18 wyników dla tematu: ulga-na-start

Artykuły:

Ulga na start i ryczałt – jak wypełnić deklarację DRA?

Nowi przedsiębiorcy mogą skorzystać z 6-miesięcznej ulgi i opłacać przez ten czas jedynie składkę zdrowotną. Jak ulga na start wpływa na deklarację rozliczeniową ZUS DRA? Jak wypełnić ZUS DRA w takim przypadku? Dowiedz się z naszego artykułu!

15 września 2022

Ulga na start dla przedsiębiorców - najważniejsze informacje

Ulga na start ma na celu ułatwienie początkującym przedsiębiorcom prowadzenie działalności i obniżenie kosztów w pierwszych okresach rozkręcania. Na czym dokładnie polega? Jakie są warunki skorzystania z niej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

16 sierpnia 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy z uwzględnieniem wszystkich ulg

Niezależnie od tego, czy pierwszy raz zakładasz działalność gospodarczą, czy masz już wieloletnie doświadczenie na rynku – warto wiedzieć, ile będą wynosiły Twoje składki ZUS przedsiębiorcy oraz jakie masz możliwości ich wyboru. Sprawdź!

27 czerwca 2022

Współpracowanie z byłym pracodawcą a składki ZUS

Czy zawsze współpracowanie z byłym pracodawcą będzie skutkować pozbawieniem przedsiębiorcy z prawa do skorzystania z ulgi na start przez pierwsze 6 miesięcy, a także z preferencji, przez kolejne 2 lata? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

1 czerwca 2022

Jak wypełnić deklarację DRA na uldze na start i zasadach ogólnych?

Od 2022 roku deklaracje DRA zmieniły swój wygląd i są znacznie bardziej skomplikowane. Co więcej, należy je co miesiąc przekazywać do ZUS-u. Dowiedz się, jak wypełnić deklarację DRA, gdy korzysta się z ulgi na start i rozlicza się na zasadach ogólnych!

12 maja 2022

Współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS

Wiele osób obawia się założenia działalności. Pomocna może być współpraca z byłym pracodawcą do czasu rozwinięcia działalności. Sprawdź, jak wygląda współpraca z byłym pracodawcą a składki ZUS. Jakie korzyścią są z takiego rozwiązania dla obydwu stron.

6 kwietnia 2022

Ulga na start a działalność nieewidencjonowana

Ulga na start jest skierowana do przedsiębiorców. Korzystający z niej przedsiębiorcy zwolnieni są z opłacania składek społecznych. Jednak czy ulga ta przysługuje kiedy prowadzona jest działalność nieewidencjonowana? Sprawdź to!

15 lutego 2022

Ulga na start – czy warto korzystać?

Ulga na start jest preferencyjnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą. Jakie warunki musi spełnić rolnik, aby skorzystać z ulgi na start? Ile trwa preferencja? Na pytania odpowiadamy w artykule!

27 stycznia 2022

Składki ZUS przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą

Zastanawiasz się, ile wyniosą Twoje składki ZUS? Czy liczba dni w miesiącu ma wpływ na wysokość składek? Przeczytaj artykuł!

25 stycznia 2022

Ile wynosi ZUS dla nowych firm?

Składki ZUS mogą obciążać budżet przedsiębiorców, zwłaszcza tych nowych. Z tego względu mogą oni skorzytać z obniżonej kwoty składek i dzięki temu zapłacić mniej. Przeczytaj, ile trwa okres preferencji oraz jaka jest wysokość składek ZUS dla nowych firm.

24 stycznia 2022

Preferencyjne składki ZUS - kiedy się kończą?

Preferencyjne składki ZUS to jedna z głównych ulg dla nowych przedsiębiorców. Jaka jest różnica pomiędzy składkami ZUS przy zasadach ogólnych a małym ZUS-em? Przeczytaj i dowiedz się, przez ile miesięcy przedsiębiorca może korzystać z takiej ulgi!

30 listopada 2021

Ulga na start dla nowego przedsiębiorcy

Konstytucja biznesu wprowadziła nowy rodzaj ulgi w opłacaniu składek ZUS dla przedsiębiorców. Na czym polega ulga na start? Ile trwa? Jak określić termin zakończenia ZUS na start? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

20 sierpnia 2021

Ulgi na start - korzyści dla początkujących przedsiębiorców

Jakie warunki należy spełnić aby skorzystać z ulgi na start? Czym jest i czy warto założyć działalność nierejestrowaną? Przeczytaj i dowiedz się, jakie ulgi przysługują początkującym przedsiębiorcom oraz co zrobić aby móc z nich skorzystać!

14 maja 2020

Ulga na start pozbawia prawa do zwolnienia z ZUS

Osoby, które co dopiero założyły działalność mają obecnie wiele zmartwień związanych z dalszym losem swojego biznesu. Dodatkowo przedsiębiorcy Ci nie skorzystają z umorzenia składek, bowiem ulga na start pozbawia prawa do zwolnienia z ZUS!

21 kwietnia 2020

Ulga ZUS na start - na czym polega?

Składki ZUS to co do zasady, obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jednak przy założeniu firmy, podatnicy mają możliwość skorzystania z różnych ulg. Jedną z takich ulg jest - ulga ZUS na start dla przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

13 grudnia 2019

Ulga na start a składki ZUS za kontrahentów - wyjaśnienie ministerstwa

Ostatnie doniesienia wprawiły wielu przedsiębiorców w osłupienie. Czy za kontrahenta, któremu przysługuje ulga na start, należy opłacić składki społeczne? W celu wyjaśnienia wątpliwości ministerstwo i ZUS wydali oświadczenia. Przeczytaj!

4 grudnia 2019

Ulga na start - wady i zalety nowego rozwiązania dla przedsiębiorców

Wprowadzona ulga na start ma na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej dla nowych przedsiębiorców. Jednakże możliwość skorzystania z ulgi ograniczona jest pewnymi warunkami. Przeczytaj i sprawdź, kto i kiedy może skorzystać z ulgi na start!

3 grudnia 2019

Ulga na start dla przedsiębiorców - kto może z niej skorzystać?

Ulga na start przewidziana jest dla osób rozpoczynających prowadzenie własnego biznesu. Aby skorzystać z takiego przywileju konieczne jest spełnienie kilku warunków. Przeczytaj artykuł i dowiedz się kto może skorzystać z ulgi na start!

2 grudnia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów