0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: umowa-na-zastepstwo

Artykuły:

Umowa o pracę na zastępstwo - wzór z omówieniem

W przypadku, gdy pracownik nie może przez dłuższy czas wykonywać pracy, warto zatrudnić inną osobę na jego miejsce na umowę o pracę na zastępstwo. Przeczytaj, jak powinna wyglądać umowa o pracę na zastępstwo i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!

11 maja 2023

Umowa na zastępstwo - co powinna zawierać?

Umowa na zastępstwo jest zawierana w celu zatrudnienia pracownika na stanowisko osoby, która z uzasadnionych powodów nie może pracować. Jakie prawa ma taki pracownik? Jak powinna wyglądać taka umowa? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

14 lutego 2023

Umowa zlecenie za nieobecnego pracownika – czy to dobry pomysł?

Jeżeli zostanie wykryte zastępowanie umowy o pracę umową zlecenie, to pracodawca może ponieść w związku z tym konsekwencje w razie kontroli. Czy umowa zlecenie za nieobecnego pracownika to zatem dobre rozwiązanie? Odpowiedź w artykule!

24 listopada 2022

Umowa o pracę na czas określony po umowie na zastępstwo - jakie niesie ze sobą skutki?

Kiedy można zawrzeć umowę na zastępstwo? Ile może trwać umowa na zastępstwo? Umowa o pracę na czas określony po umowie na zastępstwo - czy jest zgodna z prawem a jeżeli tak to jakie niesie ze sobą konsekwencje? Odpowiadamy w artykule!

2 czerwca 2022

Umowa na zastępstwo – rozwiązanie i ponowna rekrutacja

Umowa na zastępstwo, choć ze swej istoty ma charakter doraźny, może trwać niekiedy dość długo, np. gdy zastępowany pracownik korzysta z następujących po sobie urlopów związanych z rodzicielstwem. Przeczytaj i dowiedz się więcej ile może trwa taka umowa!

20 maja 2022

Umowa na zastępstwo - czy może być z niższym wynagrodzeniem?

Umowa o pracę na zastępstwo jest rodzajem umowy czasowe, której celem jest zastąpienie nieobecnego pracownika. Czy umowa na zastępstwo może wiązać się z niższym wynagrodzeniem? Czy przepisy regulują tą kwestię? Przeczytaj i dowiedz się!

18 marca 2022

Umieszczanie nazwiska nieobecnego pracownika w umowie na zastępstwo – dopuszczalne czy niedopuszczalne?

Umowa na zastępstwo jest pewnego rodzaju formą umowy o pracę zawieranej na czas określony. Czy umieszczanie nazwiska nieobecnego pracownika w umowie na zastępstwo jest prawidłowe? Jakie dane powinna zawierać taka umowa? Wyjaśniamy w tym artykule!

11 lutego 2022

Umowa na zastępstwo przekształcona ze "zwykłej" umowy o pracę na czas określony

Z biegiem czasu umowa o pracę zawarta na czas określony może zostać przekształcona w umowę na zastępstwo. W jakich przypadkach można dokonać przekształcenia z jednej umowy w drugą? Czy umowa na zastępstwo może być następstwem umowy o pracę? Przeczytaj!

20 października 2021

Umowa na zastępstwo a zatrudnienie dwóch osób na zastępstwo jednego nieobecnego pracownika

Umowa na zastępstwo cechuje się m.in. mniejszą trwałością zatrudnienia. Czy w celu zastępstwa jednego pracownika można przyjąć jednego albo dwóch pracowników? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat umowy na zastępstwo!

14 czerwca 2021

Elastyczne formy zatrudnienia - czym są oraz jaka jest ich charakterystyka?

Nieustająco elastyczne formy zatrudnienia zyskują na popularności. Jest to spowodowane głównie dzięki możliwości ich dostosowywania do potrzeb, czy to pracodawców, czy pracowników. Czym one są oraz jakie można im przypisać wady i zalety? Sprawdź!

20 września 2019

Kiedy wydać świadectwo pracy po umowie na zastępstwo?

Umowa na zastępstwo wykorzystywana jest w przypadku długotrwałej nieobecności jednego z pracowników. Jednak po jej rozwiązaniu czasami pojawia się pytanie: do kiedy trzeba wydać świadectwo pracy po umowie na zastępstwo? Przeczytaj i poznaj odpowiedź!

24 grudnia 2018

Umowa na zastępstwo nieobecnego pracownika

Długotrwała nieobecność pracownika spowodowana chorobą czy urodzeniem dziecka powoduje nieraz konieczność zatrudnienia osób na zastępstwo. Jakie elementy powinna zawierać umowa na zastępstwo? Jak skutecznie ją rozwiązać? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

4 lipca 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów