0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

12 wyników dla tematu: zwolnienie-ze-skladek

Artykuły:

Zwolnienie z opłacania składek a podstawa emerytury lub renty

W 2020 i 202 roku wielu przedsiębiorców otrzymało zwolnienie z opłacania składek ZUS. Jak te niezapłacone składki wpływają na świadczenia emerytalne i rentowe? Czy wpływają na ich podstawę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

4 sierpnia 2021

Wniosek o zwolnienie ze składek możesz złożyć tylko do 30 czerwca!

Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem ze zwolnienia ze składek ZUS w ramach Tarczy 9.0 powinni się śpieszyć. Zostało niewiele czasu! Wniosek o zwolnienie ze składek RDZ-B7 będzie można składać tylko do północy 30 czerwca 2021 roku!

29 czerwca 2021

Od 4 maja można złożyć wniosek o zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe!

Już od 4 maja można złożyć w ZUS wniosek o zwolnienie ze składek i świadczenie postojowe na podstawie najnowszej tarczy antykryzysowej 9.0. Kto może otrzymać taką pomoc? Jakie warunki trzeba spełnić? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

4 maja 2021

Tarcza antykryzysowa 9.0 – kto otrzyma świadczenia z ZUS?

Już od 4 maja przedsiębiorcy będą mogli wystąpić o liczne świadczenia, w tym zwolnienie z ZUS i postojowe. Nie każdy przedsiębiorca otrzyma wsparcie, będzie to zależne od branży. Przeczytaj artykuł i sprawdź, co oferuje nowa Tarcza antykryzysowa!

20 kwietnia 2021

Zwolnienie ze składek zleceniobiorcy w ramach tarczy tylko na wniosek!

Czym jest zwolnienie ze składek za zleceniobiorcę? Kto ma prawo skorzystać z tej ulgi? Kto powinien złożyć wniosek o przyznanie tej ulgi? Jaki jest termin na złożenie wniosku w ZUS? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w naszym artykule.

2 kwietnia 2021

Jednoczesne zwolnienie ze składek i dofinansowanie do wynagrodzeń jest niemożliwe!

Na stronie Rzecznika MŚP pojawiła się opinia MRPiPS w sprawie korzystania z instrumentów wprowadzonych przez tarcze. Wynika z niej, że jednoczesne zwolnienie ze składek i dofinansowanie do wynagrodzeń jest niemożliwe. Sprawdź w artykule!

13 października 2020

Zwolnienie z ZUS dla kolejnych 150 000 firm!

Zwolnienie z ZUS przysługiwało firmom, które spełniały odpowiednie warunki. Wiele z nich ze względu na nadpłaty na kontach w ZUS straciło prawo do ulgi bądź został im ona przyznana tylko w części. Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na zmiany? Przekonaj się!

21 września 2020

Zwolnienie z ZUS dla samozatrudnionych i zakładów pracy

Tarcza antykryzysowa ma na celu odciążenie przedsiębiorców z wielu obowiązków. Wdrożone przepisy dają możliwość nieopłacania składek przez 3 miesiące. Jak starać się o zwolnienie z ZUS i jakie dokumenty przekazać wraz z wnioskiem? Przeczytaj!

15 maja 2020

Zwolnienie ze składek – decyzje już na kontach PUE

ZUS przyznał zwolnienia ze składek przysługujące na mocy Tarczy Antykryzysowej. Przedsiębiorcy na kontach PUE mają już pierwsze decyzje dotyczące umorzenia. Czy informacje dotyczą wszystkich miesięcy wskazanych we wniosku? Sprawdź!

5 maja 2020

Złożyłeś wniosek RDZ, a zapłaciłeś składki za marzec?

Wielu przedsiębiorców opłaciło swoje zobowiązania za marzec i równolegle złożyło wniosek RDZ o zwolnienie z opłacania składek. Co w tej sytuacji? Czy odzyskają zapłacone należności? Przeczytaj!

17 kwietnia 2020

Zwolnienie ze składek ZUS nie przysługuje? – jest rozwiązanie!

Obecnie tylko przedsiębiorcy zatrudniający do 9 ubezpieczonych osób mają prawo skorzystać z umorzenia składek ZUS. Planowane jest rozszerzenie zwolnienia z ZUS. Co robić jeśli zwolnienie ze składek nie przysługuje? Sprawdź czy jest na to sposób!

16 kwietnia 2020

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów