0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

20 wyników dla tematu: zasilek-dla-bezrobotnych

Artykuły:

Sposób rozwiązania umowy o pracę a prawo do zasiłku dla bezrobotnych

To w jaki sposób dojdzie do zakończenia stosunku pracy pracownika ma bardzo istotny wpływ na jego prawo do zasiłku dla bezrobotnych. Sposób rozwiązania umowy o pracę ma wpływ na okres wyczekiwania na prawo do świadczeń. Więcej na ten temat w artykule!

9 kwietnia 2024

Komu i w jakiej wysokości przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

Bezrobotny może otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, czyli tzw. kuroniówkę, po spełnieniu określonych warunków. Nie przysługuje ona jednak osobie prowadzącej pozarolniczą działalność gospodarczą, gdy ta opłaca preferencyjne składki ZUS. Przeczytaj!

2 kwietnia 2024

Zasiłek dla bezrobotnych w 2024 roku

Osoba, która spełnia pewne określone warunki nieposiadająca pracy może zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy w celu przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2024 roku? Sprawdź!

5 marca 2024

Zasiłek dla bezrobotnych w 2023 roku

Osoba, która spełnia pewne określone warunki nieposiadająca pracy może zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy w celu przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2023 roku? Sprawdź!

4 grudnia 2023

Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych?

Utrata dochodu może dotyczyć nie tylko etatowców, ale również przedsiębiorców. Warunki otrzymania zasiłku dla bezrobotnych w tym przypadku są nieco inne niż u pracowników. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak otrzymać zasiłek dla bezrobotnych!

23 listopada 2023

Komu i na jakich zasadach należy się zasiłek dla bezrobotnych?

O zasiłek dla bezrobotnych mogą ubiegać się osoby, które otrzymywały co najmniej minimalne wynagrodzenie przez rok pracy. Jakie warunki oprócz rejestracji w urzędzie pracy musi spełnić bezrobotny aby otrzymać zasiłek? Zobacz w naszym artykule!

23 listopada 2023

Zasiłek dla bezrobotnych w okresie zawieszenia działalności gospodarczej

Często zdarza się tak, że przedsiębiorca, który ma problemy finansowe, decyduje się na zawieszenie działalności gospodarczej. Czy w czasie zawieszenia, przedsiębiorcy przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Przeczytaj i sprawdź, na jaką pomoc może liczyć!

18 października 2023

Ile aktualnie wynoszą świadczenia związane z bezrobociem?

Zasady przyznawania świadczeń związanych z bezrobociem uregulowano w przepisach Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Czy świadczenia związane z bezrobociem mają stałą kwotę? Sprawdź w naszym artykule!

23 sierpnia 2023

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już od 1 czerwca 2023!

Kwota zasiłku dla bezrobotnych jest waloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Od 1 czerwca zostanie podwyższony. Sprawdź, ile będzie wynosił zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca br.!

29 maja 2023

Bezrobocie - jakie warunki, żeby się zarejestrować w urzędzie pracy?

Osoby bezrobotne mogą zarejestrować się w urzędzie pracy, co gwarantuje prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Jakie natomiast należy spełnić warunki żeby trafić na bezrobocie? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj szczegóły omawianego tematu!

11 sierpnia 2022

Zasiłek dla bezrobotnych w 2022 roku

Osoba, która spełnia pewne określone warunki nieposiadająca pracy może zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy w celu przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2022 roku? Sprawdź!

1 czerwca 2022

Rejestracja bezrobotnych i poszukujących pracy

Jak wygląda rejestracja bezrobotnych w powiatowym urzędzie pracy? Jakie dokumenty należy złożyć, aby uzyskać status osoby bezrobotnej lub poszukującej pracy? Kiedy można taki statu utracić? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

28 kwietnia 2022

Likwidacja stanowiska pracy - teoria i praktyka

Jedną z najczęstszych przyczyn wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy. Czy pracodawca powinien podjąć taką decyzję dopiero po uwzględnieniu kilku ważnych aspektów? Dowiedz się dlaczego likwidacja stanowiska pracy jest tak popularna!

26 listopada 2021

Zasiłek dla bezrobotnych w 2021 roku

Osoba, która spełnia pewne określone warunki nieposiadająca pracy może zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy w celu przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2021 roku? Sprawdź!

1 czerwca 2021

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych od 1 września!

Zasiłek dla bezrobotnych został podwyższony od 1 czerwca 2020 roku. Jednak rok 2020 przyniósł kolejną podwyżkę i od 1 września zasiłek będzie wynosił aż 1200 zł. Przeczytaj i sprawdź, czy każdy bezrobotny otrzyma taką kwotę zasiłku?

1 września 2020

Dodatek solidarnościowy i wyższy zasiłek dla bezrobotnych

Starta pracy przysparza wiele problemów, szczególnie kiedy następuje to w dobie pandemii. Jednakże dla osób, które pozostają bez zatrudnienia wprowadzono dodatek solidarnościowy. Jakie warunki należy spełnić aby go otrzymać? Sprawdź!

23 czerwca 2020

Rośnie liczba zwolnionych pracowników, a zasiłek dla bezrobotnych nadal niski!

Liczba osób pozostających bez pracy rośnie w zastraszającym tempie. Na co mogą liczyć? Odpowiedzią jest zasiłek dla bezrobotnych, jednak jego kwota jest bardzo niska. Czy rząd w dobie koronawirusa wprowadził dodatkowe ulgi dla bezrobotnych? Sprawdź!

14 maja 2020

Zawieszenie stosunku pracy na 3 miesiące – nowe propozycje resortu pracy

Epidemia niesie za sobą konsekwencje gospodarcze, które są dotkliwe zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Obecnie resort pracy opracowuje kolejną formę wsparcia dla pracodawców – zawieszenie stosunku pracy. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

6 maja 2020

Zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku

Osoba, która spełnia pewne określone warunki nieposiadająca pracy może zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy w celu przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2020 roku? Sprawdź!

2 stycznia 2020

Zasiłek dla bezrobotnych w 2019 roku

Osoba, która spełnia pewne określone warunki nieposiadająca pracy może zarejestrować się w Państwowym Urzędzie Pracy w celu przyznania jej prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Ile wynosi zasiłek dla bezrobotnych w 2019 roku? Sprawdź!

10 stycznia 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów