0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Dotacje unijne dla firm w województwie opolskim

Nasz ekspert:
Artykuły autora

Wielkość tekstu:

Prowadzisz firmę w województwie opolskim i szukasz dotacji unijnych, dzięki którym rozwiniesz się, bądź zrealizujesz ważny projekt? Sprawdź, co masz do dyspozycji!

Większość firmy prędzej, czy później potrzebuje źródła finansowania swojej działalności, czy projektów. To kluczowe, by ruszyć dalej i ciągle rozwijać swoją działalność. Firmy, które istnieją na rynku już dłużej, o wiele łatwiej otrzymują kredyt na swoje potrzeby. Te młodsze niestety nie. Niezależnie od tego, jednym ze sposobów na uzyskanie zastrzyku niezbędnej gotówki są dotacje unijne. Co roku pojawiają się nowe możliwości dla firm z całej Polski. Dotacje unijne często przeznaczone są na rozwój małych firm, wsparcie istotnych dla środowiska działań, a także wyrównanie szans społecznych, poprzez wspieranie działalności kobiet. Jakie dotacje unijne są aktualnie dostępne w województwie opolskim dla mikro, małych i średnich firm? 

Dotacje unijne w województwie opolskim 

Aktualnie dostępne są dotacje w różnych zakresów. W tym na wsparcie edukacji przedszkolnej dostosowanie infrastruktury społecznej, promocji gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe, e-usługi publiczne, kredyt na innowacje technologiczne, wsparcie na badania przemysłowe i prace rozwojowe, czy projekty aplikacyjne.

Tym samym dofinansowania pojawiają się w kategoriach oświaty, technologii, jak i przemysłu. Projektów jest kilka, a kwoty dotacji, jakie można otrzymać, są naprawdę różnorodne. Sprawdź część z nich, a potem przejdź do dokładnego przeczytania warunków tych dotacji, które najbardziej wpisują się w profil Twojej działalności.

Dofinansowanie infrastruktury społecznej

To dotacja, do której można zgłaszać się w maju. Przeznaczona jest na inwestycję w infrastrukturę i wyposażenie obiektów umożliwiających świadczenie usług dla osób niesamodzielnych, a także usług opieki nad dziećmi. Projekt ma na celi integrację rodzin. Jego budżet to 7 500 000. Wkład własny przy projekcie różni się ze względu na wielkość firmy: od 45% do 55%.

Wsparcie kształcenia zawodowego

Dotacje unijne obejmują także wsparcie kształcenia zawodowego. Dotację mogą otrzymać wszystkie podmioty działające w obszarze edukacji zawodowej, a poziom dofinansowania to 90%.

Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa tzw. "Szybka ścieżka" - Seal of Excellence

Dotacja projektów, które obejmują badania przemysłowe i prace rozwojowe. Budżet dotacji to 50 mln euro.

Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe

To dotacja na promowanie przedsiębiorstw, które posiadają innowacyjny produkt, czy usługę, taką, która w przyszłości może zostać marką globalną.

Strategiczne programy badawcze dla gospodarki — Wspólne Przedsięwzięcie INGA

Projekt obejmuje badania przemysłowe i prace rozwojowe w obszarze gazownictwa.

Wsparcie na badania przemysłowe i prace rozwojowe

Zakłada wsparcie projektów, które obejmują badania przemysłowe i prace rozwojowe. Maksymalnie 20 mln zł. 

Kredyt na innowacje technologiczne

Przeznaczony na wdrożenie innowacji technologicznej, która umożliwi wytwarzanie nowych i ulepszonych towarów, procesów oraz usług.

Aktualnie dla województwa opolskiego można znaleźć 20 dotacji na 2020 rok. Wiele z nich dotyczy oświaty, społeczeństwa, jak i wsparcia najnowszych technologii. Jeśli Twoja firma kwalifikuje się do jednej z tych dotacji, to sprawdź daty składania wniosków i nie zwlekaj! Być może w końcu zrealizujesz swoje marzenie o rozwoju działalności, czy zrealizowaniu konkretnego projektu.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów