0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

27 wyników dla tematu: wypowiedzenie-umowy

Artykuły:

Przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny

Umowa o pracę na okres próbny stanowi szczególny rodzaj umowy o pracę. Dotyczą jej nieco odmienne zasady, w tym także te związane z jej wypowiadaniem. Sprawdź jakie mogą być przyczyny uzasadniające wypowiedzenie umowy na okres próbny!

6 czerwca 2023

Zwolnienie pracownika z powodu informacji podanej w mediach społecznościowych

Wpisy w internecie dokonywane przez pracowników niejednokrotnie mogą stawiać pracodawcę w złym świetle. Czy jest możliwe zwolnienie pracownika bez wypowiedzenia z powodu informacji podanej w mediach społecznościowych? Dowiedz się więcej!

26 maja 2023

Wypowiedzenie umowy o pracę - wzór z omówieniem

Czy wypowiedzenie umowy o pracę może zostać złożone przez każdą ze stron stosunku pracy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie informacje powinno zawierać wypowiedzenie. Pobierz bezpłatny wzór w dwóch formatach - PDF oraz DOCX. Zobacz!

18 maja 2023

Wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony - podstawowe informacje

Umowa o pracę na czas określony charakteryzuje się konkretną datą zakończenia obowiązywania umowy. Niekiedy może jednak pojawić się potrzeba jej rozwiązania. Sprawdź, kiedy można złożyć wypowiedzenie umowy o pracę na czas określony!

20 kwietnia 2023

Praca zdalna a wypowiedzenie umowy – czy można zwolnić na odległość?

Od kwietnia 2023r. praca zdalna została uregulowana w Kodeksie pracy. Co dzieje się w sytuacji, kiedy pracownik pracuje zdalnie, a pracodawca chce go zwolnić? Czy pracownik powinien przyjąć wypowiedzenie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

18 kwietnia 2023

Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych

Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych nigdy nie jest łatwe, ale często jest konieczne, by ratować upadające przedsiębiorstwo. Bywa też tak, że zwolnienie w tym charakterze jest następstwem rozpadu firmy. Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej!

4 kwietnia 2023

Komu przysługują dni wolne na poszukiwanie pracy?

Kodeks pracy przewiduje dni wolne na poszukiwanie pracy. Kto możne skorzystać z tych dni wolnych i w jakich przypadkach? Jakie warunki muszą zostać spełnione? Na te i inne pytania odpowiedź znajduje się w artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

22 marca 2023

Jak formalnie odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony?

Mylne jest przekonanie, że pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony nie może zostać zwolniony z pracy. Jak odbywa się rozwiązanie umowy na czas nieokreślony? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj rozwiązanie.

10 marca 2023

Wypowiedzenie umowy o pracę bez wypowiedzenia

Umowę o pracę można rozwiązać na różne sposoby. Niekiedy zachodzi jednak konieczność zakończenia pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej jak napisać wypowiedzenie umowy o pracę bez wypowiedzenia!

24 lutego 2023

Redukcja etatów – o czym powinien pamiętać pracodawca?

W razie planowania zmniejszenia zatrudnienia jest kilka czynników, o których powinien pamiętać pracodawca. Istotna jest znajomość regulacji dotyczących zwolnień grupowych. Dowiedz się o czym powinien pamiętać pracodawca, gdy nastąpi redukcja etatów!

1 lutego 2023

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - na czym polega różnica?

Wypowiedzenie, rozwiązanie, wygaśnięcie umowy - to pojęcia często używane zamiennie. Jednak czy słyszenie? Czym różni się zakończenie umowy w jeden z podanych sposobów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

16 września 2022

Jaki jest okres wypowiedzenia umowy zawartej na pół roku?

Czy można zawrzeć umowę na okres 6 miesięcy, a także jakie są elementy, które obowiązkowo muszą zostać ujęte w takiej umowie? Jaki jest okres wypowiedzenia umowy zawartej na pół roku? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

4 sierpnia 2022

Rozwiązanie umowy z pracownikiem na stanowisku kierowniczym - praktyczne wskazówki

Wypowiedzenia umowy o pracę członków kadry kierowniczej również obarczone są uchybieniami, dlatego warto znać obowiązujące przepisy. Jak powinno wyglądać rozwiązanie umowy z pracownikiem na stanowisku kierowniczym? Sprawdź

19 lipca 2022

Skrócenie okresu wypowiedzenia i zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy

Skrócenie okresu wypowiedzenia oraz zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia są instytucjami prawnymi, dzięki którym strony stosunku pracy mogą szybciej zakończyć współpracę. kiedy jest to możliwe? Przeczytaj artykuł i sprawdź to!

5 lipca 2022

Czy możliwe jest rozwiązanie umowy o pracę z ciężarną?

Pracownica, która jest w ciąży objęta jest szczególną ochroną w przepisach Kodeksu pracy. Prawo jednak przewiduje pewne sytuacje kiedy rozwiązanie umowy o pracę z ciężarną pracownicą jest możliwe. Kiedy jest to możliwe? Przeczytaj aby wiedzieć więcej!

15 kwietnia 2022

Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - wzór z omówieniem

Umowa o prace może zostać rozwiązana z inicjatywy zarówno pracownika jak i pracodawcy. Sprawdź, czym charakteryzuje się rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron i pobierz darmowy wzór w formacie PDF lub DOCX!

29 marca 2022

Kiedy i w jakiej formie złożyć wypowiedzenie umowy o pracę?

Przygotowując wypowiedzenie umowy o pracę dla pracownika, należy ustalić, ile powinien wynosić okres wypowiedzenia. Następnym krokiem jest wręczenie wypowiedzenia. Dowiedz się, w jakiej formie i kiedy złożyć wypowiedzenie, aby było skuteczne!

8 marca 2022

Czy pracodawca może uwzględnić wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę?

Bywają sytuacje, że pracownik po rozwiązaniu z nim umowy składka wniosek o zmianę trybu rozwiązania umowy. Czy pracodawca w ogóle powinien zaakceptować wniosek pracownika o zmianę trybu rozwiązania umowy o pracę i czy jest to czynność legalna? Sprawdź!

19 stycznia 2022

Związki zawodowe w dobie pandemii - co należy wiedzieć

Związki zawodowe mają obowiązek reprezentacja swoich członków, a także obrona ich godności, nie tylko zbiorowych, jak i indywidualnych. W przypadku zamiaru wypowiedzenia pracownikowi umowy wymagana jest konsultacja z zakładową organizacją związkową.

8 czerwca 2021

Przyczyna wypowiedzenia – czy musi istnieć w dniu wypowiedzenia?

Wypowiedzenie umowy o pracę jest jedną z form rozwiązania umowy o pracę. Wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony wiąże się z koniecznością wskazania przyczyny wypowiedzenia. Czy przyczyna wypowiedzenia musi istnieć w przyszłości? Dowiedz się!

11 stycznia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów