0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: ulga-na-start

Artykuły:

Składki ZUS – jak obliczana jest ich wysokość?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z koniecznością uiszczania należności publicznoprawnych. Młodzi przedsiębiorcy mogą liczyć na ich niższy wymiar. Jakie składki ZUS musza opłacać? Jakie ulgi są przewidziane? Przeczytaj!

28 września 2023

Ile wynosi ZUS dla nowych firm?

Składki ZUS mogą obciążać budżet przedsiębiorców, zwłaszcza tych nowych. Z tego względu mogą oni skorzystać z obniżonej kwoty składek i dzięki temu zapłacić mniej. Przeczytaj, ile trwa okres ulgi oraz jaka jest wysokość składek ZUS dla nowych firm.

26 września 2023

Ulga na start a zgłoszenie z błędnym kodem

Ulga na start to ulga dla nowych przedsiębiorców, która w okresie pierwszych 6 miesięcy zwalnia z opłacania składek społecznych. Co jednak jeśli przedsiębiorca dokona błędnego zgłoszenia w ZUS? Czy ulga na start mu przepadnie? Sprawdź!

31 sierpnia 2023

Ulga na start dla przedsiębiorców - najważniejsze informacje

Ulga na start ma na celu ułatwienie początkującym przedsiębiorcom prowadzenie działalności i obniżenie kosztów w pierwszych okresach rozkręcania. Na czym dokładnie polega? Jakie są warunki skorzystania z niej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

26 lipca 2023

Składki ZUS w 2023 r. przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą

Zastanawiasz się, ile wyniosą Twoje składki ZUS? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Przeczytaj artykuł!

13 czerwca 2023

Ulga na start dla nowego przedsiębiorcy

Konstytucja biznesu wprowadziła nowy rodzaj ulgi w opłacaniu składek ZUS dla przedsiębiorców. Na czym polega ulga na start? Ile trwa? Jak określić termin zakończenia ZUS na start? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

11 kwietnia 2023

Preferencyjne składki ZUS - kiedy się kończą?

Preferencyjne składki ZUS to jedna z głównych ulg dla nowych przedsiębiorców. Jaka jest różnica pomiędzy składkami ZUS przy zasadach ogólnych a małym ZUS-em? Przeczytaj i dowiedz się, przez ile miesięcy przedsiębiorca może korzystać z takiej ulgi!

15 grudnia 2022

Ulgi na start - korzyści dla początkujących przedsiębiorców

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z ulgi na start? Czym jest i czy warto założyć działalność nierejestrowaną? Przeczytaj i dowiedz się, jakie ulgi przysługują początkującym przedsiębiorcom oraz co zrobić aby móc z nich skorzystać!

25 października 2022

Ulga na start i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Nowi przedsiębiorcy mogą skorzystać z 6-miesięcznej ulgi i opłacać przez ten czas jedynie składkę zdrowotną. Jak ulga na start wpływa na deklarację rozliczeniową ZUS DRA? Jak wypełnić ZUS DRA w takim przypadku? Dowiedz się z naszego artykułu!

15 września 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy z uwzględnieniem wszystkich ulg

Niezależnie od tego, czy pierwszy raz zakładasz działalność gospodarczą, czy masz już wieloletnie doświadczenie na rynku – warto wiedzieć, ile będą wynosiły Twoje składki ZUS przedsiębiorcy oraz jakie masz możliwości ich wyboru. Sprawdź!

27 czerwca 2022

Współpracowanie z byłym pracodawcą a składki ZUS

Czy zawsze współpracowanie z byłym pracodawcą będzie skutkować pozbawieniem przedsiębiorcy z prawa do skorzystania z ulgi na start przez pierwsze 6 miesięcy, a także z preferencji, przez kolejne 2 lata? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 czerwca 2022

Jak wypełnić deklarację DRA na uldze na start i zasadach ogólnych?

Od 2022 roku deklaracje DRA zmieniły swój wygląd i są znacznie bardziej skomplikowane. Co więcej, należy je co miesiąc przekazywać do ZUS-u. Dowiedz się, jak wypełnić deklarację DRA, gdy korzysta się z ulgi na start i rozlicza się na zasadach ogólnych!

12 maja 2022

Współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS

Wiele osób obawia się założenia działalności. Pomocna może być współpraca z byłym pracodawcą do czasu rozwinięcia działalności. Sprawdź, jak wygląda współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS. Jakie korzyścią są z takiego rozwiązania dla obydwu stron.

6 kwietnia 2022

Ulga na start a działalność nieewidencjonowana

Ulga na start jest skierowana do przedsiębiorców. Korzystający z niej przedsiębiorcy zwolnieni są z opłacania składek społecznych. Jednak czy ulga ta przysługuje kiedy prowadzona jest działalność nieewidencjonowana? Sprawdź to!

15 lutego 2022

Ulga na start – czy warto korzystać?

Ulga na start jest preferencyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Jakie warunki musi spełnić rolnik, aby skorzystać z ulgi na start? Ile trwa preferencja? Na pytania odpowiadamy w artykule!

27 stycznia 2022

Ulga na start pozbawia prawa do zwolnienia z ZUS

Osoby, które co dopiero założyły działalność mają obecnie wiele zmartwień związanych z dalszym losem swojego biznesu. Dodatkowo przedsiębiorcy Ci nie skorzystają z umorzenia składek, bowiem ulga na start pozbawia prawa do zwolnienia z ZUS!

21 kwietnia 2020

Ulga ZUS na start - na czym polega?

Składki ZUS to co do zasady, obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jednak przy założeniu firmy, podatnicy mają możliwość skorzystania z różnych ulg. Jedną z takich ulg jest - ulga ZUS na start dla przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 grudnia 2019

Ulga na start a składki ZUS za kontrahentów - wyjaśnienie ministerstwa

Ostatnie doniesienia wprawiły wielu przedsiębiorców w osłupienie. Czy za kontrahenta, któremu przysługuje ulga na start, należy opłacić składki społeczne? W celu wyjaśnienia wątpliwości ministerstwo i ZUS wydali oświadczenia. Przeczytaj!

4 grudnia 2019

Ulga na start - wady i zalety nowego rozwiązania dla przedsiębiorców

Wprowadzona ulga na start ma na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej dla nowych przedsiębiorców. Jednakże możliwość skorzystania z ulgi ograniczona jest pewnymi warunkami. Przeczytaj i sprawdź, kto i kiedy może skorzystać z ulgi na start!

3 grudnia 2019

Ulga na start dla przedsiębiorców - kto może z niej skorzystać?

Ulga na start przewidziana jest dla osób rozpoczynających prowadzenie własnego biznesu. Aby skorzystać z takiego przywileju konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się kto może skorzystać z ulgi na start!

2 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów