0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

11 wyników dla tematu: ubezpieczenie-spoleczne

Artykuły:

Składki ZUS przedsiębiorcy pracującego na etacie

Przedsiębiorcy czasem decydują się także na pracę na etacie. Muszą jednak pamiętać, że jednoczesne wykonywanie działalności oraz pracowanie na etacie może mieć wpływ na kształtowanie się wysokości składki ZUS przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej!

16 grudnia 2022

Składka zdrowotna - kto nie musi jej opłacać?

Rozliczenia z ZUSem są obowiązkiem zarówno przedsiębiorców jak i osób prywatnych. Czy składka zdrowotna jest obowiązkowa dla wszystkich, czy może możliwe są zwolnienia z ich płacenia? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

28 lutego 2022

Rozpoczęcie działalności gospodarczej (cz. 3) - jak wypełnić ZUS ZUA?

W przypadku zgłaszania przedsiębiorcy lub pracownika do pełnego ubezpieczenia społecznego lub aktualizacji danych konieczne jest złożenie formularz ZUS ZUA. Czy wiesz, jak należy wypełnić ten formularz? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

6 lipca 2021

Ubezpieczenie społeczne - wymiar składek i ograniczenie rocznej podstawy

Płatnik składek ma obowiązek opłacania składek na ubezpieczenie społeczne, czyli na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Sprawdź, jaki jest wymiar składek na ubezpieczenie społeczne oraz ile wynosi ograniczenie ich rocznej podstawy!

7 kwietnia 2021

Likwidacja działalności gospodarczej a ustanie obowiązku ubezpieczeń

Czy likwidacja działalności gospodarczej generuje ustanie obowiązku ubezpieczeń? Co w przypadku zawieszenia działalności. Jakich obowiązków należy dopełnić przy zawieszeniu oraz likwidacji działalności? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

9 grudnia 2020

Jak legalnie płacić składki ubezpieczeniowe za granicą?

Kiedy opłacanie składki ubezpieczeniowe za granicą jest legalne? Jakie przepisy regulują kwestię zbiegu tytułów ubezpieczenia społecznego w różnych państwach? Przeczytaj i dowiedz się czym jest zasada terytorialności i normy kolizyjne!

10 listopada 2020

Zwrot nadpłaconych składek społecznych – rozliczenie z ZUS i US

Każdy pracodawca, zatrudniając pracownika zobowiązany jest do uiszczania świadczeń publicznoprawnych. Co w przypadku, gdy pracodawca dokona nadpłaty składek? Sprawdź, w jakim terminie następuje zwrot nadpłaconych składek społecznych oraz komu przysługuje!

17 sierpnia 2020

Koordynacja ubezpieczenia społecznego w przypadku osób mieszkających za granicą

Czym jest koordynacja ubezpieczenia społecznego? Jakich obywateli ona dotyczy? Do jakich rodzajów świadczeń odnoszą się przepisy o koordynacji ubezpieczenia? Jakie obowiązują zasady w kontekście koordynacji ubezpieczenia? Przeczytaj i sprawdź!

16 czerwca 2020

Ubezpieczenie społeczne osób wykonujących działalność gospodarczą

Czy wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą opłacają składki na ubezpieczenie społeczne? Jakie są ulgi dla osób rozpoczynających prowadzenie działalności! Sprawdź, czy w trakcie zawieszenia działalności konieczne jest opłacanie składek!

5 lutego 2018

Składki opłacane na ubezpieczenia społeczne

W polskim systemie ubezpieczeń społecznych opłaca się składki na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, wypadkowe i chorobowe. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej, na temat opłacanych składek na ubezpieczenia społeczne!

22 października 2010

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów