwiają przystąpienie do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego w ramach działalności?

26 października 2022

Zasiłek chorobowy a obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego otrzymają osoby objęte obowiązkowym ubezpieczeniem chorobowym. Co z osobami ubezpieczonymi dobrowolnie? Jakie zmiany w zasiłkach chorobowych obowiązują od 2022 roku? Przeczytaj!

9 maja 2022

Opóźnienie w opłacie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może opłacać składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak można do niego przystąpić i czy są jakiekolwiek konsekwencje w razie opóźnienia w zapłacie tej składki!

27 stycznia 2022

Ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy – krok po kroku

Kiedy przedsiębiorca może przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego? Czy przedsiębiorca też ma prawo do otrzymania zasiłku chorobowego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, kiedy ustaje dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorcy!

7 grudnia 2021

Ustalenie płatnika zasiłków na 30 listopada - jak to zrobić?

Aby wiedzieć, kto jest płatnikiem zasiłków, ZUS czy pracodawca, konieczne jest ustalenie płatnika zasiłków na 30 listopada. Jak tego dokonać? Co należy uwzględnić? Kogo należy pominąć? Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i inne pytania!

30 listopada 2021

Dorozumiane złożenie wniosku o dobrowolne ubezpieczenie chorobowe

Przedsiębiorca ma możliwość przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. Czym jest dorozumiany wniosek o dobrowolne ubezpieczenie chorobowe? Co w przypadku, gdy składka na ubezpieczenie chorobowe zostanie opłacona po terminie? Sprawdź!

13 listopada 2019

Kiedy przedsiębiorca opłaca ubezpieczenie chorobowe?

Ubezpieczenie chorobowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą jest dobrowolne. Mimo, że składka nie jest obligatoryjna, wielu przedsiębiorców ją opłaca. jakie korzyści z tego wynikają? Jak się zgłosić do ubezpieczenia? Sprawdź!

20 sierpnia 2018

Spóźniona opłata składki na ubezpieczenie chorobowe

Jakie konsekwencje dla przedsiębiorcy może mieć spóźniona opłata składki na ubezpieczenie chorobowe?

15 maja 2018

Ubezpieczenie społeczne osób wykonujących działalność gospodarczą

Czy wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą opłacają składki na ubezpieczenie społeczne? Jakie są ulgi dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności! Sprawdź, czy w trakcie zawieszenia działalności konieczne jest opłacanie składek!

5 lutego 2018

Zasiłek macierzyński podwyższony do kwoty świadczenia rodzicielskiego

W przypadku, gdy miesięczna kwota zasiłku macierzyńskiego pomniejszonego o zaliczkę na podatek dochodowy jest niższa niż kwota świadczenia rodzicielskiego, zasiłek macierzyński podwyższa się do wysokości świadczenia rodzicielskiego. Dowiedz się więcej!

6 listopada 2017

Ubezpieczenie osób prowadzących własny biznes

Prowadzisz własny biznes lub dopiero zakładasz działalność gospodarczą? Musisz zgłosić się do ubezpieczeń ZUS. Jakie jeszcze ubezpieczenia są obowiązkowe? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak opłacać ubezpieczenie osób prowadzących własny biznes.

31 sierpnia 2017

Ubezpieczenie chorobowe - kto podlega i jak ustalić wysokość zasiłku?

Zasady ustalania i wypłaty zasiłków reguluje ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych. Dowiedz się, kto podlega pod ubezpieczenie chorobowe, kiedy pracownik nabywa prawo do świadczeń chorobowych i jak ustalana jest wysokość zasiłku! Odpowiedź w artykule!

24 sierpnia 2017

Naliczanie zasiłku dla przedsiębiorców po zmianach w ustawie z 2016

Czy wiesz, jak przebiega naliczanie zasiłku dla przedsiębiorców? Kto może pobierać zasiłek oraz po spełnieniu jakich warunków? Co stanowi podstawę wymiaru składek i jak zmieniało się jej obliczanie w ostatnich latach? Przeczytaj nasz artykuł!

25 maja 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów