0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Konsolidacja kredytów firmowych - jako sposób na jedną ratę!

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Przedsiębiorcy często decydują się na kredyt, by sfinansować konkretne rozwiązania w firmie, czy zainwestować w jej rozwój. Bywa, że miesięcznie opłacają kilka rat kredytu. Czy można połączyć zobowiązania firmy z jedną wygodną ratę? Dowiedz się więcej o kredycie konsolidacyjnym.

Kredyty są jednym ze sposobów na finansowanie dla firmy, pokrycie inwestycji, czy aktualnych potrzeb związanych z działalnością gospodarczą. Tym samym wielu przedsiębiorców opłaca w tym samym czasie kilka rat kredytu. Jak ułatwić sobie tę spłatę i przy okazji zaoszczędzić? Takim rozwiązaniem może być konsolidacja kredytów firmowych!

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja polega na połączeniu kilku różnych zobowiązań w jedno. Konsolidacja kredytów firmowych ma na celu uproszczenie spłaty kredytów i pożyczek, między innymi poprzez wydłużenie okresu kredytowania oraz zmniejszenie wysokości raty miesięcznej.

Konsolidacja zobowiązań finansowych oferowana jest zarówno przez instytucje bankowe, jak i pozabankowe. Kredyt konsolidacyjny ma na celu połączenie wszystkich kredytów i pożyczek zaciągniętych przez kredytobiorcę. W efekcie zostają uporządkowane zobowiązania finansowe, jak i następuje obniżenie comiesięcznych rat.

Pomimo, że konsolidacja kredytów firmowych dotyczy najczęściej osób prywatnych, to jak najbardziej mogą w niej korzystać także przedsiębiorcy. 

Czy konsolidacja kredytów firmowych się opłaca?

Jeśli spłacasz co miesiąc kilka rat i zastanawiasz się nad konsolidacją, to warto przeanalizować, czy ona faktycznie Ci się opłaca. 

Warto mieć na uwadze, że konsolidacja kredytów firmowych nie jest bezpłatna. Banki naliczają prowizję za udzielenie kredytu, a także mogą pojawić się dodatkowe opłaty za rekompensaty w bankach, w których zostanie dokonana całościowa spłata zobowiązania.

By sprawdzić, czy konsolidacja się opłaca, dobrze dowiedzieć się więcej o jej warunkach i przeliczyć koszty, które się z nią wiążą. Dopiero dzięki temu jesteś w stanie oszacować, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, czy jednak lepiej mimo wszystko pozostać przy kilku ratach miesięcznie. 

Kto nie będzie mógł skorzystać z kredytu konsolidacyjnego? 

Choć kredyt konsolidacyjny jest wygodnym rozwiązaniem, to nie wszyscy przedsiębiorcy będą mogli z niego skorzystać. Niemożliwa jest konsolidacja kredytu hipotecznego, chyba że osoby te mają możliwość ustanowienia hipoteki na rzecz nowego banku. Co więcej, w instytucjach bankowych nie ma możliwości konsolidacji bez zdolności kredytowej.

By dostać kredyt konsolidacyjny, należy także regularnie spłacać raty. W innym przypadku nie ma co liczyć na konsolidację długów przeterminowanych.

Jakie kredyty można konsolidować?

Konsolidacja kredytów firmowych może objąć wiele różnorodnych kredytów, do których zaliczają się kredyty gotówkowe, pożyczki pozabankowe, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne i wiele innych.

Chwilówki a konsolidacja?

Istnieje możliwość konsolidacji chwilówek, jednak nie da się ukryć, że taka opcja jest mniej popularna. Oferują ją banki, jak i firmy pozabankowe. W przypadku chwilówek dobrze sprawdza się konsolidacja online, którą można wygodnie przeprowadzić przez internet.

Jako przedsiębiorca również możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. W wielu przypadkach pozwoli Ci to na uporządkowanie kwestii finansowych, a także zmniejszenie obciążenia, jeśli chodzi o kwotę raty kapitałowo-odsetkowej. Nim jednak zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, sprawdź, czy w Twoim przypadku będzie on opłacalny. Dopiero, po takiej weryfikacji podejmij ostateczną decyzję. Warto zadbać o to, by taka konsolidacja faktycznie wiązała się z oszczędnościami.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów